Skocz do zawartości

P 93 SH Przyczepa ciężarowa rolnicza - Jaka to marka ?


sm

Rekomendowane odpowiedzi

Stary dowód rejestracyjny brak miejsca na wpis, do wymiany.

Wpisy w dowodzie rejestracyjnym :

Przyczepa ciężarowa rolnicza

Marka P 93

Typ SH

 

Wykonałem badanie techniczne i wystawiłem zaświadczenie.

Klient wraca z WK z karteczką, żeby określić markę przyczepy bo nie ma takiej

marki jak "P 93"

Rzeczywiście trochę dziwne, ale ktoś kiedyś zarejestrował tą przyczepę i z dokumentów źródłowych wpisał " Marka P 93" to dlaczego WK to kwestionuje, nie znalazłem w żadnym katalogu takiej marki przyczepy.

 

Co z tym fantem zrobić, WK żąda od klienta określenia marki przyczepy bo ta w DR im nie pasuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przyczepa czeska ale czy jest taka marka jak BSS.

Mam starą książkę pojazdu do tej przyczepy ale tam pisze Marka P 93.

 

[ Dodano: 09-07-2009, 14:25 ]

andmat

 

Czy możesz podać skąd masz taką informację, że :

Marka BSS

Typ P 93 SH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy możesz podać skąd masz taką informację, że :

Marka BSS

Typ P 93 SH

Poprostu miałem kilka takich przyczep na pierwszym badaniu i to wynikało z czeskich dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w moim programie PATRONAT w bazach coś takiego.

 

bssp93sh.jpg

 

To potwierdza, że jest to Marka BSS, typ P 93 SH

 

Wielkie dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puławy to dziwny wydział komunikacji :-x

 

Jako diagnosta współprcowałem z tym WK 2 lata i nie miałem większych problemów. Teraz współpracuję z innym i też nie mam narazie problemów, a tak w temacie Przyczepa rolnicza typ T 058/8 jaka to może być marka :?: bo dzwoniła do mnie Pani z WK czy nie znam takiej przyczepy bo zmienia dowód rejestracyjny i nie wie jaka to marka zwróciła się do ITS z pytaniem a w odpowiedzi otrzymała że nie potrafia ustalić marki :shock: . Masa własna 1400 kg a DMC 5400 kg i to jest wywrotka 2 osiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz załącznik !

 

Tą właśnie jej podałem ale pewien nie jestem bo tu świadectwo homologacji jest z 2001 roku a ta o której z nią rozmawiałem była dużo starsza. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam :piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam. mam pytanie, czy przyczepy rolnicze -badania techniczne robimy im na 3 i 2 lata.USTAWA

z dnia 22 maja 2009 r.

o zmianie ustawy — Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw1) Dziennik Ustaw Nr 97,Poz. 802,Art. 1.ust 7. Z tego co wyczytałem to chyba tak. Okresowe badanie techniczne ciàgnika

rolniczego, przyczepy rolniczej oraz

motoroweru przeprowadza si´ przed

upΠywem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji,

a nast´pnie przed upΠywem

ka˝dych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia

 

[ Dodano: 11-08-2009, 18:12 ]

badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanie, czy przyczepy rolnicze -badania techniczne robimy im na 3 i 2 lata. USTAWA z dnia 22 maja 2009 r. o zmianie ustawy — Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw1) Dziennik Ustaw Nr 97,Poz. 802,Art. 1.ust 7. Z tego co wyczytałem to chyba tak.

Zgodnie z zacytowanym przepisem od 22 września badania okresowe przyczep rolniczych będzie się wykonywać przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.