Skocz do zawartości

Jaka data I rejestracji za granicą ?


SkpChoszczno

Rekomendowane odpowiedzi

Pojazd sprowadzony z Włoch, Audi 100, r. prod. 1992, o dacie I rej. za granicą ani słowa w żadnym dokumencie. Co robicie w takim przypadku? Powiem tylko, że wszystkie dane macie już gotowe i brak wam tylko tej jednej daty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie piszę wtedy daty pierwszej rejestracji (to samo jest z autami ze stanów) a w adnotacjach pisze "daty I rej nie ustalono" i WK wpisuje 01.01 danego roku produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Interpretacja jednego WK jest taka. Jeśli jest to rok produkcji 2000 to wpisujemy datę I rejestracji 02.01.2001 a nie 02.01.2000! Dlatego, że w nowy rok nikt samochodu nie wyprodukuje. Myślę, że logiczne i słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że logiczne i słuszne.

MI myśli inaczej

 

ROZPORZADZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 27 wrzesnia 2003 r.

w sprawie szczegółowych czynnosci organów w sprawach zwiazanych z dopuszczeniem

pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach

Dz. U. z 2003r. Nr 192, poz. 1878 z pózn. zm.

 

§ 11.

2. Dane i informacje z bazy danych drukuje sie odpowiednio w poszczególnych rubrykach dowodu rejestracyjnego i pozwolenia czasowego, stosujac nastepujace zasady:

1) w rubryce przy kodzie A - wpisuje sie numer rejestracyjny pojazdu;

2) w rubryce przy kodzie B - wpisuje sie date pierwszej rejestracji pojazdu; w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy jest to dzien pierwszej rejestracji pojazdu za granica; jeEeli w dokumentach załaczonych do wniosku o rejestracje pojazdu wczesniej zarejestrowanego brak jest informacji o dacie pierwszej rejestracji pojazdu, to w tej rubryce wpisuje sie date 1 stycznia roku produkcji pojazdu;

ja w zaświadczeniu wpisuje brak danych

a WK robi swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście przed wejściem w życie cytowanego przepisu sprawa była kwestią uzgodnień i wytycznych z WK - przeważnie był to pierwszy lub drugi stycznia danego roku - obecnie jest to uregulowane rozporządzeniem tak jak kolega mówi (choć i przedtem wydaje mi się, że gdzieś w przepisach było to już poruszone)

W mojej ocenie nie jest jakimś dużym uchybieniem jak diagnosta wpisze "nie ustalono" w takim wypadku, jednak patrząc na cytowany przepis w świetle §2.2. pkt 3 załącznika nr 6 do Dz.U. Nr 227, poz 2250 z 2003 r z późn. zm. to powinno się i na badaniu stosować tą zasadę i wpisywać pierwszy stycznia danego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tego wątku - z cytowanego powyżej fragmentu DZ.U. wynika że to do dowodu rejestracyjnego wpisuje się umowną datę 1 stycznia. I dotyczyty to przypadku gdy:

jeżeli w dokumentach załączonych do wniosku o rejestracje pojazdu wcześniej zarejestrowanego brak jest informacji o dacie pierwszej rejestracji pojazdu, to w tej rubryce wpisuje się datę 1 stycznia roku produkcji pojazdu;

 

Na logikę wygląda to tak: brak możliwości ustalenia na pierwszym badaniu daty rejestracji powoduje, że

w dokumentach załączonych do wniosku
czyli DIP nie ma daty 1 rejestracji w związku z tym to WK wpisuje umowną datę do DR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.