Skocz do zawartości

Negatywny wynik badania


darekgrem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam pytanie może i banalne. Wynik badania jest negatywny z powodu usterki wystawiam zaświadczenie z wynikiem negatywnym pobieram opłtę. Gość poprawia usterkę i przyjeżdza ponownie i:

- wprowadzam do sysemu kolejny numer badania z ywnikiem popzytywnym nie pobierając opłaty

- robie korekte badania negatywnego na pozytywny

I jeszcze jedno jak policja ustosunkuje się do badania z wynikiem negatywnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    9

  • Psuj

    7

  • Regan55

    7

  • ponti

    7

Top Posters In This Topic

Wprowadzasz nowe badanie takiego samego typu jak negatywne. System powinien się zapytać czy to jest poprawkowe (zorientuje się po nr rej albo vin, poprawkowe można zrobić do 14 dni od negatywa) i jeśli wszystko jest ok to zaznaczasz pozytywny wynik.

 

Opłatę pobierasz w/g cennika za ponowne sprawdzenie i jeśli podbijasz DR pobierasz jeszcze cepik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik badania jest negatywny z powodu usterki wystawiam zaświadczenie z wynikiem negatywnym pobieram opłtę.

Negatywny z zabraniem DR czy nie zabierasz DR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem przypadek że klientka dostała odemnie N na badaniu i dała syniowi auto żeby sobie pojeżdził a ten mial wypadek co prawda nie ze swojej winy ale firma ubezpieczeniowa nie chce im wypłacić odszkodowania bo auto było niesprawne

Klientka mocno zdziwiona przyszła z pretensjami chociaż miała tłumaczone że nie może tym autem jeżdzić

No i ups... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie badania poprawkowego przez korektę jest błędne oraz fakt nie pobierania opłat za badanie poprawkowe jest nie zgodne z przepisami o opłatach.

 

Procedurę prawidłową idealnie podał forumowicz PSUJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Wprowadzasz nowe badanie takiego samego typu jak negatywne. System powinien się zapytać czy to jest poprawkowe (zorientuje się po nr rej albo vin, poprawkowe można zrobić do 14 dni od negatywa) i jeśli wszystko jest ok to zaznaczasz pozytywny wynik.

 

Opłatę pobierasz w/g cennika za ponowne sprawdzenie i jeśli podbijasz DR pobierasz jeszcze cepik

Jak teraz po zmianach?

Jak dajemy N i nie zabieramy DR to wyznaczamy termin 14 dni, czy po staremu XXX

i informujemy o konieczności wykonania poprawkowe w ciągu 14 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System powinien się zapytać czy to jest poprawkowe
i jeśli wszystko jest ok to zaznaczasz pozytywny wynik

Czyzbyś pracował na moim programie?????? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak po nowemu określimy następny termin badania przy padaniu poprawkowym? Od daty badania okresowego, czy od pozytywnego poprawkowego. Pytam bo w nowych przepisach brak instrukcji postepowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz od pozytywnego poprawkowego,tzn data z dnia badania bo wcześniej był negat.

 

Na logikę (i w/g przepisów)tak być powinno i przedtem a w pytaniach pisali bzdury ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciekawy temat. Proszę o podanie podstawy prawnej mówiącej , że ustalamy datę badania od dnia uzyskania wyniku pozytywnego.( badania poprawkowe).

Wykonując badanie okresowe, gdzie pojazd nie uzyskuje wyniku pozytywnego a póżniej zgłasza się na badania poprawkowe - dlaczego większość pisze , że ustalamy datę od uzyskania wyniku pozytywnego. Przecież my dokańczamy badania okresowe, to jak możemy przedłużać im termin dłuższy niż 1 rok.( o te 14 dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego większość pisze , że ustalamy datę od uzyskania wyniku pozytywnego. Przecież my dokańczamy badania okresowe, to jak możemy przedłużać im termin dłuższy niż 1 rok.( o te 14 dni)

Ja tak robie :-D

Wszystko zależy od tego jaki powód jest negatywu:

Jeśli powód negatywu jest taki że zagraża bezpieczeństwu i robie zakaz dalszej jazdy to termin następnego badania ustalam od dnia w którym uzyskuje wynik pozytywny.

Jeśli powód negatywu nie zagraża bezpieczeństwu (nie zakazuje dalszej jazdy) i robie tylko ograniczenia np: brak naklejki to termin następnego badania badania ustalam od dnia w którym uzyskał negatywny wynik badania.

