Skocz do zawartości

Jak wypełniać dokumenty na SKP - ZMIANY


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję w tym temacie umieszczać (skany zdięcia) ZMIAN KONSTRUKCYJNYCH (mogą być z błedami) by w drodze dyskusji ustalić wspólne stanowisko odnośnie ich wypełniania.

 

Porównujmy sposoby wypełniania i dajmy komentarze do konkretnych przypadków pozwoli to może wypracować wspólną propozycje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie dawaj nam tu mega-rozdzielczości. Niech te rozmiary załączników nie przerażają ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pojeździe X nastąpiła wymiana silnika na jednostke o większej pojemności w związku z tym trzeba wydać "Opis zmian dokonanych w pojeździe". Przy wypełnianiu tego pisemka program Stacja nie chce mnie przepuścić bez wypełnienia punktów 1-6 (kolor niebieski). Wg mnie powinniśmy mieć możliwość wypełniania tylko tych pól gdzie nastąpiła zmiana. I druga sprawa to w zaświadczeniu powinien być model taki jak w DR a w dokumencie zmian po wymianie silnika powinna być możliwość zmiany typu pojazdu. Np. przyjechał pojazd w DR BMW 525 TDS po wymianie silnika 530 TDS i to właśnie powinno znaleść się w opisie zmian.

5ae1a2aa3f436_opiszmian.JPG.3e6d7b3d3fde2cc42a3900937389e0e2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR BMW 525 TDS po wymianie silnika 530 TDS i to właśnie powinno znaleść się w opisie zmian

Niestety rozmawiałem na ten temat z WK. Oni nie mogą zmienić i zostaje 525 z silnikem 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bercik jako pierwszy otrzymał punkt pomógł za umieszczcenie skanu w tym temacie. Zachęcam innych kolegów do aktywniejszego uczesnictawa. (nie pożałuje punktów ;) )

przyjechał pojazd w DR BMW 525 TDS po wymianie silnika 530 TDS i to właśnie powinno znaleść się w opisie zmian.
Może wystarczy zmienić na BMW 5 TDS lub seria5?

 

[ Dodano: 06-03-2006, 10:54 ]

Oni nie mogą zmienić
jak nie mogą to zostaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rozmawiałem na ten temat z WK. Oni nie mogą zmienić i zostaje 525 z silnikem 3.0
Niestety u nas to samo, to za głęboka wiedza w danej marce, co oznaczają te liczby i literli przy liczbach ;)
Może wystarczy zmienić na BMW 5 TDS lub seria5?
Robiąc taką zmianę pomijam poprostu typ pojazdu z pojemnością silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmieniamy pojemność zostaje typ . To moje pytanie "po co program chce wypełniać inne rubryki od 1-6". Uważam że ten dokument powinien mieć wypełniane tylko te pola które ulegają zmianą !

Szukam skanów jak wypełniacie zmiany z osobówki na ciężarówki i odwrotnie ! W końcu powinno to być na wszystkich SKP jednakowo! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje pytanie "po co program chce wypełniać inne rubryki od 1-6".

Jesteś pierwszą osobą, która to kwestionuje ... ;)

Nasz Klient nasz Pan - ale są problemy.

Na razie rzeczywiście program wymusza uzupełnienie wszystkich tegu typu pól - a że są to pola słownikowe, po których realizowane są pewne powiązania pomiędzy bazami - nie umiem powiedzieć tak od razu, co można z tym fantem zrobić.

Ale - czekam też na opinie innych użytkoników systemu STACJA 2000 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pierwszą osobą, która to kwestionuje ...

 

No ja już wczesniej o tym krzyczałem, pewnie niezbyt głośno. W opisie do tego dokumentu jest wyraznie powiedziane zeby wpisywać tylko to "co się zmienia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już wczesniej o tym krzyczałem

Czyżbyście mieli rację ?? :oops:

Posprawdzam - i dam znać ... :mrgreen::mrgreen:

I chylę czoła - mam przy Tobie odnotowane, że krzyczałeś o tym. Ale gdzieś mi to umknęło w czeluściach norcomowych zaułków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tak sie to robi:

 

.......................................

