Skocz do zawartości

Badanie poj z Gazem bez ważnego OBT


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,przyjezdza pojazd na OBT po terminie i ma zainstalowaną intalację LPG bez wpisu w DR.Jakie należy wykonać badanie?W mojej ocenie robię 98 + 63 dodatkowe GAZ.W WK nikt nie wpisze Gaz bez ważnego OBT.Wystawiam zaświadczenie klient do WK i wraca po pieczątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • elliot

    11

  • blakop

    10

  • ketiw38

    8

  • danielg539

    7

W WK nikt nie wpisze Gaz bez ważnego OBT.

 

A ja nie zrobie badania z wynikiem pozytywnym bez wpisu "gaz" w DR :D (niezgodnośc zapisu w DR ze stanem faktycznym)

Jak WK nie wpisze to niech skieruje na b.t :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może być że pod jednym numerem protokołu i decyzji TDT na zbiornik z jednego dnia może być kilka zbiorników?.

Miałem tak że gość zakładał gaz w jednym dniu w dwóch samochodach i przedstawił mi dwa protokoły o tym samym numerze i tą samą datą.

A może to jakiś wał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może być że pod jednym numerem protokołu i decyzji TDT na zbiornik z jednego dnia może być kilka zbiorników?.

Miałem tak że gość zakładał gaz w jednym dniu w dwóch samochodach i przedstawił mi dwa protokoły o tym samym numerze i tą samą datą.

A może to jakiś wał?

 

jest to raczej nie możliwe, w numerze protokołu TDT jest zawarty numer zbiornika. nie możliwe by dwa zbiorniki miały taki sam numer ( chociaż w 6 totka też mało prawdopodobna i aż 8 trafiło) łatwo to sprawdzić porównując numery na zbiorniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz. U. nr 137 5 pkt 6 W przypadku zawiadomienia o dokonaniu montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem organ rejestrujący:

1) wykonuje kserokopię wyciągu ze świadectwa homologacji ...

2) zamieszcza na fakturze albo rachunku za montaż adnotację o teści " Zawiadomiono w dniu ...... o montażu instalacji LPG/CNG w pojeździe nr rej....., pieczątka, ksero, oddaje właścicielowi, (trochę skróciłem)

3) Jeżeli istnieje konieczność zmiany terminu przeglądu zgodnie z zasadami określonymi w art. 81 ust.4 ustawy (oczywiście po zmianach zapisy w poszczególnych ustępach i punktach się zmieniły, ale jak na razie nikt w sejmie o tym nie pomyślał :) ) zamieszcza w dowodzie rej. termin następnego badania technicznego ustalając ten termin od dnia montażu instalacji gazowej; przepis art. 81 ust. 8 pkt 1 (oczywiście nieaktualne :) ) stosuje się odpowiednio.

4) zamieszcza w dowodzie rejestracyjnym adnotację, o której mowa w § 11 ust.2 pkt 14 lit. e. (powinno być pkt. 30 lit. e, bo pkt. 14 dotyczy liczby osi :) ) czyli: GAZ- LPG lub GAZ- CNG wraz z datą.

I gdzie tu pisze, że w DR musi być ważny przegląd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz. U. nr 137 5 pkt 6 W przypadku zawiadomienia o dokonaniu montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem organ rejestrujący:

1) wykonuje kserokopię wyciągu ze świadectwa homologacji ...

2) zamieszcza na fakturze albo rachunku za montaż adnotację o teści " Zawiadomiono w dniu ...... o montażu instalacji LPG/CNG w pojeździe nr rej....., pieczątka, ksero, oddaje właścicielowi, (trochę skróciłem)

3) Jeżeli istnieje konieczność zmiany terminu przeglądu zgodnie z zasadami określonymi w art. 81 ust.4 ustawy (oczywiście po zmianach zapisy w poszczególnych ustępach i punktach się zmieniły, ale jak na razie nikt w sejmie o tym nie pomyślał :) ) zamieszcza w dowodzie rej. termin następnego badania technicznego ustalając ten termin od dnia montażu instalacji gazowej; przepis art. 81 ust. 8 pkt 1 (oczywiście nieaktualne :) ) stosuje się odpowiednio.

4) zamieszcza w dowodzie rejestracyjnym adnotację, o której mowa w § 11 ust.2 pkt 14 lit. e. (powinno być pkt. 30 lit. e, bo pkt. 14 dotyczy liczby osi :) ) czyli: GAZ- LPG lub GAZ- CNG wraz z datą.

I gdzie tu pisze, że w DR musi być ważny przegląd?

 

Czyli co,powinni wbić GAZ bez ważnego OBT?

