Skocz do zawartości

PODSTAWOWA STACJA LPG


ankus4

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jesteście koledzy w temacie czy coś wiadomo na temat możliwości badań lpg przez podstawowe stacje, słyszałem w zeszłym roku że ma coś się zmienić i nie wiem jak teraz sytuacja wygląda :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam szemrzą w kuluarach.

 

Wg moich informacji w tym roku (bardziej pod koniec) ma zostać opublikowana ustawa o dopuszczeniu pojazdów do ruchu, zbierająca z kilku ustaw w jedną to, co dotyczy rejestracji i badań pojazdów. Być może tam te - i inne - sprawy zostaną uregulowane ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Mieliśmy kontrole na SKP 3 dni temu pytałem się odnośnie tej sparwy, nikt nic nie wie i jeżeli będzie teka opcja to napewno stacje które miały LPG będą miały nadal. Może coś się zmienić w cenniku. Ale to już wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jeden z wykładowców na kursie powiedział:

 

"stacje podstawowe mogą zapomnieć o uzyskaniu pozwolenia na badanie pojazdów zasilanych LPG."

 

stacje podstawowe, które nabyły takie prawa zachowają uprawnienia natomiast pozostałe nigdy ich nie otrzymają.

 

Czy to jest prawda?? nie wiem, ale wiem, ze podstawówki dostają po kieszeni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z wykładowców na kursie powiedział:

 

"stacje podstawowe mogą zapomnieć o uzyskaniu pozwolenia na badanie pojazdów zasilanych LPG."

 

stacje podstawowe, które nabyły takie prawa zachowają uprawnienia natomiast pozostałe nigdy ich nie otrzymają.

Jedna pani drugiej pani powiedziała: "Nigdy nie mów nigdy".

Panowie nie ma co gdybać w tym temacie i tak nikt nie wie jak bedzie wygladac " nowela "ustawy i kiedy będzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 14-09-2008 na szkoleniu diagnostów w Bydgoszczy i tam przedstawiaono nam projekt nowej ustawy Prawo o ruchu drogowym i zmiany niektórych artykułów.

 

Projektowana zmiana art. 83 dokonuje podziału stacji kontroli pojazdów na:

podstawowe stacje kontroli pojazdów oraz okregowe stacje kontroli pojazdów.

 

Do własciwosci podstawowych stacji kontroli pojazdów należec bedzie przeprowadzanie okresowych badan technicznych pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczajacej 3,5 t oraz dodatkowych badan technicznych tych pojazdów.

 

Do własciwosci okregowych stacji kontroli pojazdów należec bedzie przeprowadzanie okresowych badan technicznych wszystkich pojazdów oraz dodatkowych badan technicznych wszystkich pojazdów.

 

Do wyłacznego zakresu badan wykonywanych przez okregowe stacje kontroli pojazdów beda należały badania techniczne w zakresie badan co do zgodnosci z warunkami

technicznymi autobusu, którego dopuszczalna predkosc na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h, pojazdu przeznaczonego do przewozu towarów niebezpiecznych, pojazdu zabytkowego, pojazdu marki "SAM", pojazdu, w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujacych zmiane danych w dowodzie rejestracyjnym oraz pojazdu, dla którego okreslono wymagania techniczne w przepisach ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

 

CZYLI KRÓTKO MÓWIĄC - JAK WEJDZIE TA USTAWA TO NA PODSTAWOWE SKP WRÓCI GAZ

:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli - podstawowe stacje dostana również d - badania pierwsze pojazdów sprowadzonych z zagranicy, e - pojazdów skierowanych przez organ kontroli ruchu drogowego lub starostę itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli - podstawowe stacje dostana również d - badania pierwsze pojazdów sprowadzonych z zagranicy, e - pojazdów skierowanych przez organ kontroli ruchu drogowego lub starostę itp. ?
Tak i to obowiązkowo pełen zakres badań dodatkowych oczywiście dadzą okres przejściowy na dostosowanie. Stracą podstawowe badające ciężarowe pow.3,5T czyli nie będzie litery C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się nie opłaca budowanie OSKP - bo i po co ?

Na okręgówce możesz:

-Wszystkie pow 3,5T (bardzo duży rynek)

-ADR

-Autobusy na 100 (taki żarcik)

-SAMy

-Zabytki

-Odstępstwa (w projekcie)

Reasumując - wszystko zależy jaki masz rynek, czyli nareszcie zadecyduje rachunek ekonomiczny a nie polityk czy urzędnik w ministerstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując - wszystko zależy jaki masz rynek, czyli nareszcie zadecyduje rachunek ekonomiczny a nie polityk czy urzędnik w ministerstwie.

Wiem, wiem - z tym rachunkiem troszkę uprościłem sprawę ... :)

 

Uwierzę, jak wejdzie toto w życie. Tylko po co było tyle tego złego wokół odbierania uprawnień nabytych przy sprzedaży, przy budowaniu nowych SKP itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Kolego markes30 nie będzie C, CC, D bo tylko okręgowe będą mogły je robic chyba.

 

Dokładnie tak wynika z najnowszego projektu. Najgorsze że tym PSKP które jeszcze przed wejściem w życie Ustawy o Swobodzie Działalności Gospodarczej mogły badać pojazdy C CC D - mają zabrać taką możliwość. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt zmian do PoRD w tym kształcie ma wejść w życie do końca roku lub na początku następnego. Budowa podstawowej SKP znów będzie opłacalnym interesem. Podstawowa ma badać pojazdy do 3.5 DMC, ale za to obowiązkowo w pełnym zakresie - ale nic ponadto. Co do utarty C CC D to zakulisowe przepychanki jeszcze trwają i na 100% przesądzone jeszcze nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.