Skocz do zawartości

Zatrzmanie dowodu rejestracyjnego


macier60

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę ,mianowicie został mi zatrzymany dowód rejestracyjny 20.04.2008 za

brak badań techn. pojazdu.Badania te robiłem w grudniu 2007 i są ważne do grudnia

2008 tylko nie miałem pieczątki w dowodzie rejestracyjnym.Czy ja muszę na nowo robić

badania techn. aby otrzymać dowód rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na SKP i dostałem aktualny wypis bad. techn. ale w wydziale komunikacji powiedzieli,że ma być nowe badanie

I to jest właśnie przykład urzędniczej nadgorliwości.

Jak już ktoś powiedział ; To jest Polska stary, tu się ciężko oddycha; :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na jakiej podstawie odmówili ci wydania dowodu????? Przeciez przegląd jest wazny to do czego sie doczepiaja Zaniosłes wypis z badania tech ?? Auto technicznie jest sprawne przegląd wazny. Diagnosta ustalił nastepne badanie tech. za rok czyli 12-2008.

Maja prawo odmówic wydania DR ale tylko gdy tremnin badania jest ok 1 miesiąca przed końcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macier60 napisał/a:

Byłem na SKP i dostałem aktualny wypis bad. techn. ale w wydziale komunikacji powiedzieli,że ma być nowe badanie

 

I to jest właśnie przykład urzędniczej nadgorliwości.

Przypuszczalnie innego podejścia lub może jakiejś sytuacji z tym związanej ,

a może niefrasobliwości , bo - badanie robione w grudniu 2007 i brak pieczątki - dlaczego ?.

Może wówczas już było wydane zaświadczenie , które powinno trafić do WK . Zbyt mało wiemy na ten temat.

Może ktoś postanowił ukarać za opieszałość , bo powiedzmy że nie zmieszczono się w terminie miesiąca potrzebnego do zgłoszenia zmian w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może niefrasobliwości , bo - badanie robione w grudniu 2007 i brak pieczątki - dlaczego ?.

Ano dlatego że ja miałem podobny przypadek,klient mnie zagadał ,skasowałem pieniądze za badanie i nie podbiłem mu dowodu.

Powiedział do widzenia i tyle go widziałem.

Aż po pół roku przyjeżdża i mówi że policja zabrała mu dowód za brak przeglądu.

Przeprosiłem go i wydałem mu zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu. W WK problemów nie było,wydali mu dowód a ja podbiłem go z datą wsteczną .

To jest życie Panowie,tylko saper myli się raz. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei miałem przypadek , że wystawiłem zaświadczenie na podstawie pokwitowania policji , za brak badań , a klient świadomie [ pomimo poinformowania go o konieczności powrotu po pieczątkę ] jeździł z kwitkiem cały rok , bo jak stwierdził z uśmiechem , zaoszczędził jedno okienko na stempel .

I weź takiemu coś wytłumacz :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie adnotacji: wydałem zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu okresowym w celu przedłożeniu go WK do zmiany dowodu/brak miejsca/ i ....po roku pojazd trafia ponownie ku mojemu zdziwieniu :o z tym samym dowodem i zeskanowanym do formatu dowodu rejestracyjnego zeszłorocznym badaniem :faint: I co -wystawiam następne bo taka kolej rzeczy kieruje do WK i co dalej okaże się za rok /ACH ci policjańci/ :shock::medit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem takie przypadki ja robię normalne badanie i daję zaświadczenie reszta jest po stronie klienta każdemu sie mówi że trzeba dowód wymienić ale do niektórych to nie dociera. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

a ja miałem taki przypadek robie badanie a następny termin ta sama data,

policja zatrzymuje gościa daje 100 mandatu za prędkość i zabiera dowód, koleś

odrazu do mnie abym mu 100 oddał bo miał coś źle w dowodzie wpisane nie wie co a oni mu 100 mandatu za to dali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trochę rozwiń ten tok myślowy bo bynajmniej ja jakoś nie łapię o co chodzi

Pomylił się i w dniu np 20.10.2007 dał do 20.10.2007.

