Skocz do zawartości

Rejestracja motoroweru sprowadzonego z Belgi.... !!!


nirox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , czy da się zarejestrować motorower sprowadzony z belgii posiadając tylko homologacje, dowod kupna nowego pojazdu przez belga i umowy kupna sprzedaży z nim ??? Podobno 25 Grudnia 2007r. wszedł przepis , że nie da się zarejestrować pojazdu bez tablic rejestracyjnych....i w urzędzie powiedzieli mi, że nie mogę już nic z tym motorem zrobić..., że nie da się go już zarejestrować... Czy to prawda ??? Bardzo proszę o POMOC !!!

 

Czy jest różnica jak przedstawie umowe pomiędzy mną a belgiem, a jak bym przedstawił 2 umowy: pierwsza pomiędzy belgiem a kolesiem od którego w Polsce kupiłem, drugą pomiędzy gościem z Polski a mną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim WK rejestrują pojazd wcześniej nierejestrowane / nawet nowe :D:D:D /

Jako diagnosta piszę "Pierwsze badanie" a w uwagach "pojazd nierestrowany -kraj pochodzenia-.....-np. belgia .WK nie może odmówić rejestracji pojazdu nierejestrowanego bez względu na to gdzie został nabyty-ale to tylko moja opinia :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz jaki mają problem w tm WK. Udajesz sie na SKP które posiada uprwnienia do badania pojazdu z zagranicy, oni robia badanie "pierwsze - sprowadzone jedenej sztuki rocznie" i po bulu. Udajesz sie do WK i rejestrujesz, tak ja bym zrobił jak bym miał taki przypadek. U mnie w moim WK na razie żadnego problemu nie robią. Ale co WK to inny obyczaj. A co do umowy to ty byłeś w Belgi, ty zakupiłeś pojazd i z tobą została spisana umowa kupna. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem - masz mieć dowód rejestracyjny, jeśli pojazd był zarejestrowany w kraju pochodzenia. Ale w Belgii motorowerów do dziś się nie rejestruje, więc i dowodu rejestracyjnego mieć nie musisz - po co bawić się w jakieś jednostkowe sztuki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest różnica jak przedstawie umowe pomiędzy mną a belgiem, a jak bym przedstawił 2 umowy: pierwsza pomiędzy belgiem a kolesiem od którego w Polsce kupiłem, drugą pomiędzy gościem z Polski a mną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie panie w WK uparcie twierdzą że nie moge zarejestrować motoroweru i rządają jakiegokolwiek dokumentu stwierdzającego rejestrację w Belgii...jak tylko mówie że przecięz takowej nie było to podnoszą głos i mówią że je to nic nie obchodzi, że przepisy mówią że nic z tym teraz nie zrobie...patologia...jutro spróbuje podzwonic po innych WK.

 

Znalazłem:

 

"Od 25 grudnia 2007 r. do wniosku o rejestrację pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej, właściciel pojazdu będzie zobowiązany przedłożyć dowód rejestracyjny pojazdu, jeżeli pojazd był zarejestrowany"

 

Przeczytałem całą ustawę i nowelizację do niej, ciekawe co teraz powiedzą... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - no spoko - wiem gdzie jest Tczew ;)

Postaram sie jutro lub pojutrze umieścić na forum info z ambasady Belgii, że pojazdy do 50 cm3 nie są u nich rejestrowane - a resztę Panie z WK powinny już sobie sprawdzić we własnym zakresie... O ile nie trafiłeś na praktykantki, to muszą sobie zdawać sprawę, że nie wszystkie rodzaje pojazdów podlegają rejestracji we wszystkich krajach UE.

Oczywiście sprawę miałbyś na 100% wygraną gdybyś szedł droga oficjalną, czyli wniosek, odwołanie itd... ale rozumiem, ze oficjalne dani prztyczka w nos swojemu WK Cię nie interesuje? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blackop nie wysilaj się nie mam potrzeby--- to WK ma obowiązek potwierdzenia czy pojazd był rejestrowany czy nie czy -i od kogo był nabyty itp. po to masz "miękki dowód" który jest wydawany .... dla potwierdzenia danych!!!!!!!!!!!!! i żaden WK nie mam prawa odmówić wydania MIĘKKIEGO.A jeśli pojazd był nowy i nikt go przez XXX lat nie rejestrował to co???? Wojna albo ??"Pojazd nierestrowany ---PIERWZSE BADANIA" i koniec i niema czegoś takiego jak dowód rejestracyjny bo go nie może być :razz::razz::razz::razz: więc na jakij podstawie odmowa>>NIROX nie mają prawa odmówić tobie rejestacji pojazdu zakupionego w UNII-wystarczy umowa /faktura/ + badanie/ co wedłóg unii jest nielegalne/ z dokumentem identyfikacyjnym i rejestrujesz.W przypadku odmowy poproś o przepi lub artykuł na piśmie z potwierdzeniem i ..... DALEJ POMOŻEMY :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest tylko taka teoria z tym bezproblemowym rejestrowaniem w WK. Mam fakturę, mam przegląd, mam tłumaczenia a WK i tak wymaga info z ambasady że motorowery sa nierejestrowane w danym kraju lub dowodu rej.

 

totalne fiasco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie masz rację - praktyka pokazuje coś zupelnie innego... "jesli chce pan zarejestrować - prosze dostarczyć zaswiadczenie z ambasady..."

no comments.

Lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.