Skocz do zawartości

Badanie do tzw. "S-ki"


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajne pismo opublikował kolega Leniwiec :ok:ok

Czasami wypisuję potwierdzenia dla S.

Certyfikatami zajmuje się BOTM. http://www.botm.gov.pl/index.php?m=certs&i=cert_s

Część A dostaje klient wraz z pojazdem od handlowca (importera), certyfikat ten wystawia producent, importer lub osoba przez niego upoważniona (np. serwis autoryzowany). Jest to certyfikat bezterminowy. Drugą część wystawia BOTM na 2 lata, na podstawie dokumentów dostarczanych przez klienta (w linku powyżej).

Badanie S polega na sprawdzeniu warunków jak w Dz.U. Nr 203 poz. 1502 z 2.11.2006.

Wpisuję w dodatkowych warunkach:

"Pojazd jest wyposażony w odpowiednie układy i urządzenia potwierdzające spełnienie wymogów bezpieczeństwa o których mowa w certyfikacie S". - dla naczepy

Powyższe i: "Współczynnik średniego zadymienia spalin K= ...... m(-1)." - dla sam. cięż./ciągnika.

Proszę o uwagi i podzielenie się swoją "metodologią".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak,wykonujemy to badanie przy okresowym,nasza rola ogranicza się do wystawienia zaświadczenia z w/w wpisem ,w zaświadczeniu wpisujemy dymienie dołączamy wydruk ,a te certyfikaty to też mają być przy badaniu.Opisz proszę jak to wszystko idzie jak dla dziecka 4 -letniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatwia sprawę pismo wg Par.3 ust.1 p.2 pisma do którego załączył link kolega leniwiec.

Według tego pisma musimy sprawdzić czy pojazd posiada:

- osłony tylne i boczne przeciwnajazdowe

- lusterka (pamiętać o nowelizacji i warunkach dodatkowych)

- światła (jak w OBT)

- tachograf i ogranicznik(wlepki lub zaświadczenie)

- tablice wyróżniające

- układ hamulcowy

- układ kierowniczy

- zadymienie z protokołem i wpis do zaświadczenia.

W idealnym układzie klient pokazuje zaświadczenie od producenta lub importera jak w nagłówku a diagnosta potwierdza że to wszystko jest.

 

[ Dodano: 06-08-2009, 15:32 ]

P.S.

Par.4 Dz.U. z 2006 Nr.203 poz. 1502 mówi że zaświadczenie o którym mowa w poprzednim poście (czyli Par.3 Us.1 pkt 2) jest stosowane przy załatwianiu certyfikatu po raz pierwszy a przy przedłużaniu tylko zaświadczenie z pozytywnego OBT z wpisami. Często klient nie ma więc przy sobie stosownego zaświadczenia, ale zawsze można poprosić żeby pokazał stary certyfikat część B z BOTM.

Mam nadzieje że za mocno nie namieszałem. Liczę że odezwie się ktoś kto robi takie badania i podzieli się spostrzeżeniami.

Jeśli coś jeszcze mogę dodać...... do usług.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzenie spelnienia warunkow dla oznaczenia S z tego co wiem to moze wydac ITS i autoryzowany przedstawiciel danej marki.

 

Te instytucje biorą za taką usługę kilkaset złotych, a wy jaką cenę pobieracie? bo jakoś w cenniku nic takiego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiści przerabiałem ten temat 4 lata temu. I na bad. tech (tylko w tym przypadku) wpisywałem pojazd "POJAZD WYPOSA......"" i pytając się nawet na szkoleniu nikt mi nie umiał powiedzieć w co ma być wyposażony? Moim zdaniem ten wpis mimo to to jakaś bzdura. Tak jak kiedyś było wpisywanie zawiszenia pneumatycznego, lub tzw.HDS na pojezdzie w niektórych wypadkach był wpis w dr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

hej koledzy.

Czy wystawiając badanie dodatkowe do S-ki w uwagach wystarczy taki wpis-

"Pojazd jest wyposażony w odpowiednie układy i urządzenia potwierdzające spełnienie wymogów bezpieczeństwa o których mowa w certyfikacie S" ?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej koledzy.

Czy wystawiając badanie dodatkowe do S-ki w uwagach wystarczy taki wpis-

"Pojazd jest wyposażony w odpowiednie układy i urządzenia potwierdzające spełnienie wymogów bezpieczeństwa o których mowa w certyfikacie S" ?

