Skocz do zawartości

VW Caddy 5 miejsc czy może być cieżarowy.....


mkzibi

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z zachęcającej tematyki tego forum, chciałbym zwrócić się z zapytaniem. Poszukuję informacji na temat możliwości sprawdzenia lub ewentualnie wykonania homologacji dla samochodu VW Caddy. Otóż sprowadziłem samochód VW Caddy 2007 rok z zagranicy. Cały czas byłem przekonany, że jest to samochód osobowy bo ma pięć miejsc. Pierwsze wątpliwości pojawiły się w urzędzie celnym przy naliczaniu akcyzy. Urzędniczka stwierdziła, że nie ma tego samochodu w tabeli samochodów osobowych i moge nie płacić akcyzy. Co to za tabela nie wiem. Fakt jest jednak taki, że w końcu naliczyła akcyzę coś tam kombinując. Moje pytanie jest jednak takie. Jeśli jednak można by było uznać ten samochód za ciężarowy bo wiem ze bywają VW Caddy z homologacją na ciężarowy z 5 miejscami to jak to zrobić? Chodzi mi o to aby móc złożyć korektę i nie płacić akcyzy oraz móc odliczać vat od samochodu. Przeczytałem na forum, że do tego jest potrzebna właśnie homologacja i ładowność 500kg. O ile ładowność jest spełniona o tyle homologacja chyba nie. Jak sprawdzić czy ten samochód ma taką homologację lub czy mozna ją w jakiś sposób pozyskać?

 

Czy może ktoś pomóc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jaki pojazd wystawiony był zagraniczny DR?

 

Hmm, no właśnie tu mam problem. samochód jest sprowadzony nie z Niemiec (bo pewnie z Niemiec jest najwięcej samochodów i temat jest znany) ale z Litwy. Z dowodu w miejscu ktore mówi o typie samochodu, wyczytałem określenie M1 AC. Czy wiesz może co to znaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kategoria M1 – pojazdy samochodowe przeznaczone do przewozu osób mające nie więcej niż 8 miejsc, oprócz siedzenia kierowcy.

 

Czy można więc coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie musiałbyś zdobyć homologację na ciężarowy. Popytaj u dilera VW. Nasi dilerzy potrafią zdziałać cuda. Oczywiście pewnie będzie to kosztowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie musiałbyś zdobyć homologację na ciężarowy. Popytaj u dilera VW. Nasi dilerzy potrafią zdziałać cuda. Oczywiście pewnie będzie to kosztowało.

 

Ale jakie warunki muszę spełnić żeby móc odliczać ten VAT. Homologacja to jedno ale technicznie co musi być spełnione i jak ta homologacja przebiega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary kupiłeś osobowy a odliczać można na ciężarowy! Wszystko co zrobisz będzie w mniejszym lub większym stopniu oszustwem! Nie wciągaj diagnostów w swoje przekręty i kup Caddy ciężarowe z homologacją!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary kupiłeś osobowy a odliczać można na ciężarowy! Wszystko co zrobisz będzie w mniejszym lub większym stopniu oszustwem! Nie wciągaj diagnostów w swoje przekręty i kup Caddy ciężarowe z homologacją!

 

Zaraz przekręty! Przekręty to robi nasze Państwo kombinując jak się da aby "wydoić" obywatela i przedsiębiorcę. Ja nie robię przekrętów tylko chcę spełnić jakieś głupie wymagania aby móc uczciwie zarabiać na życie samochodem który kupiłem dla swojej działalności.

 

Uważam ze twoja ocena mojego postępowania zbyt wykracza poza Twoje pojmowanie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam ze twoja ocena mojego postępowania zbyt wykracza poza Twoje pojmowanie sprawy.

 

Tak się składa że jestem i diagnosta i przedsiębiorcą i znam sprawę z każdej strony . Powtarzam jeszcze raz legalnego sposobu nie ma bo tylko samochód ciężarowy z fabryczną homologacją w pełni w/g US spełnia warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam!!! Firma w której pracuje własnie wzieła w leasing VW Cady zarejestrowane jako samochód ciezarowy, i tu moje pytanie czy mozemy sobie odliczac Vat od paliwa. Z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary kupiłeś osobowy a odliczać można na ciężarowy! Wszystko co zrobisz będzie w mniejszym lub większym stopniu oszustwem! Nie wciągaj diagnostów w swoje przekręty i kup Caddy ciężarowe z homologacją!

 

 

----

A to już pytanie do Urzędu Skarbowego a nie do diagnosty

 

 

 

 

 

 

:ok podoba mi się takie załatwienie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.