IT.NORCOM [FORUM] Strona Główna IT.NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Norbert Jezierski
07-04-2010, 04:05
Warsztaty samochodowe!!!!!!!!
Autor Wiadomość
sly1234 

Wysłany: 20-10-2006, 07:15   Warsztaty samochodowe!!!!!!!!

jest gdzies na tym forum juz teamt odnosnie oceniania przez nas (kierowcow) warsztaty samochodowe , stacje kontroli pojazdow etc>????

moznaby bylo ztworzyc taki temat i kazdy by sie wpisywal oceniajac fachowosc naszych mechanikow????

oczywiscie polecajac lub nie dany warsztat dodajac jego adres i usterke jaka usuwano w nim???\

moznaby zalozyc 2 odrebne tenaty 1 z czarna lista warsztatow a 2 z tymi chwalonymi
pozdrawiam was

ps jak jest juz gdziens na forum taki temat to podajciie mi linka chetnie przeczytam!!!
Postaw piwo autorowi tego posta

berecik 

Piwa: 9/3
Wysłany: 20-10-2006, 07:40   

Jest to zagadnienie raczej regionalne i mało co mnie interesuje co robią warsztaty np. w Gdańsku czy gdzieś indziej, powinniśmy raczej skupić się na ogólnych problemach "naszej społeczności".

Norbert Jezierski 
Site Admin

Piwa: 27/102
Wysłany: 20-10-2006, 08:39   

sly1234 napisał/a:
moznaby zalozyc 2 odrebne tenaty 1 z czarna lista warsztatow a 2 z tymi chwalonymi

Ciężko będzie z wiarygodnością takich zestawień. Wiesz, że można komuś niemałą krzywdę zrobić wrzucając na taką listę bez weryfikacji zdarzeń ?
Pisanie postów jest troszkę innym zagadnienem - na ogół wyjaśnia bardziej istotę negatywu niż sama lista ...
Świat łamie każdego i potem niektórzy są jeszcze mocniejsi w miejscach złamania. Ale takich, co nie chcą się złamać, świat zabija. Zabija w równej mierze najlepszych, najdelikatniejszych i najdzielniejszych. Jeżeli nie jesteś żadnym z nich, możesz być pewien, że zabije cię także, ale bez szczególnego pośpiechu. [Ernest Hemingway, Pożegnanie z bronią (1928)]

Nie pytaj się ludzi co można, a co nie, ale zadaj sobie pytanie czy warto.
Bowiem - można wszystko, ale nie wszystko warto... [NN]

Tomek D 

Piwa: 22/26
Wysłany: 20-10-2006, 09:20   

Łatwo jest kogoś oczernić a niepoto jest to forum, pozatym my kryjemy się pod nikami a nazwa warsztatu nie i bardzo łatwo można kogoś skrzywdzić.

Darek :-) 

Piwa: 23/3
Wysłany: 01-11-2006, 14:07   

Nie chodzi tu o oczernianie kogokolwiek lecz stworzenie czarnej listy warsztatów i serwisów które nie wykonują swojej pracy właściwie, a ściągają pieniądze od bogu ducha winnych klientów.
Bo np. samochód nie przechodzi badań technicznych ze względu na luz końcówki drążka kierowniczego i po naprawie auto wraca na ponowne sprawdzenie na SKP. I po sprawdzeniu okazuje się, że owszem końcówka została wymieniona natomiast brakuje zawleczki na nakrętce koronkowej. Na dobrą sprawę ktoś nie skontrolował wykonanej usługi, a klient i tak musi wrócić do warsztatu/serwisu ponieważ diagnosta powiedział czym ta drobna niefrasobliwość mechanika może grozić.
Nie wspomnę o nagminnym naciąganiu, sprzedażą tańszych części itp.

