Skocz do zawartości

Jak wypełniać dokumenty na SKP- DIP?


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję w tym temacie umieszczać (skany zdięcia) DIP-ów (mogą być z błedami) by w drodze dyskusji ustalić wspólne stanowisko odnośnie ich wypełniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 290
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    31

  • Paprock

    17

  • pentagram

    16

  • Psuj

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

W DIP-ie w poz25 czy wpisujecie rozmiar opony na jakiej przyjechał czy rozmiar nominalny od którego puźniej można ustalić przeliczniki ? No i temat już poruszany czy wpisujecie ładowność dla samochodu osobowego ?

Szukam też skanu wypełnionego DIP-u dla ciągnika rolniczego :D

DIP.JPG.ed782f0042a4a4bbfeb4c0e2dceb0845.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DIP-ie wpisuje faktyczny rozmiar opon na jakich przyjechał . Mała uwaga - należy sprawdzić czy ten rozmiar opon jest przewidziany dla tego typu pojazdu .

 

W DIP-ie dla samochodu osobowego nie wpisujemy ładowności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w DIP wpisywałem ładowność dla samochodów osobowych nic się nie działo, teraz nie wpisuje i też jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że powinien być rozmiar nominalny ! Bo przyjechać to on może na zupełnie innych ale zgodnych do wymiaru tzw. nominalnego i taki wymiar powinien być w DR aby w razie kontroli drogowej czy podczas badania było wiadomo jakie są minimalne wymagania co do opony !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisujemy dane z opon na których przyjechał ale muszą być zgodne z briefem.

A dlaczego zgodne ? Jak wymienię na inne np. alusy to nie przejdę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również piszę z naury a alusy też są uwzględnione w briefie i dopuszczalne zamienniki.

jeśli chodzi o ładowność to piszemy .

Wrzućcie jakiś DIP ciężarowego i autobusu (problematyczne z ograniczeniami nacisków itp.)

P. S. bercik dostał punkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dyskutować na konkretnych przypadkach . Wrzucajcie skany ! Mamy nowoczesne "komórczaki" z foto to chyba nie jest to problem ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że powinien być rozmiar nominalny ! Bo przyjechać to on może na zupełnie innych ale zgodnych do wymiaru tzw. nominalnego i taki wymiar powinien być w DR aby w razie kontroli drogowej czy podczas badania było wiadomo jakie są minimalne wymagania co do opony !

w najbliższym czasie nie przewiduje się wpisywania rozmiaru opon do dowodu rej i to jest błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w osobowych nie wpisuję ładowności, bo może się trafić klient co wpakuje do osobowego ładunek, bo ma ją wpisaną.

Zresztą ładwoność w osobowym jest zbędna bo i tak nie może on przewozić ładunków, ale trafiają mi się DR gdzie ładwoność jest wpisana, ale się nie czepiam. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w osobowych nie wpisuję ładowności

U mnie jest to obowiązkiem

ale trafiają mi się DR gdzie ładwoność jest wpisana, ale się nie czepiam

:D Ciekawe, jak u nas w WK przy wymianie dowodu dopatrzą się że nie ma ładowności to się czepiają i klient leci na ustalenie danych :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w osobowych nie wpisuję ładowności, bo może się trafić klient co wpakuje do osobowego ładunek

A czemu nie może przewozić ładunku ?

Przecież ładowność to jest DMC - MW. Każdy pojazd ma ładowność (kilogramy do załadowanie czy w postaci osób czy też ładunku)

ale trafiają mi się DR gdzie ładwoność jest wpisana, ale się nie czepiam

I bardzo dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik rolniczy John Deere. Ciekawostką jest to, że ciągnik ten nie jest wogóle przystosowany do ciągnięcia przyczep (czerwona otoczka), natomiast ma dużą ładowność (niebieska otoczka) z racji tego, że w komplecie posiada dużo oryginalnego osprzętu do pracy w polu.

 

[ Dodano: 08-03-2006, 15:54 ]

I jeszcze dwa ciągniczki: Zetor i Mińsk

09.thumb.jpg.48ddef5667e73a1bc4fc1419a38a3aee.jpg

07.thumb.jpg.ed0e338330851c2dab381ff20120460e.jpg

08.thumb.jpg.5e2f3561581505e8a61a601f5a2d918b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I motorower. Oczywiście bezterminowo (niebieska otoczka) ale klient niestety misiał dokonać przeróbki. U nas w starostwie mamy pisemny przykaz wpisywania prędkości z dokumentów oryginalnych (czerwona otoczka) a jeśli jej nie ma nigdzie zapisanej klient niestety robi opinię rzeczoznawcy lub przeróbkę w serwisie.

06.thumb.jpg.35f631370078414e9c1ba5b01cf1327d.jpg

05.thumb.jpg.c496118cf149b11ea9e9972367c62726.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl. Ciekawostką było to, że we włoskich dokumentach miał zaniżone DMC i nie zgadzało się z tabliczką. Musiałem w adnotacjach dokonać poprawki (czerwona otoczka). W WK nie mieli żadnych obiekcji :D

03.thumb.jpg.d5c9bc097604828dad7f827c5237e1f1.jpg

04.thumb.jpg.f08eaa4373de80219a59656bc6bb3c98.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karetka. Samochód specjalny - przeznaczenie sanitarny(czerwona otoczka). Akurat ten model nie przystosowany do ciągnięcia przyczepy (dip - zielona, zaśw. - niebieska otoczka). Pojazd specjalny nie posiada ładowności (niebieska otoczka), przynajmniej tak mam wypełniać dla naszego WK. Problem jest tylko z ilością miejsc. Nowy wzór dip-u nie przewiduje miejsc leżących (w starym było :? ) i w pkc. 18 dopisuję długopisem ".../ ogółem" a ilośc w tym przypadku "4/5" (żółta otoczka ). Stawiam pieczątkę imienną i parafkę.