A tak na przyszłość to dla tomka piszcie DUŻYMI LITERAMI :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Zaświadczenie ważne jest 30 dni od daty badania"

 

Zaswiadczenie jest wazne do końca świata :-D

A z czego wynika twój zapis? i czy Ty możesz tak napisać?(możesz wszystko :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kary nie ponoszę jak zgłosze sie do WK po 2 miesiacach i zaświadczenie bedzie ważne.

Ty dokonując takiego wpisu nic nie zmieniasz,a możesz wprowadzić w błąd klienta.

Z Pord wynika że ma dokonać zmiany,jak nie dokona jego temat ,a zaświadczenie jest ważne tak długo jak piasłem..... :D

Ja nic nie wpisuje,a ty zrobisz jak zechcesz :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nam napisz gdzie w tym kpa jest o tych 30 dniach :) Uszczęśliwiłbyś wszystkich :) Termin 30 dni to raczej z PoRD i dotyczy zgłaszania zmian w DR wymagających zmiany danych w nim zawartych. Trudno to podciągnąć pod sprawy związane z zatrzymaniem DR gdzie nic się nie zmienia... Twój wpis o ważności zaświadczenia raczej umocowania prawnego nie ma. A w wielu przypadkach zaświadczenie jest ważne... do końca świata jak napisał kolega SKP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale pisałem "na biegu"

Termin 30 dni to raczej z PoRD i dotyczy zgłaszania zmian

i o to mi chodziło, ale wydaje mi się, że w KPA też coś jest.

Jutro napisze po 3 krotnym przemyśleniu :lol: ale wpisu w zaświadczeniu chyba nie zmienie, chociaż.....

 

[ Dodano: 24-10-2008, 20:43 ]

Sorki że tak późno ale „mało casu kruca bomba”

No tak, mój wpis jest naginany, wg KPA i PORD, nie da się ukryć.

Zacząłem tak wpisywać z wiadomych przyczyn, jak można jeździć na zaświadczeniach 5 lat :shock:

 

Myślałem, myślałem i stworzyłem sobie interpretacje :lol: , a co, inni mogą a ja nie?

Jeżeli jest brak miejsca na wpis w dowodzie rejestracyjnym, znaczy się dowód stał się nieaktualny (wiem, a dlaczego nie aktualny) ponieważ pojazd z tym dowodem (brak aktualnego wpisu dopuszczenia do ruchu) porusza się po drogach(a zaświadczenie nie jest dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu) czyli dowód trzeba wymienić, i tu jest jakaś zmiana.

 

Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu….jest dowód rejestracyjny który powinien zawierać aktualne dopuszczenie.

 

Po wykonaniu pierwszego badania diagnosta wystawia zaświadczenia i właściciel obowiązany jest zarejestrować pojazd w ciągu 30 dni od sprowadzenia.

Czyli wiadomo że, nie posiada polskiego DR a musi go mieć, i tu może być nawiązanie do mojej adnotacji.

 

Tak sobie wyimaginowałem :lol:

No to będą komentarze :-P , ale, jestem otwarty

:):)::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Odnosząc się do wypowiedzi poprzednika . Proszę spojżeć na wystawiane przez was zaświadczenia , na odwrocie w dolnej części widnieje " Pouczenie : Właściciel pojazdu jest zobowiązany zgłosić w ciągu 30 dni organowi , który wydał dowód rejestracyjny , wszelkie zmiany danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu"

 

[ Dodano: 13-11-2008, 10:53 ]

I wierzcie mi nie wiem jak u was , ale w Łobezkim wydziale komunikacji na tą adnotację zwraca się uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w Łobezkim wydziale komunikacji na tą adnotację zwraca się uwagę

Jak przyjdę do WK po dwóch miesiącach z DR i zaświadczeniem to co....??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety panowie , w programie norcomowskim jest taka formulka. Odnosnie WK to po tym terminie odsylaja klijenta po nowe zaswiadczenie , czyli nowe badanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.