Skocz do zawartości

zmiany konstrukcyjne : ciężarowy-VAT1- osobowy


bupiter

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów.

 

pracuję na stacji przy salonie pewnej marki, miałem ostatnio taką sytuację: klient kupił samochód, ze świadectwa homologacji jasno wynika, że jest to nadwozie wielozadaniowe, sam. ciężarowy, 2 miejsca w jednym rzędzie. (autko "osobowe" z kratką). przyjechał do mnie i chciał badanie na VAT-1. spełniał wymagania, więc dostał zaświadczenie. potem usłyszałem rozmowę szefa z klientem, z której zrozumiałem że klient kupił sobie samochód ciężarowy (miał jakąś tam firmę) tylko po to żeby odliczyć sobie VAT, a za kilka tygodni ma przyjechać na zmiany konstrukcyjne i zrobić z niego zwyczajny osobowy na 7 osób.

 

jak byście do tego podeszli?

czy można w ogóle zrobić z samochodu ciężarowego osobowy? (może to pytanie wyda się banalne, ale czy nie macie wrażenia że im więcej wiecie tym więcej macie wątpliwości?)

punkty kotwiczenia pasów i siedzeń będą, klient miał nawet zdemontowane siedzenia.

 

mój nos podpowiada mi że mógłby się tym zainteresować urząd skarbowy.

 

co zrobić z wpisem VAT w DR? na zaświadczeniu dopisać że nie spełnia warunków VAT?

gdyby wszystko było zgodne z prawem to jaki termin badania wstawić? samochód jest nowy - pierwsza rejestracja 25.08.08?

 

jeżeli takiej zmiany nie można zrobić, to podpowiedzcie mi, najlepiej czarno na białym, na jakiej podstawie. szef jest dość upierdliwy, a stacja nowootwarta, najchętniej więc zrobiłby wszystko co przyjeżdża, szkoda tylko że ja mam się pod tym podpisać.

 

jak byście podeszli do takiego samochodu?

 

piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokonaniu zmian w pojeżdzie to na właścicielu pojazdu (zgodnie z ustawą o vat)spoczywa obowiązek powiadomienia Urzędu Skarbowego, Wydziału Komunikacji

i automatycznie zaprzestanie odloczania podatku vat z paliwa.

Dopiero przy kolejnym badaniu technicznym diadnosta może stwierdzić czy warunki dla

(vat )są zgodne z ustawą i wpisem w dowodzie rejestracyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.