Skocz do zawartości

Jaki nastepny termin badania


patryk7979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie?? na osk w 2009 roku przyjezdza pojazd \ a zarejstrowany jest 1997 i do chwili obecnej nie mial przegladu jaki mu dajemy termin badania???

 

[ Dodano: 12-09-2009, 15:51 ]

Juz doczytalem dajemy mu na dwa lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie?? na osk w 2009 roku przyjezdza pojazd \ a zarejstrowany jest 1997 i do chwili obecnej nie mial przegladu jaki mu dajemy termin badania???

 

[ Dodano: 12-09-2009, 15:51 ]

Juz doczytalem dajemy mu na dwa lata

 

Napisz proszę gdzie to wyczytałeś i dlaczego dwa lata nie rok np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przegląd jest 3-lata od daty I rej, czyli do 2000 rok(nie łapie sie)

Potem jest 2-lata, tez sie nie łapie 2002 rok, potem co rok.

Badanie dostanie na rok. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czytalem tu ze na dwa bo jesli auto stoi bez przegladu to dostaje 2 lata tak sie wypowiadali tu na forum i tez jestem tego zdania ale prosilbym zeby to ktos wytlumaczyl jakims paragrafem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie?? na osk w 2009 roku przyjezdza pojazd \ a zarejstrowany jest 1997 i do chwili obecnej nie mial przegladu jaki mu dajemy termin badania???

Jaki to pojazd :x:razz::D

Ale zadaje g........ pytania :idea::]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu głupie pytanie ? Znam podobne z życia " dostał górnik auto na talon i stało 10 lat w stodole, po czym syn zrobił prawko i trzeba auto zarejestrować" czy aż takie to głupie???

 

[ Dodano: 13-09-2009, 17:45 ]

No chyba, że chodzi Ci o brak danych , jaki to samochód>>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2 lata - okresowe przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji "a następne przed upływem 2 lat od dnia przeprowadzenia badania." a więc skoro" dzień przeprowadzenia badania" wypada któregoś dnia 2009 roku to do 2011. Tylko jaki będzie jego stan techniczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki będzie jego stan techniczny?

 

i tu , nad tym bym sie zastanowił!!!.... sądzę że nikomu się krzywda nie stanie jak się zrobi na rok , bo jeśli ktoś usilnie próbuje czegoś innego, to tylko wskazuje na jakiś przekręt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pytanie padlo na egz 2 wrzesnia, -napisalem na rok od daty badania, ale czy moja odpowiedz byla poprawna tego nie wiem.

Art.81 Prawo o Rochu drogowym mowi:

&3. Okresowe badanie techniczne

pojazdu jest przeprowadzane corocznie, z

zastrzezeniem ust. &4-7.

&4a. Okresowe badanie techniczne

ciagnika rolniczego przeprowadza sie przed

upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a

nastepnie przed upływem ka*dych kolejnych 2

lat od dnia przeprowadzenia badania[/i]

Natomiast DzU Nr137/zalacznik1 pkt3 mowi:

W przypadku gdy z dokumentow przedstawionych do rejstracji wynika, ze uplynal nastepnego bad techn pojazdu, organ rejstrujacy do czasu otrzymania zasw. o poz. wyniku bad. techn. pojazdu zatrzymuje zlozone dokumenty i tabl rejst.

...tylko po co je zatrzymuje, potrafi ktos wytlumaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZA tydzień wejdzie nowe prawo. :shock:

Ale to dopiero za tydzień :)

Pierwsze badanie powinno być przeprowadzone przed upływem 3 lat i w tym wypadku dajemy na 2 lata.

Czy pojazd, który zarejestrowany 1997 roku nie miał do 2009 przeprowadzanego badania można zarejestrować na 2 lata? - Czy to oznacza że od 1997 roku do 2009 mineło 3 lata?

To ja tak chcę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy jest zbedna i nie zgadzam sie ze rok to pytanie bylo 02.02.09 na egzaminie i odpowiedzi byly takie

a.3 lata

b.2 lata

c.odsyla do wk

Wiec powinno byc dwa lata i tak sadza ludzie ktorzy prowadza wyklady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryku masz rację na dwa lata, dlatego właśnie zmieniono zapis tego punktu w ostatnich nowelizacjach, że następne badanie ma być do pięciu lat od daty pierwszej rejestracji i nie później niż dwa lata od dnia przeprowadzenia badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nobo to jest paranoja jak takim starym autkom dawac na dwa lata ale 22 to sie zmieni.Ja mam egzamin 16wrzesnia pewnie znajac zycie bedzie ciezko hihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to zrozumiałe ale chodzi o to czy jak przyjedzie miesiąc lub dwa po terminie to liczymy od dnia przeglądu wpisu w dowodzie czy od dnia kiedy przyjechał. Buczyński na jednym szkoleniu cos tam sugerował, że nie będzie to ro np tylko 11 lub 10 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie 3 lata od pierwszej rej. następnie 2 lata od badania i nie później niż 5 lat od pierwszej rej. a potem już co rok ,,,

 

6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o

dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o

dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3

lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji

i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a

następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania.

 

Tu nie pisze, że na dwa lata tylko nie później niż dwa

Czyli jak mniej jak rok do pięciu to na cały rok. Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji

i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego,

 

Ten zapis będzie pozwalał (będzie - bo jeszcze nie obowiązuje) na dopełnienie do 5 lat jak klient przegapi badania na 3-lecie auta i jednocześnie jak klient przyjedzie po 2 latach i 6 miesiącach od p. rej. (ma widzimisie zrobić badanie przed terminem, bo np wyjeżdża na rok za granicę) nakazuje dać badanie na 2 lata, a nie na 2 lata i 6 miesięcy (do 5 lat).

 

Natomiast jak klient przegapi totalnie i przyjedzie po np. 4 latach i sześciu miesiącach od p. rej. to przepis nie precyzuje i możemy zarówno dopełnić do 5 lat jak i dać na rok. W/g mnie trzeba wybierać opcję lepszą dla klienta i na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.