Skocz do zawartości

jakie polecacie katalogi marek i typów??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam takie pytanie jakie macie u siebie na stacji katalogi marek i typow poj (chodzi o wszystkie poj.-okregowka) czyli co [polecacie]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Odświeżę temat.

 

Będę miał ITS 2002, AUTOIDENT, AUTODATA - DANE ZBIEŻNOŚCI.

 

Wszystko w wersji książkowej. Co jeszcze posiadacie i polecacie. Najlepiej w wersji książkowej (nie trzeba odnawiac licencji :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wymieniliście wszystkie katalogi godne polecenia. Ja również polecam Autodatę, Autodatę diesel - w sumie w nich są już dane geometrii.

Autodaty zawierają podstawową rzecz jak moc silnika netto. Jak ktoś jej nie ma uznaje wyceny pojazdów, typu Autoexpert itp, które mają moc silnika netto i do tego Autodatę geometria.

 

Są też tacy co zachwalają Patronat ITS - zawiera dane zarówno do 3,5T jak i powyżej. Niestety trzeba mieć wykupiony patronat ITS, ale zawiera dużo danych ten katalog dostępny w wersji elektronicznej.

 

Dla okręgówek jest wydanie książkowe z 2001r. w j. niemieckim - geometria pow. 3,5T a teraz wydano najnowsze ale nie zapamiętałem tytułu aktualne na lata 2005-2007 dla pojazdów pow. 3,5T.

 

Jednak nadal ubolewam, że nie ma kontynuacji publikacji ITS z masami pojazdów. Ostatnie wydanie jest z 1996r. i nie słyszałem by było aktualizowane.

 

W Autodatach na razie jest mały problem z atualizacją. Ostatnie katalogi były z 2005r. a te z 2006r. nie zawierają aktualizacji tylko pełen zakres roczników zaktualizowany o 2006r. co w konsekwencji ma odbicie cenowe. Aktualizacja jest w wersji elektronicznej ale ta z kolei na dzień dobry nieźle kosztuje.

 

No cóż wiedza ..... kosztuje, jednak nie wyobrażam sobie stacji bez danych o kryteriach badań. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni katalog ksiązkowy jest z 2002 r i wczoraj go zamówiłem

De facto jest to katalog ITS 2000 z uaktualnieniami. Zawiera mało danych, czasem błędnych. Szkoda kasy :oops: Też kupiłem dla kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy też katalogi IST chyba z 2000r. ale jest w nich dużo błędów, brak mocy silnika, DMC przyczep i brak wszystkich marek.

Polecam zaś do osobówek wydanie WKiŁ dane techniczne samochdów osobowych na płycie wszystkie wydania - koszt około 120zł.

Czasem też używam AUTO Świat katalog - prawie wszystki dane niezbędne do ustalania.

Chętni zakupiłbym katalog ciężarówek, autobusów, motocyki, motorowerów oraz ciągników rolniczych.

Jednak najlepszy jest NORCOM-owski KAT DIP - jest wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Mam pytanie czy ktoś wie coś na temat katalogu marek i typów poj. proponowanego przez PHU OMNIBUS twierdzą że posiadają aktualną bazę danych czego nie można powiedzieć prawdopodobnie o ITS.Cena w Omnibusie 400zł brutto za wydanie-forma książkowa A4((300 STRON)) plus płyta CD z programem dostosowanym do programów dla SKP .

Z poważaniem PSKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem wczoraj screen-y tego takalogu jak dla mnie nic ciekawego, przynajmniej z tych materiałów co dostałem, to samo mam w programie do obsługi rejestru, poza tym jest troche danych, ktore są mi zbędne, pojemnosc masz w zaokrągleniu (bez opisu kodowego silnika),

jak dzwonili do ciebie poproś żeby ci wysłali na maila screeny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam AUTODATE dla silników benzynowych i diesla masz w nich : pojemności z kodami silników,moc,geometria,ciśnienie w oponach,lokalizacje nr.vin-tabliczek-nr.silnika-filtrów przeciwpyłkowych,kasowanie błędów serwisowych (fajne książki,polecam naprawde)

Jeżeli chodzi o masy,wymiary to mamy autokatalogi samochodów,motocykli,autobusów mamy je od 1992 roku także dużo rzeczy jest. pozdro ... ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Proponuję takie małe podsumowanie tematu:

Dla OSKP niezbene katalogi na odbiór TDT to:

1.Autodata Geometria kół 2007

2.Autodata geometria kół sam. ciężarowe

3.Autodata diesel

4.Autodata motocykle

5.Katalog ITS

6.Autobusy ???

7.Ciągniki rolnicze???

 

Co byście dodali co wykreslili prosze o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o INFO-TECH-u, używamy go w SKP i serwisie od dwóch lat i po obecnych uaktualnieniach i zmianach wydaje się że jego producent czyli VIVID goni mocno AUTODATE.

 

Ciekaw jestem opini kolegów na temat tego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używamy go w SKP i serwisie

 

Odpowieź jest zawarta w tej części twojej wypowiedzi . Wszystkie (abonamentowe) programy z danymi mają sens tylko wtedy gdy będą używane w SKP i warsztacie .

 

Wracając do sedna czy panowie z TDT pytali o katalogi autobusów i ciągników rolniczych ?

Jakie katalogi u was pszeszły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie było pytania o dane techn. dot. autobusów czy ciągników . Inspektora zadowliły Katalogi ITS,INFO-TECH i Coide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś wie coś na temat katalogu marek i typów poj. proponowanego przez PHU OMNIBUS twierdzą że posiadają aktualną bazę danych czego nie można powiedzieć prawdopodobnie o ITS.Cena w Omnibusie 400zł brutto za wydanie-forma książkowa A4((300 STRON)) plus płyta CD z programem dostosowanym do programów dla SKP .

Z poważaniem PSKP.

Korzystam po raz pierwszy z katalogów typów i marek (na poprzedniej stacji szef skąpił kaski) właśnie z OMNIBUSA.Dużo mi pomaga ale jest dużo braków np. rozstawu osi, mas przyczep i trochę chaotycznie jest ułożony. Nie znam ITS owskiego, może jest lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie z OMNIBUSA

Czy TDT honoruje ten katalog na odbiorze (jest dostępna wersja na 2007r więc zastanawiam się nad kupnem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.