Mocą prawa można zmienić dużo, więcej jednak mocą rozumu.
Stefan Pacek

Bogusław Maćkowski 

Piwa: 161/83
Wysłany: 03-11-2006, 20:33   

Opisując kogoś negatywnie można wyrządzić więcej szkody niż pożytku. A jeśli ktoś Twój warsztat by pomówił? Nie było by to miłe prawda? Takie wiarygodne dane może podać np. inspekcja handlowa oceniając stacje benzynowe a i tak budzi to kontrowersje mimo, iż prawdę podają kto ma chrzczone paliwo. Ale to instytucja rządowa. Poza tym łatwo jest kogoś oczerniać ukrywając się pod pseudonimem bez żadnych konsekwencji.

Wszystkie wypowiedzi mają charakter prywatny i nie mogą być traktowane jako opinia prawna lub urzędowa. Nie wyrażam zgody na kopiowanie i publikowanie moich wypowiedzi na innych forach, nośnikach, publikacjach itp.
Wypełnij ANKIETĘ skąd jesteś ! ! !.

Wysłany: 04-11-2006, 22:23   

Nikt nikogo nie chce bez dania racji oczerniać ale skoro na forach są czarne listy http://www.honda.gda.pl/m...viewlink&cid=10 to czemu u nas tego nie zrobić. Przecież na dobrą sprawę nie jest tak kolorowo jakby się wydawało.

Stefan Pacek

boden 

Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 06-11-2006, 20:26   

Myślę że te forum jest za poważne żeby zajmować się czarnymi listami . Myślę że jesteśmy po to, zeby sobie pomagać a nie dołować innych .

Wysłany: 08-11-2006, 09:44   

A tu się mylisz, ponieważ w swojej pracy na co dzień widzę ludzi nabitych w butelkę, którzy toczą niesamowite boje z nieuczciwymi warsztatami, serwisami itp. Nie tak dawno jak wczoraj pewna pani przyjechała na badanie z serwisu Peugota i pokazała mi fakturę co było zrobione. Zdziwiłbyś się ile ta kobieta zapłaciła, a co było na dobrą sprawę zrobione i jak. Dzisiaj dalszy ciąg, pani powiedziała że nie odpuści. Dostała wynik badania N, a dzisiaj jeszcze dojdzie opinia rzeczoznawcy i się dopiero zacznie. Dlaczego my mamy ponosić odpowiedzialność za niekompetencję innych, zwłaszcza że większość posiadaczy samochodów które serwisuje w renomowanych warsztatach zaraz po odebraniu auta jadą na SKP i wręcz proszą diagnostę aby sprawdzenie pojazdu odbyło się pod kątem wymienionych części.

Stefan Pacek

berecik 

Piwa: 9/3
Wysłany: 08-11-2006, 12:35   

Serwis jak sewis warsztat z dostępem do większej ilości danych a co do jakości usług to różnie bywa... . Sam kiedyś pracowałem w jednym i generalnie oceniało się klienta wizualnie a puźniej to już różnie bywało :(

08/15 
08/15 a'ka bERT

Piwa: 11/15
Wysłany: 08-11-2006, 16:45   

Darek :-) napisał/a:
swojej pracy na co dzień widzę ludzi nabitych w butelkę

Masz rację Darek, ale my dysponujemy jednak jakimiś tam formami nacisku na wspomniane przez Ciebie nieuczciwe warsztaty.
Ostatnimi czasy prowadzę mała wojnę z jednym z gdańskich zakładów specjalizujących się w naprawach układu wydechowego. Chłopaki nagminnie wstawiają w miejsce zużytego katalizatora coś co tylko zewnętrznie przypomina to ustrojstwo. W działaniu natomiast nie rożni się niczym od zamontowanej konserwy po paprykarzu szczecińskim.
Z moich obserwacji wynika, że "łupem" tych szubrawców padają kobiety, które siłą rzeczy nie są z motoryzacją obyte w odpowiednim stopniu.
Wydruk z analizy spalin + wściekła białogłowa wybija im pomału z głowy tego rodzaju przekręty. 8) Tak czy siak chłopaki z tego zakładu kochają mnie bardzo.
Ehhh żeby tak sens życia dało się określić na podstawie ilości wrogów :roll:

Ps:
Darek, czy serwis ,o którym piszesz jest, że tak powiem lekko "Kulejący" ? ;)

Tomek D 

Piwa: 22/26
Wysłany: 08-11-2006, 17:04   

08/15 napisał/a:
Tak czy siak chłopaki z tego zakładu kochają mnie bardzo.

