Skocz do zawartości

Fałszywki na skp


jaka

Rekomendowane odpowiedzi

Co powiecie na taki numer: Kolega zrobił bad. tech. w pojezdzie z zaświadczeniem wydanym przez Policję za "brak aktualnych bad. tech" i świetnie, tylko klient przyjechał do niego po wpis do dowodu rej. a on patrzy i jego fałszywa pieczątka jak byk.Oczywiście nie podbił tego dowodu ale klient był bardzo!!! zły i powiedział ze to się tak nie zkończy!

Czy w takim przypadku powinnismy zatrzymać ten dowód rej?Pojazd był sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    9

  • Norbert Jezierski

    7

  • iras

    7

  • berecik

    6

Sprawa w sądzie kończy sie niczym ponieważ klient oświadcza że przegladu dokonał na jego zlecenie bliżej nieznajomy znajomy.Ze wzgledu ma małą szkodliwość czynu i pozorną jednostkowość zjawiska nie ma wyroku skazującego,wiem coś na ten temat. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to z autopsji i jednostkowo tak się kończy, ale nie popuszczam mimo doczynku jakiego nam fundują nasi policjanci czasem wychodzi większa aferka, tylko trzeba samemu ich nakierować. Ostatnio jeden biedny bezrobotny zrobił badania w ośmiu dowodach (tyle udowodnił prokurator) brał od kolegów po 150zł bo 50 niby dawał w łapę dla diagnosty za brak na stacji samochodu ;) Finał taki, że przed rozprawą dobrowolnie poddał się karze w wysokości 200 zł (słownie dwieście złotych) bo jest bezrobotny i ma 3 dzieci. Szkoda, że nie dopatrzono się Audi A6 z 1996 roku ktore to jest własnością biednego bezrobotnego i w którym to 2 razy zrobił badanko za pomocą sprzętu komputerowego.

Nie chciałem tego nagłaśniać w okolicy, bo tylko by zachęciło Rumcajsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy razy byłem w sprawie "swoich podróbek " i za każdym razem sprawa umorzona :(

Tłumaczenie klienta "ja komuś pożyczyłem on dalej i nikt nic nie pamięta". To tak jak teraz wszystkim prawka "giną" :!: Sądy idą po najmniejszej linii oporu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przypadek że gościu zrobił pieczątkę w dowodzie za pomocą czerwonego cienkopisu (pokazał mi to oficer śledczy jak przyszedł się zapytać o co chodzi). Był to dowód od fiata 126p. Facet miał problem bo jak to robił to mu się ręka chyba trzęsła i trochę krzywo wyszło :shock: ! Ponadto stwierdziłem iż na ,,pieczątce" widniał numer mojej stacji a diagnosta z księżyca :) , numer diagnosty z sąsiedniej SKP. I co wy na to? Moim zdaniem gość chciał zaoszczędzić 100zł i przekombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z DR były dwie pieczątki (szefa) fałszywki i podpisy niebyły do siebie podobne. Także chyba podpis diagnosty niewpływa na podrabialność jego pieczątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po to jest cepik, diagnosta przekazuje dane do cepiku i wbija badanie do dr, policjant sprawdza w cepiku czy badanie jest i od razu wie czy pieczątka jest ok czy lewa. A i w sądzie mniej problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak lekko przewrotnie - i co z tego, że się okaże ? Myślicie, że ktoś wyciągnie z tego jakieś wnioski ? Że sąd będzie bardziej stanowczo karać wirtualne SKP czy właścicieli takich pojazdów ?

Ja jestem zbyt sceptycznie nastawiony do takich wiadomości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście miełem obiekcje i to wielkie żeby ten temat poruszać.Ale może zauważmy ze jest tragedia z fałszywymi "naszymi!!!" pieczątkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście miełem obiekcje i to wielkie żeby ten temat poruszać.Ale może zauważmy ze jest tragedia z fałszywymi "naszymi!!!" pieczątkami.

Obiekcje ? A jakie ?

Temat jest bardzo OK - tylko Polska to dziwny kraj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do czynienia z moimi pięcioma fałszywkami wyjaśnianymi przez policję. Znaleziono gościa który to robił poza moim województwem .We wszystkich przypadkach pieczątki stacji nie pasowały do nazwiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej z własnego doświadczenia, spodkałem się z drukarnia która wyrabia pieczątki i bez żadnego dokumentu w ciągu 1-2 godzinki można wyrobić pieczątki, wiec oczym tu mówić. Ktoś inny powie samo życie, tylko co to za życie takie przesrane i być walonym z kazdej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spodkałem się z drukarnia która wyrabia pieczątki i bez żadnego dokumentu

Nie tylko ta jedna tak wyrabia.Co do pieczątek to mam tak zaznaczoną(?),że przy podróbkach ,na policji stwierdzam że to nie moja pieczątka, i natychmiast pojawia sie zdziwienie policji. :D Podpis powinien byc w miare dlugi i wyrazisty.Kolega miał taki co pierwszoklasista by podrobił i miał najwięcej podróbek-czyli podpis też ma wpływ na ilośc

podrobień.później jest troche kłopotów ,bo trzeba pisac na stojąco siedząco,na miękkim podłożu,twardym ,szybko ,wolno itd.. aż do stwierdzenia że to podpis podrobiony.

a miełem w swojej "karierze" diagnosty podróbki "prawie" idealne.

"Prawie " robi dużą róźnice :mrgreen:

O karach za podrabianie to lepiej nie mówić(pisać) :shock::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się wszystko zgadza ale co się nabiega na przesłuchania, składania podpisów to się nabiega , swego czasu w bydgoszczy jeden koleś na parkingu z jednych hipermarketów podchodził do kierowców z tekstem za półceny załatwie przegląd pytanie było czy fikcyjny czy tez naprawde z jakieś stacji co się okazało miał lewe pieczątki i do dłuższego czasu taki przekręt już robił. Ale tak jak mówisz S.K.P-POZNAŃ podbis swój wyrazisty i jednolity jest praktycznie nie dopodrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na fałszywą pieczatkę i fałszywy dowód rejestracyjny???

Takie też się zdażąją, a fałszywe pieczatki przystawiają na regionalnych giełdach bez problemów- teraz je można zrobić w każdej fimie co wyrabia pieczątki bez żadnego zaświadczenia - nasuwa się pytanie dlaczego???? powinno byc tak że bez zezwolenia nie można lub np. zamiast pieczęci "hologramy naklejki" w dowód i na szybę odrazu wyłapało by sie kto robi badania, a kto nie!! :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w końcu ruszy CEPIK to pomoże, może nam , może policji , a może ...........Wszystko zależy w jakim zakresie można , lub trzeba będzie go używać . Oby nie był utrudnieniem.Na pewno będzie można ten proceder fałszywek znacznie zmiejszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.