Skocz do zawartości

BMW525 a VAT


kameleon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! bardzo cieszę się, że trafiłem na to forum. nie mam nic wspólnego z diagnostyką, lecz jestem przedsiębiorcą. chcę kupić samochód na firmę i mam wątpliwości, co mogę kupić. zaznaczę, iż zależy mi na możliwości ODLICZANIA VATU OD PALIWA.

mam upatrzony w niemczech bmw 525 zarejestrowany jako ciężarowy, z 1 rzędem siedzeń, stałą kratą i za nią przestrzenią bagażową (kombii). czy po sprowadzeniu do PL i zarejestrowaniu tego wozu jako ciężarowy na okręgowej stacji kontroli pojazdów uzyskam jakieś zaświadczenie czy wpis do dowodu rej. że mogę odliczać Vat od paliwa?? jak to wygląda?

na allegro pojawia sie peugeot 306 kombii z Holandii z 1 rzedem siedzeń i kratą i sprzedawca pisze, iż można po zarejestrowaniu odliczać Vat od paliwa - czy jest to prawda???

kontaktowałem się z diagnostami w Lublinie i powiedzieli, że jeśli mam samochód zarejestrowany jako ciężarowy, jest 1 rząd siedzeń i krata to bez problemu wypiszą mi Vat 1. Co o tym sądzicie.

Dziękuję za wszystkie opinie i wskazówki - są one dla mnie bardzo cenne. chcę kupić właściwy samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • kameleon

    20

  • Tomek D

    11

  • kiki

    9

  • blakop

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pojazdy wymienione w ustawie o podatku od towarów i usług muszą posiadać następujące atrybuty:

 

1) atrybuty pojazdu VAT-1

a) pojazd samochodowy

b) jeden rząd siedzeń

c) oddzielenie siedzeń od części przeznaczonej do przewozu ładunków

d) oddzielenie wykonane jest za pomocą ściany lub przegrody

e) podrodzaj pojazdu: wielozadaniowy lub van

 

2) atrybuty pojazdu VAT-2

a) pojazd samochodowy

b) więcej niż jeden rząd siedzeń

c) oddzielenie siedzeń od części przeznaczonej do przewozu ładunków

d) oddzielenie wykonane jest za pomocą ściany lub przegrody

e) długość części przeznaczonej do przewozu ładunków stanowi więcej niż 50% "długości pojazdu" zdefiniowanej w ustawie o podatku od towarów i usług

 

3) atrybuty pojazdu VAT-3

a) pojazd samochodowy

b) otwarta część przeznaczona do przewozu ładunków

 

4) atrybuty pojazdu VAT-4

a) pojazd samochodowy

b) posiada kabinę kierowcy

c) posiada nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielny element pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód ciężarowy kombi

miał na myśli chyba nadwozie typu kombi a nie "kombi" w podrodzaju,

Uważam że jeśli na pierwszym badaniu pojazd zostanie określony jako ciężarowy w podrodzaju wielozadaniowy lub van , spełni wymagania co do przegrody to nie widzę przeciwwskazań do uzyskania wpisu VAT-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciwwskazań do uzyskania wpisu VAT-2

chodziło Ci chyba oto że może sprubować zrobić podejście, bo napewno VAT - 2 niespełni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT 2,3,4 na pewno nie a odnosnie VAT-1to przeczytaj wyrok trybunału konstyt., jest w tym dziale ,w/g mnie też nie , a że niektórzy to interpretują inaczej to tego nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli oczywiście VAT 1 a co do wyroku trybunału to przyznam szczerze,że zapomniałem :oops: przepraszam za wprowadzenia w bład .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli na pierwszym diagnosta sklasyfikuje go jako wielozadaniowy lub van(na podstawie ich definicji) to WK przyjmie dokument ale w US mogą żądać(nie od razu) wyciągu ze swiadectwa homologacji .To jest chore ale tak może byc ,gdy zaczną szukać pieniędzy i co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację , mam dziś problemy z koncentracją , zupełnie nie wiem jak mogłem o tym zapomnieć niedawno ścierałem się z pewną panią która chciała załatwić VAT 1 w podobnym przypadku . :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Pojazdy wymienione w ustawie o podatku od towarów i usług muszą posiadać następujące atrybuty:

 

1) atrybuty pojazdu VAT-1

a) pojazd samochodowy

b) jeden rząd siedzeń

c) oddzielenie siedzeń od części przeznaczonej do przewozu ładunków

d) oddzielenie wykonane jest za pomocą ściany lub przegrody

e) podrodzaj pojazdu: wielozadaniowy lub van

czyli brakuje mi w tym samochodzie tylko tego: podrodzaj pojazdu: wielozadaniowy lub van

co to oznacza. skąd się bierze. kto to określa, gdzie wpisuje.

wkurza mnie to - chcę kupić ciekawy samochód dostawczy a tu taka lipa :(

 

2. czy to badanie robi się przzed zarejestrowaniem czy po zarejestrowaniu. czy to urząd komunikacji przy rejestracji określa podrodzaj pojazdu? dlaczego do cholery seicento van jest van a bmw van nie może być van? ma przeciez 2 razy więcej przestrzeni ładunkowej!!!