Dzięki

 

 

Moim skromnym zdaniem powinno. można dodać -- o których mowa w certyfikacie na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dn.31 marca 2009r. Dz.U.nr. 54 poz.443

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dn.31 marca 2009r. Dz.U.nr. 54 poz.443

Nieaktualne

http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-11-188-1121

 

[ Dodano: 18-04-2012, 16:09 ]

certyfikacie S"

"S" to tylko potoczna nazwa regułka taka jak podał mmiodzio tylko zmień podstawę prawną .

Jak byś poszperał to gdzieś podawałem regułkę.

 

[ Dodano: 18-04-2012, 16:18 ]

Potwierdzam wyposażenie pojazdu w układy i urządzenia potwierdzające spełnienie przez pojazd odpowiednich wymogów bezpieczeństwa ,o których mowa w certyfikacie na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dn.18 sierpnia 2011r. Dz.U.nr. 188 poz.1121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dn.31 marca 2009r. Dz.U.nr. 54 poz.443

Nieaktualne

 

Drogi "Dario" a to mnie zaskoczyłeś ,może to to ;stan prawny: 21-03-2011r. (v.2.2. WER. UJEDNOLICONA: 18-04-2011r.)

 

Dziennik Ustaw Nr 36, Poz. 182,z dnia 17 listopada 2010 r.

Zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych

z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach

 

[ Dodano: 18-04-2012, 16:37 ]

 

Chyba szybciej będzie tu, lecz to chyba bardziej interesuje WK :

 

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

z dnia 27 września 2003 r.

w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem

pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach

(Dz. U. z dnia 14 listopada 2003 r.)

Na podstawie art. 76 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym. i

 

I to jest szczegółowo opisane w ;

 

ZAŁĄCZNIK Nr 2a--

WYTYCZNE DO UMIESZCZANIA W ADNOTACJACH DOWODU REJESTRACYJNEGO

INFORMACJI O SPEŁNIENIU PRZEZ SAMOCHÓD OSOBOWY, SAMOCHÓD CIĘśAROWY,

SAMOCHÓD SPECJALNY, CIĄGNIK SAMOCHODOWY LUB AUTOBUS OKREŚLONEGO

POZIOMU EMISJI EURO1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to to

To to ,to dotyczy rejestracji.Po tym też były zmiany.

 

[ Dodano: 18-04-2012, 16:42 ]

POZIOMU EMISJI EURO

Certyfikaty to nie tylko spaliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu coś znalazłem --

 

file:///C:/Documents%20and%20Settings/W%C5%82a%C5%9Bciciel/Pulpit/Wies%C5%82aw/Gwizdek/Diagnostyka/Pojazdy%20S/Certyfikat%20S.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dario nie bądż zgryżliwy.

Nie jestem, po tym: //C:/Documents , pomyślałem że to z dysku C Twojego kompa.

I w takim przypadku link raczej nie zadziała.

Chyba że chciałeś dodać załącznik do posta i Ci nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem,

 

Wiem ,spoko. Trzeba to w taki sposób zrobić _wpisać link Biuro Obsługi Transportu Międzynarodowego i 8-sma zakładka od góry po lewej --CERTYFIKATY S.

 

Powinno zadziałać. Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 18-04-2012, 20:48 ]

Dobra kończe bo jest mecz narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
z dn.31 marca 2009r. Dz.U.nr. 54 poz.443

Nieaktualne

http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-11-188-1121

 

[ Dodano: 18-04-2012, 16:09 ]

certyfikacie S"

"S" to tylko potoczna nazwa regułka taka jak podał mmiodzio tylko zmień podstawę prawną .

Jak byś poszperał to gdzieś podawałem regułkę.

 

[ Dodano: 18-04-2012, 16:18 ]

Potwierdzam wyposażenie pojazdu w układy i urządzenia potwierdzające spełnienie przez pojazd odpowiednich wymogów bezpieczeństwa ,o których mowa w certyfikacie na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dn.18 sierpnia 2011r. Dz.U.nr. 188 poz.1121

 

nie powinno być z 19 sierpnia ?

 

Potwierdzam wyposażenie pojazdu w układy i urządzenia potwierdzające spełnienie przez pojazd odpowiednich wymogów bezpieczeństwa ,o których mowa w certyfikacie na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dn.19 sierpnia 2011r. Dz.U.nr. 188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.