Skocz do zawartości

Rozporządzenia wykonawcze do PoRD :-))))


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się:

 

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 września 2009 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach

http://www.norcom.pl/download/prawo/px_rozp._mi_z_dnia_18_wrzesnia_2009_r.___zakres_i_sposob_przepr._badan.pdf

 

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 września 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości opłat związanych z prowadzeniem stacji kontroli pojazdów oraz przeprowadzaniem badań technicznych pojazdów

http://www.norcom.pl/download/prawo/px_rozporzadzenie_mi_z_dnia_18_wrzesnia_2009_r._dot._oplat.pdf

 

Proponuję klikać na każdym linku PRAWYM przyciskiem myszki i wybierać menu "Zapisz element docelowy jako ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    42

  • speed

    39

  • mirek.g

    34

  • SKPAUTOMEX

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

a jak zrobisz okresowe przed pierwszą rej.

 

6.3.w przypadku gdy wynik bad.tech o którym mowa w art 81.ust 3(przed pierwsza)jest negatywny.....zagraża..środowisko...cech ident. sa niezgodne z DR ..diagnosta wystawia zaświadczenie z wynikiem negatywnym i ODDAJE DR ...właścicielowi.

 

to tak skrótowo napisałem :)

 

Jaki DR nasz ,zagraniczny, :shock: czy musze sie języków uczyć :mrgreen: ,czy dokumenty musza być tłumaczone????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi co to za badanie 6.12 ( dla którego określono dodatkowe wymagania techniczne w międzynarodowych porozumieniach dotyczących międzynarodowego transportu drogowego ) kiedy to wykonujemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest ostateczne :?:

Szkoda, że tak to wyszło .... a takie były nadzieje.... :sad:

 

Tak na szybko została pozycja 1.15 czyli za gaz dalej 162 pln bierzemy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że podobają mi się wprowadzone zmiany zakresu badań gdyż uregulowano dotychczas istniejące problemy i je jasno określono. Przyznam, że kilka drobnych spraw mnie zaskakuje.

 

Na adminie wiedzę zrobiło to takie wrażenie, że aż odwrotnie podpiął rozporządzenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli Taxi,L za 98 zł ?

 

Wszystko zależy od tego co człowiek powie.

 

Jeśli powie przyjechałem na badanie TAXI to tylko 42 zł. Bo w skład dodatkowego nie wchodzi okresowe a jedynie identyfikacja i warunki dodatkowe taxi.

Jeśli powie proszę o okresowe TAXI z wyznaczeniem terminu badania wówczas w skład okresowego wchodzą warunki dodatkowe i 98 + 42.

 

Nie dotyczy to GAZU gdzie tylko 98 - dobre nie. Nie dosyć że cena stanęła na 98 to jeszcze za dodatkowe znikła cena :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z taksówką i nauką jazdy? od środy mają promocje?

 

Chyba od wtorku 22.09.2009

Panowie,może czegoś nie doczytałem,ale wydaje mi się ,że badania należy łączyć ,sugerujecie,że będzie można zrobić samo dodatkowe? np.nauka jazdy,uprzywilejowany.ADR,Taxi ?wg.mnie to się nie zmieniło,czyli łączymy z OBT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotyczy to GAZU gdzie tylko 98 - dobre nie. Nie dosyć że cena stanęła na 98 to jeszcze za dodatkowe znikła cena :x

 

Panie Bogusławie badanie gazu po staremu czyli 98+ 63 zł w ostatniej chwili usunięto skreślenie Lp 1.15 z projektu rozporządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 18-09-2009, 17:44 ]

PS> Wynika to z pkt 2.2 cennika, że łączy się opłaty za przeprowadzone czynności.
[cennika starego?] bo 2.2 to jest sprawdzenie hamulców tramwaju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych nie mozliwych do wykonania kiedy na SKP pracuje jeden diagnosta na zmianie:

 

Przyjeżdżam autem zostawiam kluczyki i mówię zrób pan przegląd przyjde za 0,5 h:

