Skocz do zawartości

HAK - czy SKP może dokonać wpisu do DR ?


pablo

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy SKP może dokonywać adnotacji "HAK" w dowodzie rejestracyjnym?

Bo wiem że kiedyś tak było, że diagnosta na stacji robił wpis "wprzystosowany do ciągnięcia przyczepki".

Ja osobiście wystawiam zaświadczenie i kieruję klienta do WK celem dokonania adnotacji.

Pytam bo są klienci którzy się troche krzywią z tego powodu że ganiam ich do WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DR diagnoście wolno wpisać obecnie tylko termin następnego BTP - i nic więcej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DR diagnoście wolno wpisać obecnie tylko termin następnego BTP - i nic więcej ...

 

Dodałbym że jeszcze datę wykonania badania i podpis :D

 

Ale w żadnym wypadku "HAK" ; "GAZ" czy coś jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.u. Nr.227 poz 2250 par.13 pkt.5

 

5. W przypadku gdy badanie techniczne dotyczy pojazdu silnikowego, o którym mowa w art. 71 ust. 4 ustawy, uprawniony diagnosta po wykonaniu badania technicznego zamieszcza w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym wpis o spełnieniu przez pojazd dodatkowych warunków technicznych oraz dokonuje adnotacji o treści "HAK" w prowadzonym rejestrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam Wydział Komunikacji wyraźnie zabronił

Nie tylko wam NIKT z diagnostów nie może dokonywać wpisów Hak Gaz L Taxi itp itd w dowodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgada sie co powiedzieli przedmówcy, teraz nawet diagnosta nie nadaje nr identyfikacyjnych a jest tylko wykonawcą (czyli tym od "młotka" i numeratora) bije to co w decyzji z WKomunikacji

A gaz to na podstawie homologacji wpisuja w WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam Wydział Komunikacji wyraźnie zabronił.

 

To nie Wydział Komunikacji określa sposób postępowania to rozporządzenie. Jeśli chodzi o hak to Dz.U 227.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

A motocykle

B pojazdy do 3,5 t DMC

T ciągniki rolnicze (bez przyczep)

c pojazdy zasilane gazem

czyli same okresowe

chyba że chodzi o dodatkowe po zamontowaniu haka (7.1 z cennika) do pojazdu zarejestrowanego to tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi przegłąd po zamontowaniu Haka by dokonać adnotacji w DR o HAKU czy mogę to robić i na jakiej podstawie Prawnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Niech wskaże rozszerzenie które do tego uprawnia

albo przepis który tego zabrania podstawowej SKP

KPA decyzja powinna zawierać podstawe prawną i podanie możliwości odwołania się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]czy SKP podstawowa ABTic może robić pierwsze badanie z HAKIEM ::? ::?

Wg mojej wiedzy, w wielkim skrócie mówiąc - TAK.

Sprawdzałem w kilku dziennikach, nigdzie badanie haka nie jest potraktowane jako "pierwsze", nigdzie też nie jest przypisane do OSKP czy jakiejkolwiek literki.

PoRD - art. 71 pkt. 4, art. 81, art. 83 pkt. 2, par. 13 z Dz.U.227 itp.

Z cytatami nie chce mi się odpowiadać - późno już jest ... :D

 

Sprawdź podstawę prawną odmowy - poprzednicy dobrze radzą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Bogusławie czy SKP podstawowa ABTic może robić pierwsze badanie z HAKIEM

 

Drogi Rajmundzie, mówiąc krótko dokładnie tak jak odpowiedział PSUJ i JACdiag i ADMIN. Zerknij prosze na art. 71 ust. 4 oraz art. 83 ust. 1 Prawka oraz par. 13 ust. 4 z 227 i wszystko staje się jasne. Czy w którymkolwiek podanym przepisie nie mówiąc o takiej drobnostce jak par. 2 ust. 1 pkt 2 z 227 oraz art. 81 ust. 2 Prawka ktoś nazwał to badanie "pierwszym"? I wszystko na ten temat. I dokładnie na podanej powyżej podstawie prawnej każdy diagnosta zatrudniony w dowolnym rodzaju stacji może wydać zaświadczenie o przystosowaniu pojazdu jako HAK gdyż nie jest to przypisane do określonego zakresu. Nie wspomnę tu o objaśnieniach, na które powołali się moi przedmówcy, czyli wzorze zaświadczenia o wpisie do działalności regulowanej gdzie nie ma w rozszerzeniach specjalnej stacji do tych celów.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Od kiedy diagnosta nie może wpisywać do do DR "przystosowany do ciągniecia przyczepy", czy to zmieniał 227 (czyli od stycznia 2004 ) czy też było to jakaś wczesniejsza zmiana? Jetsem pewien, że jesienia 2003 diagnosta nie miał prawa stosować tej pieczątki ale... dzisiaj usłyszałem ze to 227 zmieniło więc juz sam nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat chyba był już poruszany Panie Piotrze, chyba nawet sam o to pytałem, ale wydaje mi się, że i wtedy nie dostałem odpowiedzi, więc i teraz do pytania się przyłączę.

