Skocz do zawartości

kontrola ze starostwa.


rurek777

Rekomendowane odpowiedzi

w przyszłym tygodniu będę miał kontrolę ze starostwa jak sie przygotowac jeśli ktoś już miał takową to napiszcie czego się czepiają :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj bez przesady... Czego niby na dzień dzisiejszy Sp może się czepiać? Rejestru badań, szyldu przed firmą i czego jeszcze? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zawsze z zaskoczenia

 

Powinni sie zapowiedzieć. Ma to na celu nie skumulowanie sie kontroli z różnych instytucji.

 

 

czego się czepiają

 

Umyj sie, wykąp, poperfumuj, wskocz w garnitur (nie zapomnij o identyfikatorze) i będzie OK.

 

 

A tak serio to będzie kontrola papierków, legalizacji urządzeń, popatrzą w rejestr ile badań, ile negatywów, może dostaniesz upomnienie, że za wyciek oleju nie zatrzymałeś DR, popatrzą jak robisz badanie, czy wszystko sprawdzasz (nie zapomnij o kontroli ciśnienia w kołach)

 

Ogółem - nic stresującego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszcie czego się czepiają

Znam pewne istoty, które czepiają się belki u sufitu :-D

 

A na poważnie to papierki najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzięki chłopacy kontrola w piątek jakby ktoś jeszcze chciał coś napisać to też będę wdzięczny :-D:-D:-D

 

[ Dodano: 01-06-2008, 10:07 ]

sory Sis też dzięki :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracownicy WK też mają samochody i od czasu do czasu muszą odwiedzić SKP :evil::evil: wtedy można w sposób dość banalny dowiedzieć się tego i owego na temat badań lub kontroli :oops::oops::oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę miał kontrolę ze starostwa

w wykonaniu TDT ?

DZ U pod ręką - u mnie przeszły na pdf-ie http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=42357#42357

aktualna legalizacja analizatora i urz do pompowania

atesty urządzeń

katalogi pojazdów - autodata lub inne

tabl informacyjna - cennik, wykaz diagnostów, upoważnienie stacji,

uruchomione czujniki gazów

stan i kompletność narzędzi

dozór UDT na podnośniki

zabezpieczenie kompa (hasła), pieczątek, pomieszczeń

szyld, oznaczenie dojazdu, parking, przestrzeń do pomiarów akustycznych

 

to z grubsza tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z grubsza tyle

 

ja dodam jeszcze:

 

- UDT na sprężarkę

- karty kontroli okresowej urządzeń

- rejestr wyrywko na poprawność wpisów

- segregator ze skierowaniami ze starostwa np. na wykonanie tabliczki

 

Mój "Kontroler" wymaga papierowych(nie musi być oryginał) dzienników ustaw ale nie spieramy się zbytnio bo czasem wygodniej otworzyć papier niż PDF :) Jak trzeba to dostajemy "zalecenia pokontrolne" i termin wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo uwagi do kontroli okresowej :

 

- czy w w rejestrze z badań przy których jest wystawiane zaświadczenie w polu nr dowodu rejestracyjnego jest umieszczona litera "Z"

- umieszczanie w rejestrze badań technicznych w polu uwagi nr poświadczenia(certyfikatu) TDT i data jego wystawienia na zbiorniki gazowe

- prawidłowy sposób wypełniania zaświadczeń szczególnie na stronie drugiej zaświadczenia zgodnie z objaśnieniami do zaświadczenia zawartymi w rozporządzeniu min jeżeli pojazd nie odpowiada dodatkowym wymaganiom należy zaznaczyć "nie odpowiada..."

- oddzielny segregator na badanie pierwsze pojazdów marki SAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sie chwale naważniejsze jednak papiery

karty okresowej kontroli urządzeń

certyfikaty instrukcje obsługi przy kazdym urządzeniu świadectwa legalizacji analizatora

hałasomierza :) i ciśnieniomierza stanowiska zewnętrzne parking i do pom. hałasu czujniki gazu w między czasie były dwa badania jedno P drugie N i na koniec poproszono o wydruk dz.rej badań atmosfera bardzo miła siódemki w segregatorze nie znaleziono :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już po bólu,myślałem że będzie gorzej a tu 15 minut i po kontroli
trochę dziwne sprawdzenie kart okresowej kontroli świadectw legalizacji i wypełnienie protokółu kontroli plus kontrola badań w sumie u mnie jakieś 3 godz ale było fajnie

hałasomierze nie podlegają ja zrobiłem legalizacje w listopadzie 2007 to i spisali ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.