Skocz do zawartości

Scania R420 I przyczepa Berdex


dawid018

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki zestaw do przewozu żywych zwierząt na badanie przed I rejestracją.

Problem mam z tym ze Scania jest 3 osiowa i naciski osi odpowiednio 9000kg, 11500kg,7500kg

oraz DMC wynosi 28ton w papierach a na TZ jest 26500 i 28000. W/g Przepisów nacisk osi w pojeździe 3 osiowym nie może przekraczać 9,5 tony a DMC 26 ton. i własnie z tym mam problem jak dalej postępować bo jeszcze nie robiłem nigdy takiego BT

 

to samo mam z przyczepą.

2 osie, 8 kół, DMC 20ton, naciski po 10 na oś

 

zestaw z Holandi. Wartości z tabliczek pokrywają się z tym co w papierach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzieś w szerokim świecie mogą być inne dane, inne warunki techniczne i trzeba umieć je rozgraniczyć na konstrukcyjne (maksymalne) od administracyjnych (dopuszczalnych).

Ja mam trudną wyobraźnie i wolałbym analizować problem na podstawie fotek.

 

[ Dodano: 09-01-2018, 18:39 ]

No OK. Scania jest trzyosiowa.

Nacisk osi przedniej wskazany na tabliczce wynosi 9000 kg = 88200 kN (administracyjny równa się konstrukcyjny) i tak należy wpisać do DiP-u.

Nacisk osi napędowej wskazany na tabliczce wynosi 11500 kg = 112700 kN (administracyjny równa się konstrukcyjny) i tak należy wpisać do DiP-u.

Nacisk osi ostatniej wskazany na tabliczce wynosi 7500 kg = 73500 kN (administracyjny równa się konstrukcyjny) i tak należy wpisać do DiP-u.

 

Co do masy Scanii, to jako wartość maksymalną/konstrukcujną należy przyjąć 28000 kg i tyle w odpowiednią rubrykę wpisać do DiP-u.

A jako dopuszczalną masę całkowitą pojazdu, czyli administracyjną należy wpisać wartość ustaloną na podstawie przepisów, czyli 26000 kg. Pod warunkiem, że koła osi napędowej są bliźniacze lub opony super single i zawieszenie na tej osi jest pneumatyczne.

 

To tyle co do Scanii, bo do domku idę. Narazicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo mam z przyczepą.

 

2 osie, 8 kół, DMC 20ton, naciski po 10 na oś

 

 

przyczepa F.1 = 20000 kg (MMC)

F.2 = 18000 kg (DMC)

nacisk osi 10000 kg = 98,00 kN

ładowność F.2 - masa własna =

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że idziesz do domu, bo zmęczenie twe dziś ogromne... Aut zapewne nie badałeś żadnych, ale tyle postów na forum - fiu fiu 8) Stąd pewnie na koniec te obliczenia:

 

88200 kN
112700 kN
73500 kN

 

To są chyba normalnie naciski od platform którymi się transportuje rakiety w Bajkonurze :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.