 

[ Dodano: 01-10-2009, 09:12 ]

Zadzwoniłem do WK u nas jest tak,że nic nie wpiszą w DR jeśli nie ma ważnego OBT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,przyjezdza pojazd na OBT po terminie i ma zainstalowaną intalację LPG bez wpisu w DR.Jakie należy wykonać badanie?W mojej ocenie robię 98 + 63 dodatkowe GAZ.W WK nikt nie wpisze Gaz bez ważnego OBT.Wystawiam zaświadczenie klient do WK i wraca po pieczątkę.
Dokładnie nikt w WK nie wpisze gaz bez ważnego BT dlatego ja też wystawiam zaświadczenie a w zaświadczeniu piszę że pojazd sprawny technicznie a wpis daty następnego BT w DR po uzupełnieniu wpisu w adnotacjach Gaz przez WK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Po dość intensywnej lekturze tego forum wciąż nie jestem pewien jak powinno wyglądać OBT pojazdu z zamontowaną instalacją gazową , na którą klient ma wszystkie wymagane dokumenty ale nie ma wpisu w DR . Czy powinienem dać mu negatywa , czy też wystawić zaświadczenie z wynikiem pozytywnym i odesłać do WK po odpowiedni wpis w DR .

Czy jest to ujęte w przepisach czarno na białym , tak żeby po lekturze tych że przepisów średnio inteligentny człowiek mógł być pewien swoich racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie ma wpisu w DR

Ja osobiście odstępuję od OBT...

Klientowi wyznaczam azymut do WK w celu dokonania wpisu"GAZ"do DR... :D

 

Ja bym też najchętniej to zrobił ale jestem w takiej sytuacji że muszę takie działanie dobrze uzasadnić . Więc jeżeli ktoś mógłby mi wskazać odpowiednie paragrafy byłbym niezmiernie wdzięczny . :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nikt w WK nie wpisze gaz bez ważnego BT dlatego ja też wystawiam zaświadczenie a w zaświadczeniu piszę że pojazd sprawny technicznie a wpis daty następnego BT w DR po uzupełnieniu wpisu w adnotacjach Gaz przez WK.

 

Pojazd sprawny czyli zaświadczenie z wynikiem P ? Tak czysto formalnie zakaz używania paliwa lpg do momentu uzupełnienia wpisu "gaz" czy możne na gazie :) jeździć ? Skoro nie wszystko jest ok to czy można dać zaświadczenie z wynikiem P ? To jest jakieś zapętlenie zwrotne. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście odstępuję od OBT...

Klientowi wyznaczam azymut do WK w celu dokonania wpisu"GAZ"do DR...

 

Zadzwoniłem do WK u nas jest tak,że nic nie wpiszą w DR jeśli nie ma ważnego OBT

 

Tez dzwoniłem bo odesłali ... brak ważnych obt. Zrobiłem trochę inaczej jak kolega Waga50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to ujęte w przepisach czarno na białym

Marzyciel...

jak powinno wyglądać OBT pojazdu z zamontowaną instalacją gazową , na którą klient ma wszystkie wymagane dokumenty ale nie ma wpisu w DR . Czy powinienem dać mu negatywa , czy też wystawić zaświadczenie z wynikiem pozytywnym i odesłać do WK po odpowiedni wpis w DR .

Wynik badania N (niezgodność zapisów ze stanem faktycznym), wycieczka do WK po wpis, następnie powrót na SKP na poprawkę i "pieczątkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzyciel...

 

No to mnie pocieszyłeś :?

Spotkałem się tutaj z takimi opiniami że można wystawić zaświadczenie z wynikiem P odesłać klienta do WK po wpis do dowodu (GAZ) , a jeżeli taki uzyska to wtedy mu wklepać następny termin badania do DR .

Mnie osobiście to się za bardzo nie podoba ale moi przełożeni maja na ten temat inne zdanie .

Co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak?

 

tak

 

Wynik badania N (niezgodność zapisów ze stanem faktycznym), wycieczka do WK po wpis, następnie powrót na SKP na poprawkę i "pieczątkę".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od WK jak oni na to patrzą... :D

Dokładnie, ja mam do czynienia z takim WK, który nie przyjmuje dokumentów do rejestracji jak nie ma ważnego badania co najmniej na miesiąc i odsyłają na BT. Odnośnie właśnie dokonywania wpisów lub innych adnotacji do DR przez urząd gdzie stoi paragraf ,który mówi, że urząd nie dokona wpisu jak nie ma ważnego badania technicznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam do czynienia z takim WK, który nie przyjmuje dokumentów do rejestracji jak nie ma ważnego badania co najmniej na miesiąc i odsyłają na BT.

Adam co Zachód to Zachód.... :D

Odnośnie właśnie dokonywania wpisów lub innych adnotacji do DR przez urząd gdzie stoi paragraf ,który mówi, że urząd nie dokona wpisu jak nie ma ważnego badania technicznego?

Teraz na powaznie...To oni niech Ci właśnie przedstawią dlaczego robią tak a nie

inaczej i niech podadza podstawę prawną. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.