Skocz do zawartości

Brak numeru VIN w przyczepce lekkiej z Holandii


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jak rozwiązać temat przyczepki sprowadzonej z Holandii bez żadnych numerów typu VIN lub ramy,przyczepa lekka w Holandii nie jest rejestrowana.Co ma zrobić klient?

 

Ps.Brak tabliczki i numeru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Co ma zrobić klient?

Dać N , klient jedzie z zaświadczeniem do WK dostaje skierowanie na nabicie numeru i tabliczki, nabijasz i dajesz P i po ptokach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie do końca jest tak jak mówicie

 

PORD

 

Art. 66a. 1. Cechy identyfikacyjne, o których mowa w art. 66 ust. 3a, nadaje i umieszcza

producent.

2. Starosta właściwy w sprawach rejestracji pojazdu wydaje decyzję o nadaniu cech

identyfikacyjnych w przypadku pojazdu:

1) zbudowanego przy wykorzystaniu nadwozia, podwozia lub ramy konstrukcji własnej,

którego markę określa się jako "SAM";

2) (34) w którym dokonano wymiany ramy lub podwozia na odpowiednio ramę lub

podwozie bez numeru fabrycznego;

3) odzyskanego po kradzieŜy, w którym cecha identyfikacyjna uległa zatarciu lub

sfałszowaniu;

4) nabytego na licytacji publicznej lub od podmiotu wykonującego orzeczenie o przepadku

pojazdu na rzecz Skarbu Państwa, w którym cecha identyfikacyjna uległa zatarciu lub

sfałszowaniu;

5) w którym cecha identyfikacyjna uległa zatarciu lub sfałszowaniu, a prawomocnym

orzeczeniem sądu zostało ustalone prawo własności pojazdu;

6) w którym cecha identyfikacyjna uległa skorodowaniu lub została zniszczona podczas

wypadku drogowego albo podczas naprawy;

7) (35) zabytkowego, w którym cecha identyfikacyjna nie została umieszczona.

 

 

Nie widzę tu pojazdu który nie miał nadanych cech fabrycznie. Zostaje tylko odstępstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak rozwiązać temat

 

Ta przyczepka to pikuś ,sorki "Pan Pikuś :D w porównaniu z tym tematem:

 

Radosław Wilczek, dziennikarz Radia Łódź, sam zaprojektował i zbudował kabriolet stylizowany na lata 20. ubiegłego wieku. Auto otrzymało już pozytywną opinię eksperta, który dopuścił je do ruchu. Dziś przejdzie przegląd techniczny. :roll: Wykonanie Lupullusa, bo tak nazywa się samochód (po łacinie - wilczek), zajęło panu Radkowi rok. Pomysł zrodził się jednak dużo wcześniej, 20 lat temu. - Kiedy byłem w wojsku i stałem na warcie, nie chciałem rozmyślać o tym, czy w Łodzi zdradza mnie dziewczyna - śmieje się Radek Wilczek. - Wolałem tworzyć w głowie projekty pojazdów. Samochód to kolejny zrealizowany projekt. Wcześniej powstały: motocykl trójkołowy, motolotnia, poduszkowiec i... statek napędzany energią słoneczną. W budowaniu pojazdów łódzkiemu radiowcowi pomaga wykształcenie techniczne. Mimo że teraz wykonuje zawód dziennikarza, skończył technikum mechaniczne, a później inżynierię materiałową na Politechnice Łódzkiej. W wymyślonym przez siebie samochodzie, którego budowę zakończył zaledwie kilka dni temu, umieścił silnik oraz układ kierowniczy i hamulcowy od ukraińskiej tawrii, którą dostał od swojego przyjaciela. - Takie urządzenia mają atest, więc dzięki temu łatwiej będzie zarejestrować mój pojazd..........

 

http://www.grupaimage.pl/i314#news15042

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normy normami - a co z użyciem w budowie nowego pojazdu elementów z innego pojazdu (do czego autor się przyznaje) a co jest sprzeczne z przepisami?

