Skocz do zawartości

Problem ze Starostą


andrzej-w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Przeszło miesiąc temu udało mi się zdać egzamin na diagnostę. Byłem w ogromnym szoku bo za pierwszym razem. Złożyłem dokumenty o wydanie pieczątek i doznałem następnego szoku. Okazało się że mam nieodpowiednie wykształcenie. Ukończyłem liceum zawodowe (Z.Sz.Samoch.). Może słyszał ktoś o takim przypadku? Czy jedynym wyjściem jest powrót do szkoły? Podobno niektóre starostwa honorują takie wykształcenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • tomekw33

    25

  • JANUSZ60

    18

  • Psuj

    14

  • sterowiec40

    14

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 4 listopada 2004 r.

w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów

Dz. U. nr 246 poz. 2469

 

§ 2. Diagnostą uprawnionym do wykonywania badań technicznych pojazdów może być osoba, która spełnia jeden z następujących warunków:

1)

2) posiada średnie wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i udokumentowane 4 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów;

sama szkoła to troche mało

poza tym gratulacje :piwo

jeżeli jeszcze nie znasz forum to wpisuj w poczekalni :nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przeszło miesiąc temu udało mi się zdać egzamin na diagnostę. Byłem w ogromnym szoku bo za pierwszym razem. Złożyłem dokumenty o wydanie pieczątek i doznałem następnego szoku. Okazało się że mam nieodpowiednie wykształcenie. Ukończyłem liceum zawodowe (Z.Sz.Samoch.). Może słyszał ktoś o takim przypadku? Czy jedynym wyjściem jest powrót do szkoły? Podobno niektóre starostwa honorują takie wykształcenie.

 

gratulacje z powodu zdanego egzaminu ale z tym wyksztalceniem to ..... :nook

a slyszalem ze jak przyjmuja na egzamin to sprawdzaja wyksztalcenie :nook

kolejne opowieści bez pokrycia.

 

szkoda że nie masz choć średniego zaocznie :-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem w czym jest problem - moim zdaniem spełniasz warunki :

- ukończyłeś czteroletnie liceum zawodowe o specjalności mechanik samochodowy które kończy się maturą , czy to nie jest wykształcenie średnie techniczne ? czy gdzieś jest napisane, że diagnosta musi mieć dyplom technika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej-w napisał tylko że skończył liceum zawodowe w zespole szkół samochodowych a nie napisał na jakim kierunku się uczył. Przecież w takiej szkole są różne kierunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem i musiałem eksternistycznie kończyć technikum,tez miałem takie liceum jak ty i uprawnien mi niewydał i przykro mi ale miał racje według przepisów tak jest musi być technikum radze zapisz sie szybko do technikum bo tak niemasz szans uwziął sie i nieprzebrniesz tego jak by chcial to by ci wydal ale widze ze to taki przypadek jak umie i bez technikum sie nieobedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie. Po tym liceum mam zawód mechanik pojazdów samochodowych i tytuł robotnika wykwalifikowanego.Na cenzurce jest jeszcze zapis:

 

[ Dodano: 01-09-2007, 08:47 ]

"Świadectwo jest dokumentem stwierdzającym posiadanie średniego wykształcenia ogólnego i zasadniczego zawodowego na poziomie robotnika wykwalifikowanego lub pracownika o równorzędnych kwalifikacjach oraz uprawnia do ubiegania się o przyjęcie na studia w szkołach wyższych. " Szkoda że nie poszedłem do technikum hotelarskiego czy gastromicznego miałbym problem z głowy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28.03.2004 r. w sprawie wymagań w stosunku do diagnostów samochodowych.