 

po pół godzinie pytam ,a jak pan sprawdził dr.kierownicze ;)

 

chodzi o załącznik NR1 pkt 6.4 ;6.4.1;6.4.2 ,6.2.2

 

 

SKP na odludziu i w czasie obserwacji żadnego pomocnika diagnosty nie widziałem :D

 

 

Wszystko żartobliwie opisałem ,ale czy w pojedynkę jest to wykonalne??? i jeszcze pare innych czynności :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wszystko ładnie, pięknie. Mam tylko małe pytanie. Co z pojazdami SAM i zabytkami? Wywalono przecież pierwsze. Chyba że starostwa będą kierować na badanie okresowe przed pierwszą rejestracją. Ale kolejny problem. Co z formularzami? Czy będą podpinane do badania okresowego na zasadzie wyboru (to mamy wtedy aż 4 - DIP, SAM x 2 i zabytki)?

No i brakuje jeszcze kilku rozporządzeń. Np. o warunkach technicznych (m.in. pojazdy w ruchu międzynarodowym), kolejki turystyczne, dopuszczenie do ruchu no i znowelizowane SAM i zabytkowe. Ciekaw jestem czy zdążą przed 22.09 :).

A w przypadku badań warunków dodatkowych to okresowe (z 1) i dodatkowe (z 6) - oczywiście przy okresowym (nie dotyczy gazowego okresowego, który się ostał w 1).

Pozdro

Carat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą wyraźnie że przy samym dodatkowym takim jak: usterki, pokolizyjne,L, Taxi, dla ubezpieczyciela, Vat, ustalenie danych, bynajmniej ja nie widzę zakresu okresowego, przy zmianach konstrukcyjnych tak jest zakres okresowego.

Myślę że tak samo z opłatami. Robiąc dodatkowe tylko przy zmianach konstrukcyjnych łączymy opłaty.

Przy okresowych oczywiście + warunki dodatkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pół godzinie pytam ,a jak pan sprawdził dr.kierownicze

Ja jak jestem sam lub klientem jest dystyngowana dama to się na drążkach wieszam i podciągam w ten sposób polepszam swoja tężyznę fizyczną :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z taksówką i nauką jazdy? od środy mają promocje?

 

Chyba od wtorku 22.09.2009

Panowie,może czegoś nie doczytałem,ale wydaje mi się ,że badania należy łączyć ,sugerujecie,że będzie można zrobić samo dodatkowe? np.nauka jazdy,uprzywilejowany.ADR,Taxi ?wg.mnie to się nie zmieniło,czyli łączymy z OBT

To nigdy do końca nie było jasne pół polski pobierało tak jak piszesz drugie nie.Ciekawe jak ITS na swojej stronie zaprezentuje swó cennik w kolorach,który według niektórych był błedny(czytają konkurencyjne forum i są tam jak pamiętam jakieś odpowiedzi z MI oraz opinie prawne)Według mnie teraz właśnie juz nie będzie paradoksu jak popierwszym badaniu na drugi dzień przyjeżdzał gościu i musiał jeszce raz płacić za okresowe+taxi.Chociaż paradoksem zostało badanie poj. z Anglii musi przyjechać na stację aby dostać negata :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienko z tym okresowym sprowadzonego przed pierwszą rejestracją w kraju,

98 zł a DIP za Friko a przecież rok produkcji ustalamy

To przecież już było opisane robimy ustalenie danych na życzenie klienta 60pln. czyli okresowe po raz pierwsz...+ dodatkowe(ustalenie danych)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Niech żyją czteroślady po wypadku. Ale poważnie. Zauważcie Państwo, że w badaniu powypadkowym, przy geometrii, usunięto badanie śladowości kół i równoległości osi. Czyli po kiego nam 8 głowicowe przyrządy? Jak będzie czteroślad to nie mamy w tym momencie żadnego argumentu przed cwaniaczkami, żeby go nie dopuścić do ruchu. Bo nawet jak mu zatrzymamy dowód to na jakiej podstawie?

Carat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.