 

Od siebie dodam tylko, że kwestię sposobu wypełniania dowodu rejestracyjnego, w tym adnotacji w DR i określenia organu który tego dokonuje (czyli WK) reguluje na dzień dzisiejszy instrukcja w spawie rejestracji pojazdów (załącznik nr 1 do Dz.U. Nr 137, poz 968 z 2007 r), a z kolei w tej kwestii w tym brzmieniu przepis ten został wprowadzony w życie z dniem 26 marca 2001 r. Czy jednak na początku obowiązywania tej instrukcji nie było sytuacji, że brak nowelizacji innych przepisów wykonawczych pozostawiał jeszcze przez jakiś czas diagnostom taką możliwość? Nie wiem i właśnie bardzo chciałbym ta wiedzę zweryfikować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między DZ.U. 81 z 1999 a 227 z 2003 nie było zmian (ja się ich nie doszukałem) więc od 01.01.2004 nie wypełnia diagnosta tej adnotacji, jeżeli nawet zmiany były w instrukcji dla WK to DZ.U.81 dawał takową możliwość do końca 2003 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% jesienia 2003 nie mozna było wbijać do DR na SKP. Mój rejestr zaczyna się od wrzesnia 2003, mam takie badania, ale nigdy nie miałem pieczatki do wbijania do DR- wiec musiałem wystawiać zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, już od dawna nie wbijamy do dowodów pieczątek oprócz badania okresowego.

 

My też "od dawna" ale pytanie jest od "jak dawna" !!!!!!!!

Narazie dotarłem do Dziennik Ustaw Nr 4, poz. 37 z 2001 r który mówi, że w dnotacjach Wk wstawia "HAK" a nie "Przystosowany...."

§ 14. 1. Dowód rejestracyjny, pozwolenie czasowe, w tym pozwolenie czasowe badawcze, z zastrzeżeniem ust. 2-6, wystawia się zgodnie z następującymi zasadami:[....]

13) "Adnotacje urzędowe" - wpisuje się następujące skróty odpowiadające treści adnotacji: [....]

i) "HAK" - dotyczy pojazdów przystosowanych do ciągnięcia przyczepy,

Wydaje mi się, że już wtedy nie można było w stawiać pieczątek na SKP

 

[ Dodano: 07-12-2007, 13:01 ]

Nie daje mi to spokoju :( ale dla porównania chciałem sprawdzić jak to było z LPG i 81 z 1999 mówi o wpisywaniu przez diagnostę do DR a..... jak instalowałem LPG w czerwcu 2000 i wtedy na 100% nie mozna było wbijać LPG na SKP tylko..... jaki to przepis zmieniał bo ja go nie widzę ????? Czy my wszyscy nie szukamy w tej samej bazie aktów prawnych..... konkurencyjnego portalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INTERNETOWY SYSTEM AKTÓW PRAWNYCH

 

Baza Internetowy System Aktów Prawnych zawiera opisy bibliograficzne aktów prawnych opublikowanych w Dzienniku Ustaw w latach 1919-2007 oraz Monitor Polski w latach 1946-2007.

http://isip.sejm.gov.pl/prawo/index.html

 

czsem ciężko się dostać - zbyt duża liczba podłączeń do bazy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę dokonywania w DR pojazdów adnotacji o zasilaniu gazem "załatwił" zapis w załączniku nr 2, Rozporządzenia o homologacji sposobu montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem - Dz.U. z 2003r, nr232, poz. 2333, który to zapis ma treść chyba taką:" Niniejszy wyciąg stanowi podstawę dokonania odpowiedniego wpisu w dowodzie rejestracyjnym pojazdu". Rozporządzenie to zaczęło obowiązywać od 01.01.2004r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.