Odpowiadając na pismo Pana Marszałka z dnia 15 stycznia 2004 r. Nr SPS-0202-6160/04 przekazujące interpelację Posła na Sejm Pana Stanisława Rydzonia w sprawie wymagań w stosunku do diagnostów, uprzejmie informuję:

 

Obecnie wymagane kwalifikacje dla diagnostów samochodowych zostały określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 28 listopada 2002 r. w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów (Dz. U. Nr 208, poz. 1769). Jednym z podstawowych wymagań w stosunku do diagnostów, umożliwiającym uzyskanie uprawnień do przeprowadzania badań technicznych pojazdów zgodnie z § 2 ww. rozporządzenia jest posiadanie udokumentowanej praktyki w stacji obsługi pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów. Zgodnie z tymi przepisami należy zaliczyć diagnoście praktykę ukończoną w ww. jednostkach, których działalność zgodnie z wpisem o działalności gospodarczej polega na obsłudze i naprawie pojazdów. Natomiast nie można zaliczyć diagnoście praktyki ukończonej w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów prowadzonej przez przedsiębiorcę wyłącznie dla potrzeb własnych, kiedy działalność ta nie jest ujęta w ewidencji działalności gospodarczej lub odpowiednim rejestrze. W tym przypadku przedsiębiorca nie ma możliwości wystawienia wiarygodnego dokumentu potwierdzającego okres zatrudnienia diagnosty.

 

Dokumentem potwierdzającym posiadaną przez kandydata na diagnostę praktykę jest świadectwo pracy wystawione przez przedsiębiorcę prowadzącego tę stację lub zakład naprawy pojazdów potwierdzające okres zatrudnienia i zajmowane w tym okresie stanowiska związane z obsługą i naprawą pojazdów.

 

Podsekretarz stanu

 

Witold Górski

 

Warszawa, dnia 4 lutego 2004 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że dane przepisy ,się zmieniły ale zacytowałem pismo które opisuje zasady liczenia

praktyki dla uprawnionego diagnosty i udokumentowania jej - przecież to się nie zmieniło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli tak to przepraszam, ale ja mam problem z wykształceniem i narobiłem sobie nadziei, że mam jakieś rozwiązanie. A swoją drogą czy zmiana miejsca zameldowania i próba z innym starostą ma jakiś sens? Czy uprawnienia wydaje starosta odpowiedni do miejsca stacji kontroli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś niezrozymiałe dla mnie są te LO zawodowe - matura i robotnik kwalifikowany. Czyli co albo kariera naukowca albo dokarka czy frezarka ? Na jaką cholerę komu takie wykształcenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeśli mogę doradzić zmiana starosty nic nie zmieni, gdyż nie on decyduje komu wydać uprawnienie, tylko przepisy, które dobrze tu przytaczacie. Ponieważ jak piszesz na świadectwie ukończenia szkoły widnieje posiadanie średniego wykształcenia ogólnego doradzam ukończyć szkołę, która pozwoli uzyskać tytuł technika.

Przed 2000r. uzyskał byś uprawnienie imienne diagnosty bez problemu, gdyż wystarczyło wykształcenie zawodowe (tzw. tytuł czeladnika czyli robotnika wykwalifikowanego). A Ci, którzy pracowali w ciągłości na stacji kontroli pojazdów mogli przy kolejnych zmianach uzyskiwać z urzędu uprawnienia diagnosty, gdyż ich wzory zmieniły się już trzeci raz wraz ze sposobem ich uzyskania.

 

Oprócz zdrowia nic Cię nie kosztuje złożenie wniosku o wydanie uprawnienia, jednak otrzymując odmowę wydania możesz złożyć odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które też będzie miało związane ręce czytając o konieczności legitymowania się przynajmniej wykształceniem średnim technicznym. Obecnie są szkoły eksternistyczne może warto się temu przyjrzeć pod warunkiem, iż zaświadczenie o zdaniu egzaminu po ukończeniu szkoły będzie jeszcze uznawane i nie zmieni się zakres szkolenia i sposób egzaminowania. Ktoś tu ładnie napisał to jest Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panie PREZES sprawa nie jest jednoznaczna. W rozporządzeniu jest "wykształcenie średnie techniczne", a nie dyplomowany technik czy podobnie. Proszę mi znależć definicje tego sformułowania. Życzę powodzenia, bo nawet prawnikom się to nie udało. :) Sprawa wygląda tak , że niestety w urzędach siedzą ludzie , którzy mają swoje przekonania i tego się trzymają, zamiast radzić się mądrzejszych. Tak na marginesie to przemeldowałem się i w innym starostwie uprawnienia dostałem bez problemu. To jest POLSKA ! Pozdrawiam i szczerze nie życzę takich problemów. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.