01.thumb.JPG.ba5ae2ff3bc42c18ee7c8776bbe0ae03.JPG

02.thumb.jpg.f3c635e44bdefb0603fd3abd75df78e6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy pisemny przykaz wpisywania prędkości z dokumentów oryginalnych (czerwona otoczka) a jeśli jej nie ma nigdzie zapisanej klient niestety robi opinię rzeczoznawcy lub przeróbkę w serwisie.

A jak postępujecie jak ma w dokumentach np:60km/h i przedstawia dokumenty od rzeczoznawcy że przerobił na 45km/h?

P.S Psuj również otrzymał punkty zachęcam innych do dyskusji i wstawiania skanów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy wzór dip-u nie przewiduje miejsc leżących (w starym było

 

 

Wszystko czego nie przewiduje DIP lub nie mieści się w rubrykach, można wpisać w uwagach-niektóre WK zwracają dokumenty, w których są dopiski długopisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedstawia dokumenty od rzeczoznawcy że przerobił na 45km/h?

Kseruję opinię i w uwagach wpisuję "Prędkość max. 45km/h - ustalono na podstawie opinii rzeczoznawcy nr...". I jest spox.

niektóre WK zwracają dokumenty, w których są dopiski długopisem.

Nie mówię, że nie. Aczkolwiek nigdy nie miałem zwrotu, ani od siebie ani z innych starostw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DIP-ie zawsze wpisuje miejsce wybicia numeru silnika ponieważ nikt nas z tego obowiązku nie zwolnił,a jak widać nie wszyscy tak robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten model nie przystosowany do ciągnięcia przyczepy (dip - zielona, zaśw. - niebieska otoczka)

 

Jeśli wolno mi doradzić, doradzam, zapis na 2 stronie zaświadczenia z btp o treści: iż "pojazd nie jest przystosowany do ciągnięcia przyczepy" należy umieścić w punkcie drugim a nie pierwszym "uwagi" (wynika to z wzoru zaświadczenia co umieszcza się w danej pozycji).

 

w pkc. 18 dopisuję długopisem "(...). Stawiam pieczątkę imienną i parafkę.

Obowiązuje wersja elektroniczna i dokument powinien być bez żadnych dopisków ręcznych i parafek.

Faktycznie skoro dokument DIP nie przewidział jakiejś sytuacji np. wspomnianej ilości miejsc leżących ja doradzałbym pozycje uwagi w DIP a nie dopiski ręczne.

 

DMC i nie zgadzało się z tabliczką. Musiałem w adnotacjach dokonać poprawki (czerwona otoczka). W WK nie mieli żadnych obiekcji

 

DMC wpisałeś z tabliczki a nie dokumentu zagranicznego i wpisałeś to w uwagach. Wydz. Komunikacji nie miał innego wyjścia ponieważ postąpiłeś wzorcowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doradzam, zapis na 2 stronie zaświadczenia z btp o treści: iż "pojazd nie jest przystosowany do ciągnięcia przyczepy"

No nie zupełnie, bo taki zapis może sugerować, że w/w pojazd po prostu nie ma zamontowanego haka. Tu nie chodzi o dodatkowe warunki, poprostu "producent pojazdu nie przewiduje montażu haka i holowania przyczepy".

Mimo wszystko "bronię" mojej tezy z zapisem w pkt.1.

ja doradzałbym pozycje uwagi w DIP a nie dopiski ręczne.

Faktycznie tak będzie lepiej. Z tym, że dip nie ma rubryki "uwagi" i chciał nie chciał będę pisał na zaświadczeniu w uwagach.

 

[ Dodano: 08-03-2006, 21:00 ]

Dzięki za sugestie. Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie może przewozić ładunku ?

Przecież ładowność to jest DMC - MW. Każdy pojazd ma ładowność (kilogramy do załadowanie czy w postaci osób czy też ładunku)

I bardzo dobrze ;)

 

Prawo mówi

Dziennik Ustaw Nr 108, poz. 908 z 2005 r.USTAWA z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym1) (tekst jednolity)

40) samochód osobowy - pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą oraz ich bagażu;

zaś

56) dopuszczalna ładowność - największą masę ładunku i osób, jaką może przewozić pojazd, która stanowi różnicę dopuszczalnej masy całkowitej i masy własnej pojazdu;

 

Ja więc rozumiem to tak samochód osobowy z definicji przeznaczony jest do przewozu osób wraz z bagażem, a bagaż nie jest ładunkiem.

Zaś ładowność to jest masa ładunku i osób, nie ma w zapisie np. i/lub, czyli musi występować osoba i ładunek jednocześnie. W samochodzie osobowym osoba występuje, zaś ładunek -NIE, co wynika z definicji.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bagaż nie jest ładunkiem

No nie wiem, sprzeczałabym się ;)

czyli musi występować osoba i ładunek jednocześnie

No jest to logiczne bo sam pojazd poruszać się nie może (kierujący = osoba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.