Skocz do zawartości

Nieszczelna instalacja gazowa


marfet

Rekomendowane odpowiedzi

Pobieram informacje o pojeździe i rozpoczynam badanie w CEP.

Klient opłaca paragon / fakturę, podstawia sie pod wjazd na stacje a ja biorę detektor nieszczelności i sprawdzam czy nie ulatnia się gaz.

No i wychodzi problem...

Nie wjeżdżam na stacje, co z wynikiem badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieram informacje o pojeździe i rozpoczynam badanie w CEP

Według mnie nie ta kolejność w tym przypadku.

Oględziny

zewnętrzne instalacji

na wolnym powietrzu.

Kontrola szczelności

za pomocą urządzeń

lub roztworu wodnego

mydła. Kontrolę

instalacji zasilania

gazem przeprowadza

się zgodnie ze

szczegółowym

sposobem określonym

w dziale V załącznika.

Uwaga:

Jakiekolwiek badania

techniczne pojazdu na

stanowisku kontrolnym z

nieszczelną instalacją

zasilania gazem są

zabronione

 

I jeszcze to

"§ 2. Przed przystąpieniem do właściwego sprawdzenia należy skontrolować:

1) ważność protokołu oraz decyzji wydanej przez Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego,

zwanego dalej "Dyrektorem TDT", dotyczącej sprawności zbiornika lub butli do magazynowania

gazu na pojeździe;"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli prościej, jak jest GAZ to najpierw sprawdzenie dokumentów TDT potem kontrola szczelności na wolnym powietrzu i DOPIERO w następnym kroku pierwsze zapytanie do CEP z rejestracją owego badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Osobiście wykorzystuję do tego 'ustalanie':

„§ 1a. Badanie techniczne przeprowadza się po pobraniu z centralnej ewidencji pojazdów danych identyfikujących badany pojazd, o których mowa w art. 80b ust. 1 pkt 1 ustawy, oraz po ustaleniu rodzaju badania technicznego pojazdu, z tym że:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups! Zaczynam od końca zdania. :x

Dane można pobrać/wyświetlić co nie oznacza ani otwarcia zlecenia, ani rozpoczęcia badania, ani opłaty pobrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w patronacie po pobraniu danych z CEP startuje czas i nie można już wyjść z badania , możemy je zakończyć z wpisem do CEP albo w trybie awaryjnym. Jeśli chcemy badanie przerwac to trzeba podać przyczynę przerwania , np rezygnacja klienta z badania. ślad w rejestrze zostaje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym prośbe, wyjaśnijcie mi oboje kiedy mam rozpoczynać badanie pojazdu z instalacją gazową, jak wjazd z nieszczelną jest zakazany, jak nie wiem czy są dostępne protokoły i decyzje wymagane przepisami?

 

Zostały kilka postów wyżej opisane zakazy? Zostały!

Zastało kilka postów wyżej opisane co należy zrobić przed właściwym sprawdzeniem? Zostało!

Zostało w ustawie wyraźnie opisane kiedy można wykonać badanie pojazdu wyposażonego w urządzenie poddozorowe? Zostało!

 

No i z powodu tych wszystkich "zostało" dreptam w stronę auta przed bramą stojące i ustalam rodzaj badania weryfikując protokoły gazowe jednocześnie sprawdzając szczelność ręcznym detektorem.

 

Czy coś tu jest nie tak, co do najnowszych przepisów z zakresu i sposobu przeprowadzania badań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba w kolejności -

1- sprawdzenie dozoru butli , jeśli Ok to

2 - sprawdzenie szczelności , jeśłi ok to

3 - Identyfikacja pojazdu , cep i opłata

4 - badanie właściwe

......

 

jeśli dozoru brak to żegnamy się z klientem i zapraszamy ponownie z ważnym dozorem . jesli dozór nie ważny to jw , żegnamy sie z klientem . Jeśli instalacja nieszczelna to także bym klienta pożegnał i wysłał do gaziarza . w takim stanie pojazdu na stację nie wpuszczę i nie przystapię do badania . czas stracony za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas stracony za free

Nie stracony tylko sumiennie wykonujesz swój zawód.Takie moje zdanie :)

Tylko szefowi to wytłumacz bo większość z nich tego nie zrozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pożar"

 

:ok

 

[ Dodano: 21-11-2017, 10:49 ]

Nie stracony tylko sumiennie wykonujesz swój zawód.Takie moje zdanie

 

Tu się rozumiemy w 100 % .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.