(pieczątka stacji kontroli pojazdów)

 

 

 

OPIS ZMIAN DOKONANYCH W POJEZDZIE

 

 

 

 

Załącznik do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym nr .......... z dnia ............... pojazdu HONKER 2424, CIĘŻAROWO-OSOBOWY o nr rejestracyjnym ………..

(marka, typ, model pojazdu)

I. Opis zmian: W badanym pojeździe dokonano przebudowy polegającej na zmianie sposobu montowania górnej części nadwozia, nadstawki dachu – wykonanej z tworzywa na szkielecie metalowym, do dolnej metalowej części nadwozia zamontowanej na ramie głównej pojazdu ciężarowo-osobowego, 2 osiowego z napędem na obie osie.

W ramach dokonanej przebudowy sposobu mocowania górnej części nadwozia, wykorzystano wszystkie dotychczasowe otwory technologicznego mocowania nadstawki dachu przy pomocy śrub, zastępując je czterema śrubami z pokrętłami, natomiast pozostałe dziewięć śrub mocujących zastąpiono sworzniami mocującymi-sprzęgającymi, które zostały zabezpieczone zawleczkami.

 

II. Ocena dokonanych zmian:*)

1. Dokonane zmiany sa zgodne z przepisami ustawy i rozporządzenia o warunkach technicznych.

2. Dokonane zmiany nie spełniaja wymagań przepisów ustawy i rozporządzenia o warunkach technicznych ze względu na: .......................................................................................................................................................

............................................................................................................................................................

 

III. Nowe dane techniczne pojazdu po dokonaniu zmian:

1. Marka pojazdu HONKER

2. Model pojazdu 2424

3. Rodzaj pojazdu CIĘŻAROWO-OSOBOWY

4. Podrodzaj NADWOZIE ZAMKNIĘTE 3 DRZWIOWE

5. Przeznaczenie TRANSPORT LUDZI I ŁADUNKÓW

6. Barwa nadwozia**) ZIELONA

7. Masa własna 2100kg

8. Dopuszczalna ładowność 885kg

(administracyjna - przewidziana przepisami krajowymi)

9. Dopuszczalna masa całkowita pojazdu 3200kg

(administracyjna - przewidziana przepisami krajowymi)

10. Liczba miejsc siedzących, włączając siedzenie kierowcy 9 OSÓB

11. Liczba miejsc stojących, jeżeli występuje 0

12. Dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy (z hamulcem) 1500kg

 

13. Największy dopuszczalny nacisk osi 88.00kN

(administracyjny - przewidziany przepisami krajowymi, na osi, dla której jest największy)

14. Pojemność silnika 2417cm3/ 64kW

15. Rodzaj silnika / rodzaj paliwa DIESEL/ OLEJ NAPĘDOWY

16. Długość 4630m

17. Szerokość 1960 m

18. Wysokość 2160 m

19. Rok produkcji lub modelu 2002

20. ..........................................................

 

Uwagi:

1. GDP 1677/2005 Z DNIA 18.11.2005R

(nr i data opinii rzeczoznawcy samochodowego, jeżeli jej _badano)

2. WIESŁAW GAŁĄZKA

EKSPERCI TECHNICZNO-MOTORYZACYJNI „RZECZOZNAWCY-PZM”S.A. ODDZIAŁ GDAŃSK

(nazwisko i imię rzeczoznawcy samochodowego, firma)

3.

1. Po dokonanej przebudowie badany pojazd jest nadal przystosowanym do transportu 9 osób

wraz z kierowcą lub ładunków o masie 885kg. Dokonana przebudowa nie narusza cech

konstrukcyjnych pojazdu oraz jest typową dla montowanych fabrycznie wersji pojazdu.

2. Badany pojazd o dokonanej przebudowie pozostaje nadal samochodem ciężarowo-osobowym

o dmc pojazdu do 3200kg.

3. Zapis zawarty w niniejszej opini nie wymaga dokonywania zmian wpisów znajdujących się w

wydanym dowodzie rejestracyjnym dla badanego pojazdu przez uprawniony organ

administracji państwowej.

(treść opinii rzeczoznawcy samochodowego)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

............. ........................... ............................................................................................

