Skocz do zawartości

Auto rajdowe ,klopot z przewozem.


szefer

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm serdecznie.

Posiadam auto Opel Omega.

Auto zostalo kompleksowo zrobione na tor, tnz. klatka z homologacja FIA fotele (2) z homologacja FIA oraz 6pkt. pasy z homologacja FIA. Zawieszenie z brakiem homologacji drogowej do uzytku tylko na torze. Opony typu silck bez homologacji drogowej.

Auto w tej chwili wazy 1350kg. chcialbym je ciagnac na lawecie o DMC 2200kg. i tutaj zaczyna sie problem.

Poniewaz chcialbym aby w dowodzie rejestracyjnym widniala prawdziwa waga auta poniewaz posiadam busa VW T4 ktory ma hak tylko do 1800kg. I jestem w potrzasku poniewaz nikt nie wie co zrobic w tej sytuacji, dzwonilem do PZmotu i nie potrafili odpowiedziec bylem w urzedzie komunikacji i tam mi powiedzieli ze nic z tym nie zrobie.

Wiec co mam zrobic aby moc ciagnac to auto na lawecie ??

I jeszcze pytanie czy moge ciagnac lawete o DMC 2200kg. moim busem ??

Z gory dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz poszukac lawety do 1800 kg tak aby jej masa własna nie przekroczyła 450 kg .Jak dodasz mase Omegi i mase lawety to dmc nie bedzie wieksze jak 1800 kg .

u nas czasem zmieniamy dmc lawet dopasowujemy do pojazdu ale tylko w szczególnych przypadkach -gdy jest to laweta-marki sam lub piszemy pismo do producenta o zmiane tabliczki znamionowej na mniejsza dmc lawety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie rej. pod pozycją O.1 jest wpisana maksymalna masa przyczepy z hamulcem, której nie można przekroczyć (suma masy własnej przyczepy i ładunku)

 

[ Dodano: 18-09-2008, 11:58 ]

Kolega z gwiazdkami :-D poprawił mnie

(suma masy własnej przyczepy i ładunku)
to rzeczywista masa całkowita :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok macie racje, ale klopot sie robi gdy policjant sprawdzi ze waga omegi to 1620kg., a ja nie mam przeciez dowodu ze omega wazy tyle co napisalem, wazylem ja na wadze i dlatego wiem ile wazy ale co to interesuje policjanta. Dlatego chcialem aby nie miec problemow zmienic mase auta z "teoretycznej" w dowodzie rej. na prawdziwa.

Czy jest taka mozliwosc ?

Nie interesuje mnie homologacja na ulice poniewaz auto sluzy tylko do jedzenia na torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd policjant wie ile waży OMEGA? Tzn. z jakiego dokumentu? Bo skoro to auto nie jest przeznaczone do ruchu po drogach publicznych, to przecież dowodu rejestracyjnego tego pojazdu nie musisz mieć przy sobie w trakcie kontroli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze zrobić na stacji dodatkowe badanie o ustaleniu danych technicznych diagnosta wypisze mase własną i inne dane w trakcie kontroli policjant sprawdzi zaświadczenie i bedzie po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze zrobić na stacji dodatkowe badanie

 

Musiałby być zarejestrowany, a na pewno skierowany przez..., bo takie badania robi się na skierowania. A jak nie jest przeznaczony do poruszania po drogach publicznych to nie jest zarejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tu jest problem bo polskie prawo nie przewiduje sytuacji w ktorej ktos posiada auto ale nie zarejestrowane. A policjant moze sprawdzic ile omega powinna wazyc, i wtedy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.