 

A w tej sprawie tak jak Psuj mówi - brak nr nie jest przesłanką do jego nabicia i WK decyzji tu nie da. Odstępstwo tylko... :)

Co do robienia z tego SAM'a... Było już na ten temat też tu mówione i osobiście nie popieram takich pomysłów... A jak któryś z kolegów chce się podłożyć, to proszę bardzo - ale po co na forum o tym pisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały

na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową

określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego

po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy

przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia

z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

 

[ Komentarz dodany przez: Jacdiag: 01-04-2016, 14:33 ]

2. Przepisy ust.1 pkt 1, 10, 11, 13 i 18 stosuje się również do przyczepy.

 

to tak do kompletu :!:

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały

na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową

określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego

po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy

przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia

z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

 

[ Komentarz dodany przez: Jacdiag: 01-04-2016, 14:33 ]

2. Przepisy ust.1 pkt 1, 10, 11, 13 i 18 stosuje się również do przyczepy.

 

to tak do kompletu :!:

:D

No właśnie to to wiem i czytałem ale tak myślę co to "oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami; " Czy tu jakieś furtki nie ma.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślę co to "oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami; "

W naszym przypadku numer nadany przez starostę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami"

 

Czyli z którymi?

No z " numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami" tymi pogrubionymi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś jeszcze uzasadnił, dlaczego z tej wyliczanki, gdzie wszystko jest jednym ciurkiem wypisane po przecinkach wybrałeś tylko te dwie pozycje?

 

A przyczepka motocyklowa?

 

No i w ogóle - samochód jako taki nie musi mieć VIN przed 95, a przyczepka do motocykla tak? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś jeszcze uzasadnił, dlaczego z tej wyliczanki, gdzie wszystko jest jednym ciurkiem wypisane po przecinkach wybrałeś tylko te dwie pozycje?

 

A przyczepka motocyklowa?

 

No i w ogóle - samochód jako taki nie musi mieć VIN przed 95, a przyczepka do motocykla tak? :evil:

Bo ciągnik i pojazd wolnobieżny nie muszą mieć VIN i dlatego przyczepy nie muszą, bo jak sobie wyobrażasz że motocykla np. z 1999 roku nie musi mieć VIN a jak podłącze to tego motocykla przyczepkę z 2013 roku to też nie musi mieć ? i to samo z samochodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to przyczepa przeznaczona do łączenia z ciągnikiem rolniczym???

Jak na razie nie wprowadzono obowiązku łączenia przyczepy rolniczej z ciągnikiem rolniczym, zatem ciągnik rolniczy można łączyć z każdą przyczepą :) Tym tokiem rozumowania dochodzimy do wniosku, że przyczepa nie musi posiadać VIN-u :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że powinna posiadać VIN ta przyczepka lekka i myślę że odpowiedzi prawnej IRKU nie otrzymasz .Ponadto zastanawiam się czy ta przyczepka powinna mieć OBT a nie tylko ustalenie danych i tyle,tak ja uważam .Chyba że jest to rok prod .1994r.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale samochód osobowy rocznik powiedzmy 1994 też nie musi mieć nr VIN. To dlaczego przyczepa do nich musi?

 

podłącze to tego motocykla przyczepkę z 2013 roku to też nie musi mieć ? i to samo z samochodem?

 

Tak - dokładnie tak to sobie wyobrażam

 

Powtarzam - dlaczego z czterech rodzajów pojazdów tam wymienionych podkreśliłeś tylko dwa? Bo zawsze podkreślasz dwa ostatnie? A dlaczego nie tylko ten jeden ostatni? Albo trzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ponadto - wskażcie mi Panowie - jaka to przyczepa przeznaczona do łączenia z pojazdem wolnobieżnym (zakładając, że pod uwagę bierzemy, nie wiedzieć czemu, tylko wolnobieżny i ciągnik rolniczy)? Jak taką przyczepę rozpoznać?

 

[ Dodano: 01-04-2016, 21:50 ]

zastanawiam się czy ta przyczepka powinna mieć OBT

 

Przyczepa lekka nie podlega OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.