(data badania) (pieczątka identyfikacyjna , podpis, pieczątka imienna uprawnionego diagnosty)

UWAGA:

W pozycjach nie dotyczących danego rodzaju pojazdu należy umieścić znak "X".

________

*) Niepotrzebne skreślić.

1) Wariant/wersje podać, o ile występuje.

2) Wskazać tylko jeden z podstawowych kolorów, np: biały,

7ółty, pomarańczowy, czerwony, purpurowy/fioletowy,

niebieski, zielony, szary, brązowy, czarny.

3) Podkreślić wartość największą z wartości wymienionych w

pozycjach: 27, 29, 31, 33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak wyglądają zmiany konstrukcyjne.

Uwage dotyczącą podmiotu robiącego przeróbke umieszczam w uwagach z zaświadczenia - ponieważ w uwagach dot. zmian nie są one drukowane (tak ma być czy coś u mnie jest nie tak). W tym autku jednocześnie ustaliłem następny termin BTP.

Opłaty nie pobierałem bo i tak bedzie nowy DR

5ae1a2ac1a3b2_Zmianykonstrukcyjne2.JPG.3735aabf362b9a044c7898e9468782b9.JPG

5ae1a2ac45dce_Zmianykonstrukcyjne.JPG.4141a870a97acc8b974690d203ec16e9.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwa rodzaj silnika itp się nie zmieniły to po co te pola wypełniamy ?

Skąd wiesz czy barwa nadwozia się nie zmieniła?

Wole wypełniać wszytkie rubryki niż mam mieć cofki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

berecik, srebrzysty nie jest jednym z kolorów podstawowych - tak dla przypomnienia tylko zauważę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać kolegę Darka czy w Honkerze, którego "Dokument zmian" przedstawił w swoim poście była zamontowana przegroda oddzielająca część pasażerską od przestrzeni ładunkowej (wymóg dla samochodu ciężarowego)? I jak w związku z tym postąpił przy badaniu "po zmianach"? Czy w Honkerze jest dość miejsca na 9 osób i ładunek? Jak jest możliwy (w zgodzie z przepisami) zapis w rodzaju: " 9 osób lub 885 kg"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Honkerze jest dość miejsca na 9 osób i ładunek?

Jest. Co prawda nie na 800 kg, ale po złożeniu siedzeń można załadować więcej, bo ładowność to " największa masa ładunku i osób jaką może przewozić pojazd która stanowi różnicę dmc i masy własnej pojazdu." - Pr. o ruchu drogowym. A przegrodą można założyć po demontażu siedzeń, bo jak są zamontowane to za ostatnim rzędem jest "przegroda" w postaci ... tylnych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, tylko że w samochodzie ciężarowym priorytetem jest przewożenie ładunku (art.2, pkt 42 PORD), natomiast osoby to "balast dodatkowy". Nie może więc być tak aby w jakichś okolicznościach w samochodzie ciężarowym "zabrakło" miejsca na ładunek. Zaś przegroda musi oddzielać przewożone osoby od ładunku. Koło się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze Bogdan to ja nie wiem do dnia dzisiejszego dlaczego Honker jest tak

dziwnie rejestrowany . Przegroda jest faktycznie , ale nasze pojazdy w większości służą do

przewozu osób , nikt nie wozi towarów . Ale jest jeden absurd który wiele lat jest nie rostrzygnięty , z przodu dwa miejsca ( kierowca , dysponent ) a z tyłu 4 ławeczki 2 osobowe

czyli 10 osób :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ,nieraz już mi ręce opadają . Jeden plus że ŻW też nie zwraca na to uwagi

i jakoś się to ciągnie - okazuję się że nie można wychodzić przed szyk ,bo ostatnio jeden

z mądrych powiedział ,że można mnie szybciej wymienić niż dowód rejestracyjny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam wszystkich forumowiczów jestem swieżo po egzaminach i mój problem to auta

z zagranicy jak rozszyfrować dokumenty zagraniczne do identyfikacji pojazdu

jak nieznam języka w którym dokument jest wystawiony co jest masą własna a co jestmaksymalną masą itd.

Tydzień temu zdałem i jesto dość poważny problem jak na dziś.

Z życzeniami Wielkanocnymi dla wszystkich kolegów młody kot diagnosta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.