No no to się wydało, teraz już wiem czemu nikt niechciał spać z Tobą w jednym pokoju (Jasień) 8)

Bogusław Maćkowski 

Piwa: 161/83
Wysłany: 08-11-2006, 21:50   

Przychodzi mi do głowy bardziej neutralny pomysł. Warsztaty naprawcze gdzie na wysokim poziomie obsłużono klientów. Gorzej jak wybuchnie po latach tam jakaś afera a myśmy ich zachwalali.

Chociaż w tym momencie ciśnie się mi zdanie geniuszy od korupcji: "a za ile zamieściliście dobrą bądź złą opinie podając dane przedsiębiorcy".

I pomyśleć że normalnie to było kiedyś bo dzisiaj to napewno nie jest. :lol:

Kiedyś chodził mi po głowie taki konkurs dla stacji i diagnostów na najlepszego oczywiście. Ocena była by wiarygodna od osoby posiadającej zaświadczenie z badania. Żadnych danych osobowych nie potrzeba bo widać że badanie przeszedł i może wyrazić taki klient swoją opinię czy mu się podobało i jak ocenia fachowość usługi badania technicznego w porównaniu z tym co diagnosta powinien zrobić.

Pomysł fajny ale nie przeszedł i wcale nie chodziło o nagrody. Po prostu nie wychylać się.
Takie czasy. Chociaż chłopaki z PISKP i TDT coś tam konkursowali na najlepszą stacje ale w sumie nie wiem jak to się zakończyło. Cóż chociaż ktoś tam myśli o stacjach i diagnostach by ich docenić. :roll:

Wszystkie wypowiedzi mają charakter prywatny i nie mogą być traktowane jako opinia prawna lub urzędowa. Nie wyrażam zgody na kopiowanie i publikowanie moich wypowiedzi na innych forach, nośnikach, publikacjach itp.
Wypełnij ANKIETĘ skąd jesteś ! ! !.

fiedorowicz 

Piwa: 47/7
Wysłany: 25-05-2007, 19:46   

http://informacje.wm.pl/K...sie-jazdy,24807

Psuj 
moRderator

Piwa: 174/173
Wysłany: 26-05-2007, 08:23   

Jak zwykle fantazja literacka i głupota właściciela. Nie mówię, że mechanik jest bez winy ale;
1) koło sie nie urwało tylko odkręciły szpilki, zresztą nie wszystkie,
2)część winy jest kierowcy, bo mając większy samochód nie robi łaski jak za kilka kilometrów sprawdzi dokręcenie kół (u nas sie klientów informuje, żeby zawsze sprawdzili)

i oczywiście tekst nowobogackiego
Cytat:
Spytałem właściciela, czy moje i pasażera życie wycenia na 100 złotych

Na pewno dostał więcej niż tą przysłowiową stówę, bo sam alus do ml-a kosztuje co najmniej kilka...
"Społeczeństwo postanowiło kiedyś mieć Policję, aby pilnowała przestrzegania prawa, ustanowionego umysłami przedstawicieli tego społeczeństwa. Postanowiło mieć także diagnostów, którzy będą kontrolować pojazdy poruszające się po drogach, aby społeczeństwu było bezpiecznie. Teraz społeczeństwo ma problem kiedy Policjant karze mandatem za łamanie prawa, albo diagnosta nie chce dopuścić niesprawnego pojazdu. Bo prawa powinni przestrzegać inni a w stosunku do MNIE powinno wystarczyć jedynie moje ustne zapewnienie, że jestem wzorowym przedstawicielem tego społeczeństwa. Ci, którzy chcą wykonywać swe obowiązki tak jak NAKAZUJE prawo nie mają lekkiego życia....." - by abcs

Odpowiedz do tematu