Do dziś i oby tak dalej żadnych problemów z tego mojego obliczania nie miałem problemów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dziś i oby tak dalej żadnych problemów z tego mojego obliczania nie miałem problemów. :D

 

Problemów nie miałeś, bo robiłeś prawidłowo (dotychczas).

Po zmianie 22.09.09.. nie ma już zapisu z dz.ust.03 nr 227 poz 2250 par. 3 pkt 3 więc teraz zgaduj zgadula ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc teraz zgaduj zgadula ,,,

A jak myślisz,czym są te nowe przepisy-jedna wielka niewiadoma.Moze jak w przypadku poprzednich zmiam nie nowe przepisy ale czas zrobi swoje i będzie to funkcojowało w miarę poprawnie i jednakowo w calym kraju.A póki co-w zasięgu wzroku cienki lód więc nalezy stąpać ostroznie i z wyczóciem aby czasem zbyt mocno nie zamoczyć pewnej części ciała!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Proszę o podanie podstawy prawnej mówiącej , że ustalamy datę badania od dnia uzyskania wyniku pozytywnego.( badania poprawkowe).

Wykonując badanie okresowe, gdzie pojazd nie uzyskuje wyniku pozytywnego a póżniej zgłasza się na badania poprawkowe - dlaczego większość pisze , że ustalamy datę od uzyskania wyniku pozytywnego. Przecież my dokańczamy badania okresowe, to jak możemy przedłużać im termin dłuższy niż 1 rok.( o te 14 dni)

No właśnie w projekcie był zapis który to jasno precyzował:

§ 6. Sposób obliczenia terminu wykonania następnego badania technicznego ustala się zgodnie

z zasadami określonymi w art. 57 Kodeksu postępowania administracyjnego z tym,

że w przypadku pojazdów, o których mowa w § 16 ust. 2, datę terminu następnego badania

technicznego pojazdu oblicza się od dnia uzyskania pozytywnego wyniku badania okresowego.

Nie mam zielonego pojęcia dlaczego ten zapis został usunięty z ustawy :shock:

Niestety z tego nie będzie afery typu "lub czasopisma" albo najnowszej - hazardowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

datę terminu następnego badania

technicznego pojazdu oblicza się od dnia uzyskania pozytywnego wyniku badania okresowego

Tak zgoda.Po tym całym fermencie z tymi terminami ostatnio chyba"zgłupiałem".Do tej pory jezeli TNBT przypadał w niedz.,święta itp. zawsze dawałem 1 dzień do przodu czyli najblizszy pracujący.W ostatnią sobotę tj.03.10.br wpisywałem znowu 1 dzień do tyłu gdyz NTBT przypadał w niedzielę.W przypadku kiedy dawałem 1 dzień do przodu nikt u nas w WK,Policja tego nie negował.Teraz nie wiem czy tego z koleji nie będzie ktoś negował bo jednak 1 dzień jest do tyłu!!! :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory jezeli TNBT przypadał w niedz.,święta itp. zawsze dawałem 1 dzień do przodu czyli najblizszy pracujący.W ostatnią sobotę tj.03.10.br wpisywałem znowu 1 dzień do tyłu gdyz NTBT przypadał w niedzielę.

 

Możesz mi wyjasnić dlaczego tak robisz ?(podstawa prawna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Do tej pory jezeli TNBT przypadał w niedz.,święta itp. zawsze dawałem 1 dzień do przodu czyli najblizszy pracujący.W ostatnią sobotę tj.03.10.br wpisywałem znowu 1 dzień do tyłu gdyz NTBT przypadał w niedzielę.

 

 

Bez sensu, nie jestesmy od obliczania czy TNBT wypada w niedziele czy swieto - to reguluje KPA.

Ja w TNBT pisze sa sama date ale o rok/dwa pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisując datę potwierdzającą sprawność pojazdu w czasie gdy ten dostał wynik negatywny jest nieporozumieniem i potwierdzeniem nieprawdy ze znanymi skutkami prawnymi takiego działania. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam mam pytanie pytania, jak więc określić datę NBT wystawiłem negatywa klient przyjedzie do mnie z usuniętą usterką i termin następnego ustalić od dnia gdy się zjawił z usuniętą usterka czy od dnia kiedy dostał negatywa. Drugie pytanie czy można dać klientowi krótszy termin usunięcia usterki Np 3,4,5...14 dni. A i może to banalne ale co zrobić gdy na jednej osi są opony taki sam rozmiar taki sam bieżnik ale inna firma opony bo za to dałem negatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.