 

3. jaki więc samochód radzicie jako ciężarowy, ale jakiś atrakcyjny, który spełni te wszystkie bzdurne przepisy? mam 3 sklepy i czymś musze rozwozić towar z hurtowni.

pozdrawiam, dziękuję z rady

wolf napisał/a:

Samochód ciężarowy kombi

 

miał na myśli chyba nadwozie typu kombi a nie "kombi" w podrodzaju,

Uważam że jeśli na pierwszym badaniu pojazd zostanie określony jako ciężarowy w podrodzaju wielozadaniowy lub van , spełni wymagania co do przegrody to nie widzę przeciwwskazań do uzyskania wpisu VAT-2

to jest kombii z 1 rzędem siedzeń i stałą kratą - w Niemczech jeździ jako dostawczy

 

[ Dodano: 14-02-2007, 17:30 ]

ale w US mogą żądać(nie od razu) wyciągu ze swiadectwa homologacji

skąd się bierze świadectwo homologacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna wystąpić z indywidualnym wnioskiem do ITS ale z tego co wiem procedura jest dluga i kosztowna a i tak podobno ITS od razu tłumaczy że indywid. nie robi ,ale to ich działka.Moim zdaniem temat lepiej odpuścić . :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko producent może potwierdzić, iż wyprodukowany przez niego pojazd jest w/g przepisów o homologacji zaliczany do podrodzaju: VAN. W przypadku omawianego BMW jest to po prostu niemożliwe. Tak więc spełnienie wymagań dla "VAT1" jest również nieosiągalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o tych peugeotach 306 kombii zarejestrowanych jako ciężarowe:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T115584

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T34372

pajero:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1828563

megane: - pisza że można odliczać vat od paliwa!!!

http://www.allegro.pl/item163400473_megane_dti_klima_f_vat_bdb_stan_odlicz_vat_.html

focus:

http://www.allegro.pl/item164247580_focus_tddi_klima_f_vat_bdb_stan_odlicz_vat_.html'>http://www.allegro.pl/item164247580_focus_tddi_klima_f_vat_bdb_stan_odlicz_vat_.html

z tym sprzedawcą rozmawiałem: http://www.allegro.pl/item164247580_focus_tddi_klima_f_vat_bdb_stan_odlicz_vat_.html i mówi on, że ma w firmie 3 takie samochody i wiele sprzedał i nie ma problemu ze świadectwem vat1 i odliczaniem vatu od paliwa

 

nie wiem już co o tym myśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kameleon jak masz 3 sklepy to kup sobie tzw. "busa" i kłopot z głowy, chyba, że są to sklepy jubilerskie to wystarczy np. Doblo, Kangoo, Partner, Berlingo, Caddy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście auta prezentowane przez "kameleona" mają wpisy lub zaświadczenia na VAT1 to wyjaśnienie może być tylko jedno: ktoś ślepo brnie za kratki, wydając zaświadczenia na takie pojazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie są takie pojazdy z wpisami VAT 1, należy przypomnieć sobie od kiedy zaczeliśmy wystawiać zaświadczenia a kiedy pojawił się wyrok trybunału konstytucyjnego i róznie do tego w różnych częściach kraju podchodzono .

My korzystając z forum wymieniamy doświadczenia ale jest wielu diagnostów

którzy nie mają czasu na taki "luksus " bo w tzw . międzyczasie mają co innego do roboty i przypuszczam że ,większość tych wpisów powstała poprostu z niewiedzy .

Interpretacje były różne, sam się dziś na tym złapałem - tej pory jest mi głupio :oops:

 

Kolega Tomek D radzi browarek przed spaniem - rada całkiem słuszna ale obawiam się że problem z koncentracją pojawił się wskutek nazbyt długiej terapii - sprzątaliśmy z sąsiadami piwnicę po remoncie kilka dni z kolei :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !

czyli mam 2 wyjścia:

1. sprowadzić bmw, zarejestrować i liczyć na szczęście podczas przeglądu. pewnie w Lublinie mi podbiją vat1.

jeśli tak się stanie, to ja ponoszę odpowiedzialność za to, że odliczam vat na podstawie tego zaświadczenia, czy diagnosta który wystawił dokument?

2.

kup sobie (...) "busa" i kłopot z głowy, chyba, że są to sklepy jubilerskie to wystarczy np. Doblo, Kangoo, Partner, Berlingo, Caddy.
- no właśnie - a jak ma wyglądać taki samochód - mogę sprowadzić czy nie bo tez nie bedzie mial homologacji???

pozdrawiam i thx za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g najlepiej z dwoma rzędami siedzen i warunkiem przestrzeni ładunkowej oddzielonej ścianą od przestrzeni pasażerskiej (spełnienie większej przestrzeni ład.)tak aby podlegał pod VAT2, ale to wtedy już są wieksze auta i w tym wypadku homologacja jest zbędna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że muszę kupić jakiegoś rozjechaneo po wiejskich dziurach przez przedstawiciela używanego seicento van. a już myślałem, że będę miał pięknego dostawczaka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da.Te samochody z kratką odliczają podatek paliwowy na starych zasadach ,w momencie sprzedarzy nowemu nabywcy US żąda od niedo spełnienia nowych warunków, w ten sposób eliminują te tzw "ciężarowe seicenta"O to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież maja homologację na ciężarowe, zarej jako ciężarowe, kratę za 1 rzędem siedzeń, przestrzeń towarową dłuższa od pasażerskiej - czego jeszcze mogą chcieć, wszak taki samochód spełnia chyba wszystkie warunki/przepisy/zakazy/itp ???

 

[ Dodano: 15-02-2007, 16:22 ]

zresztą można kupić nowe seicento czy pandę van - nie można od niego odliczać vat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.