Skocz do zawartości

Auto po wypadku z gazem


wiesław

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Rowan

    21

  • jarolud

    13

  • Regan55

    11

  • ponti

    4

Top Posters In This Topic

Bądź mądry i pisz wiersze :-D

skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego,

który uczestniczył w wypadku drogowym,

w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy

nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,

— obejmuje sprawdzenie

i ocene´ spełnienia warunków technicznych

dotyczàcych układów, w których stwierdzono

usterki wymienione w skierowaniu, w sposób

określony w pkt 1—10 działu I załàcznika nr 1 do

rozporządzenia oraz w pkt 1 działu I załàcznika

nr 4 do rozporządzenia.

Czyli nie pełne okresowe (w dodatku bez gazu bo jest w pkt 11)

i za to wszystko aż....... 94zł :D

takie są te nasze przepisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrościa pod względem finansowym muszę tu zgodzić się z Rowanem - tylko 94 zł

 

Jeśli ma ważne OBT to też pobrałbym 94 zł.Ps. w mojej ocenie nie ma samego badania GAZ zawsze z okresowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma ważne OBT to też pobrałbym 94 zł

OK.Ja tez z tym się zgadzam.Tylko podpowiedzcie co mogę zrobić kiedy moi"bosowie"

w takim przypadku liczą lekką reką 98,-+63-,+94,- Myślę ze dla nich czas stoi w

miejscu i zatrzymał się 22.09.Nie jest lekko pracować kiedy ja za OBT przed I rej.

pobieram 98,- a oni 158,-.Jak długo to będzie trwalo trudno powiedzieć i kto w tym przypadku ma rację. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,szefowie wiedzą ile pobierasz za OBT przed pier

Tak oczywiście ze wiedzą bo się z tym nie kryje.Jeden z nich coś zaczął przebąkiwać

ze jak z Niemiec a jeszcze dla "swoich" to 98,-.

Powiedziałem im wyraznie ze ja to podpisuję i ja będę się z tego tlumaczył.

Bo w razie "W" nie będę za nich nadstawiał tyłka robiąc jak oni i widząc tylko przed

oczyma$$$$$$$. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli na pokwitowaniu z policji niezaznaczono do kiedy jest ważne okresowe badanie

W przypadku zatrzy.DR za usterki pokolizyjne nie spotkalem się jeszcze zeby był a

adnotacja o braku BT. W takim przypadku trzeba pociągnąć za język wlasciciela poj.

lub ksero DR z WK.OBT przy pokolizyjnym moza wykonać jedynie na wyrazne

zyczenie klienta. :-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli na pokwitowaniu z policji niezaznaczono do kiedy jest ważne okresowe badanie , to co ? tyjko powypadkowe ?

A od kiedy to Ciebie interesuje do kiedy ważne jest OB :?:

Oczywiście z grzeczności możesz taką informację podsunąc klientowi - ale to on wnioskuje o wykonanie OB - nawet jeśli ty wykonasz badane np 5 usterek to i tak więcej nie możesz skasować jak 98 ALE możesz wykonać zakres okresowego na wniosek właściciela ustalić termin następnego badania ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyszczegulniono ilosci usterek i nie podano ważnosci OB a klięt nie wiedział do kiedy jest ważne.

 

"KLIENT"

Nawet jak nie masz wiedzy czy jest OBT czy nie ma to nie jest istotne,jeśli KLIENT tego nie wie to i tak WK wyśle na badanie i sprawa się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z takim badaniem jest (pomijając kwestie finansowe)

wg przepisów przy takim aucie sprawdzamy wszystko oprócz instalacji gazowej!!! a może ona nie bierze udziału w kolizji :-D

moim zdaniem jest to bubel prawny i osobiście przy takim badaniu zawsze będę miał detektor gazu i sprawdzę tą instalacje choćby nawet za darmo :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jest to bubel prawny

Aby to tylko w tym temacie i jeden jedyny???? :razz:

osobiście przy takim badaniu zawsze będę miał detektor gazu i sprawdzę tą instalacje choćby nawet za darmo

Na pewno nikt Ci głowy z tego tytułu nie ukręci!

Tylko tu mam do Ciebie pytanie:co zrobisz jak wykryjesz nieszczelność w instalacji?? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu mam do Ciebie pytanie:co zrobisz jak wykryjesz nieszczelność w instalacji?? :?

A dlaczego będziesz sprawdzał tą instalację skoro w zakresie badania po kolizji tego nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego będziesz sprawdzał tą instalację skoro w zakresie badania po kolizji tego nie ma?

ponieważ podczas kolizji jest tak samo narażona jak inne podzespoły pojazdu

Tylko tu mam do Ciebie pytanie:co zrobisz jak wykryjesz nieszczelność w instalacji?? :?

wiem o co CI chodzi.... napiszę klientowi N i wytłumaczę że usterki musi usunąć. Jeśli klient będzie na tyle uświadomiony, że nie mam teoretycznie prawa dać mu za to N to w uwagach zaznaczę, pojazd ma niesprawną instalację której nie mogę sprawdzić i telefon do WK że powinni skierować taki pojazd na dodatkowe badanie... (zachodzi uzasadnione podejrzenie że pojazd nie spełnia warunków technicznych)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego będziesz sprawdzał tą instalację

Przykladowo ja nawet nie zaczepie jej wzrokiem!!! :D

Ale kol.Rowan jest"nadgorliwy" i spr.szczelność chociaz wie ze nie musi :razz:

Odkrywa nieszczelność-i co dalej!! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykladowo ja nawet nie zaczepie jej wzrokiem!!! :D

Ale kol.Rowan jest"nadgorliwy" i spr.szczelność chociaz wie ze nie musi :razz:

Odkrywa nieszczelność-i co dalej!! :cool:

zał 1 pkt 11.7... jakiekolwiek badania pojazdu na stanowisku kontrolnym z nieszczelną instalacją gazową są zabronione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zał 1 pkt 11.7... jakiekolwiek badania pojazdu na stanowisku kontrolnym z nieszczelną instalacją gazową są zabronione

W takim razie jezeli widzisz inst.gazową to:

1.Sprawdzasz szczel. instal gaz.?

2.Instal. OK -robisz pokolizyjne? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 tak

2 tak

osobiście przy takim badaniu zawsze będę miał detektor gazu

poza tym skoro sprawdzasz przewody elektryczne, prowadzenie wiązek, przewody paliwa, hamulcowe, to równie dobrze jest sprawdzić przewody paliwa gazowego.

Dokumenty związane z gazem i TDT mogę sobie odpuścić( choć i tu może być np inna butla zamontowana)

 

chyba nie powiesz mi że jak zobaczysz że przewód gazowy owinięty wokół wydechu to zamkniesz oczy??? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.