Skocz do zawartości

motorower po 22 wrzesnia


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 211
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Jacdiag

    19

  • blakop

    17

  • adam1501

    16

  • Jackow

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czesc

Eeee z motorowerem to beda jaja...po pierwsze znakomita wiekszosc posiadaczy jaka znam zaklina sie ze ma w DR "bezterminowo" wiec nie bedzie odwiedzac SKP. Nowe to dopiero za 3 lata wiec duzo moze sie zmienic...A dla nas to bedzie duzzzy problem z identyfikacja bo o ile nr VIN bywa gdzies w miare na wierzchu to tabliczka czesto jest niedostepna bez demontazu elementow.

BTW ma ktos info kiedy maja byc przedstawione do BT obecnie zarejstrowane i majace wiecej niz 3 lata motorowery???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW ma ktos info kiedy maja byc przedstawione do BT obecnie zarejstrowane i majace wiecej niz 3 lata motorowery???

 

Art. 6. 1. Terminy następnego badania technicznego zamieszczone w dowodach rejestracyjnych przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy zachowują swoją ważność.

2. Właściciel motoroweru dla którego od dnia pierwszej rejestracji minęło więcej niż 3 lata obowiązany jest przedstawić go do badania technicznego w terminie roku od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.

Najnowsza, ujednolicona wersja PoRD (na końcu).

Wątpliwości rozwiane? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak podejść do sprawy kiedy policja zatrzyma dowód rejestracyjny motoroweru za przekroczenie dozwolonej prędkości i zatrzyma dowód rejestracyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Wątpliwości rozwiane? :-D

 

Ani troche...

2. Właściciel motoroweru dla którego od dnia pierwszej rejestracji minęło więcej niż 3 lata obowiązany jest przedstawić go do badania technicznego w terminie roku od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.

 

Czyli masz starszy motorower niz 3 lata to masz rok od dzis na BT ale:

 

Art. 6. 1. Terminy następnego badania technicznego zamieszczone w dowodach rejestracyjnych przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy zachowują swoją ważność.

 

a w DR masz termin "bezterminowo"

no i ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak podejść do sprawy kiedy policja zatrzyma dowód rejestracyjny motoroweru za przekroczenie dozwolonej prędkości i zatrzyma dowód rejestracyjny?
Ponawiam pytanko :razz::razz::razz::razz::razz::razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Określenie "bezterminowe" to nie jest konkretny termin. Nie może więc zachować ważności.

 

Czyli w przypadku przyczep lekkich tez nie jest konkretny???

Prosze o powazne odpowiedzi... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie próba drogowa.

 

 

najlepiej z udziałem drogówki - 99% pewności pomiaru

Trzeba by było kupić sobie kask na stan na SKP zamykać stacje i śmigać na próby drogowe.

Czasami to się odechciewa tego wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie - Nie macie radaru na wyposażeniu stacji :twisted: Albio np hamowni :evil: Przecież jak jest dwóch diagnostów na stacji to już całkiem nie widzę z czym macie problem :viva:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

kiedy policja zatrzyma dowód rejestracyjny motoroweru za przekroczenie dozwolonej prędkości

 

Ja to bym się nie zastanawiał tylko robił zmiany na motocykl , o reszte niech sie martwi klient niech on mnie przekona odpowiednin dokumentem ze pojazd nie przekracza dozwolonej predkości ( badanie na hamowni ) ja nie mam ani prawa ani obowiązku siadac na motorower i przekraczać predkość jeżdżąc po mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość maksymalna możnaby sprawdzić na SKP ale potrzeba do tego jakieś urządzenie. Myślę że wystarczy podobne do tego jakie nakłada się na rolki do badania hamulców. Jednak w tym przypadku koło motrowera umieszczone by było w wolnych rolkach i mogło by się swobodnie obracać (podobna zasada jak na hamowni). Jednak istnieje ryzyko, że motorower mógłby odjechać więc należałoby go zamocować pasami. Kto ma nakładkę na rolki hamulcowe to wie o czym piszę. Ale to tylko teoria :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie mylę to motorowery maja napęd na tylne koło ale liczniki są montowane na przednim ( chyba ) no i kicha w takim przypadku z wolnobieżną rolką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość maksymalna możnaby sprawdzić na SKP ale potrzeba do tego jakieś urządzenie. Myślę że wystarczy podobne do tego jakie nakłada się na rolki do badania hamulców. Jednak w tym przypadku koło motrowera umieszczone by było w wolnych rolkach i mogło by się swobodnie obracać (podobna zasada jak na hamowni). Jednak istnieje ryzyko, że motorower mógłby odjechać więc należałoby go zamocować pasami. Kto ma nakładkę na rolki hamulcowe to wie o czym piszę. Ale to tylko teoria :-D

problem w tym, ze przy tak słabych silnikach opory powietrza stanowią poważną siłę spowalniajacą motorower i nie uwzglednienie jej przy badaniu na 'rolkach' spowoduje zamkniecie licznika w orawie każdym przypadku. Ja jestem za ogranicznikiem prędkości sprzęzonym z ładunkiem wybuchowym umieszczonym pod siedzeniem kierujacego :D

Na dzien dzisiejszy próba drogowa to chyba jedyne (teoretyczne) rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytus - moja odpowiedź jest poważna. Taki wpis "bezterminowe" nie ma żadnych podstaw prawnych. jest efektem pewnej zaszłości, ale de facto powinien to być wpis "---", lub w ogóle nie wypełnione pole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że w ustawie powinni jasno sprecyzować iż w przypadku motorowerów zapis "bezterminowo" traci moc prawną i właściciel ma rok czasu na dokonanie badania technicznego po którym zostanie ustalony termin kolejnego. Ale w naszym prawie nic nie jest jasne :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno, aby ustawa mówiła o anulowaniu zapisu, który nigdy żadną ustawą nie był określany. Ustawa określała jasno, że pojazdy te NIE PODLEGAJĄ badaniom. A teraz podlegają. I tyle.

Ktoś kiedyś wymyślił, żeby taki stan rzeczy określać w DR potocznym synonimem "bezterminowo". Zresztą badania też tak często wystawiano. Dokonywanie takiego wpisu nie miało jednak żadnego oparcia w przepisach! Nie można zatem z tego faktu rościć sobie żadnych praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.