Skocz do zawartości

jasno wytłumaczone sylwetki pojazdów van, furgon


Gość pks prudnik

Rekomendowane odpowiedzi

według mnie Vat - 1, ale ostrożnie z okresleniem "Vat-1". Dzisiaj wrócił do nas klient, któremu kolega napisał, że spełnia warunki Vat-1. Księgowa wydoniła gościa twierdząc, że nia ma czegoś takiego jak Vat-1. Napisaliśmy więc, że spełnia warunki wymienione w art. 86 ust 4 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U nr 54, poz.535 z późniejszymi zmianami). Np. art. 86 ust.4 - 1 (jeden )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adnotacja w uwagach o spełnienu warunków jest poprawna i czytelna ,a tak na marginesie to program STACJA 2000 automatyczie generuje uprzednio wskazany zapis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ja zrobiłem też z 20 aut bez tego szlachetnego zdania i wracają,a dla mnie chłodnia to vat 4 konstrukcyjnie oddzielny element pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Panowie czy ktoś zna różnice między FURGONEM a WIELOZADANIOWYM i czy to ma wpływ na zrobienie VAT-1. Podobno ministerstwo już sie wypowiedziało w tej sprawie,żeby traktować je do VAT-1 tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furgon - przedzial pasazerski jest oddzielną kabina od przestrzeni ladunkowej czyli nie stanowia calosci są to dwa osobne elementy, natomiast Wielozadaniowy lub Van przestrzen pasazerska i ladunkowa stanowia jedna całość ale są oddzielone stala przegroda - tak mozna to ujac w telegraficznym skrócie :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Czy ktoś może odróżnić bez problemu Furgona od VAN-a. Jeżeli pojazdy te są o następującej budowie:

Mają jeden rząd siedzeń

Mają za pierwszym rzędem nazwijmy to ogólnikowo "przegrodą stałą lub końcem przestrzeni pasażerskiej" - wiemy jak były homologowane furgony :lol:

Obydwa pojazdy wyglądają :oops: jak w jednej bryle. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może odróżnić bez problemu Furgona od VAN-a.

To tak jak powiedzieć, że nie ma różnicy między jedno a dwu-bryłowym lub ścianą pojazdu a przegrodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak powiedzieć, że nie ma różnicy (...........) ścianą pojazdu a przegrodą.

A to poproszę o rozjaśnienie :x

 

A tu wybrane linki:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Van

za linkiem

"Furgon (blaszak) – do przewozu ładunku, towaru (brak szyb, siedzeń i tapicerki w przestrzeni ładunkowej; często ściana lub krata oddzielająca szoferkę od ładunku); ang. "panel van"."

 

i tu może

http://pl.wikipedia.org/wiki/Samoch%C3%B3d_dostawczy

za linkiem

"Pod względem budowy można wyróżnić nadwozia: pick-up, skrzyniowe, furgonowe (w tym van) i specjalne (chłodnie, kontenery)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia w takich sprawach jest mało wiarygodna dlatego bezpieczniej jest oprzeć sie na dziennikach ustaw.

Obecnie ze względu na przepisy VAT praktycznie żaden nowy pojazd nie jest homologowany jako furgon i dlatego przy "pierwszych" badaniech technicznych lepiej uznać, że jest to VAN a nie furgon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ze względu na przepisy VAT praktycznie żaden nowy pojazd nie jest homologowany jako furgon

 

uzywany-ciqgnik-siodlowy-40754259a.jpg

 

Bo tak naprawdę to furgon jest na zamieszczonym zdjęciu. A, że potocznie przyjęło się tak mówić na blaszaka... cóż... człowiek całe życie się uczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ze względu na przepisy VAT praktycznie żaden nowy pojazd nie jest homologowany jako furgon i dlatego przy "pierwszych" badaniech technicznych lepiej uznać, że jest to VAN a nie furgon.

 

A jeśli w zagramanicznym DR istnieje jako furgon to co wtedy wpiszecie :?::razz: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia w takich sprawach jest mało wiarygodna dlatego bezpieczniej jest oprzeć sie na dziennikach ustaw.

Obecnie ze względu na przepisy VAT praktycznie żaden nowy pojazd nie jest homologowany jako furgon i dlatego przy "pierwszych" badaniech technicznych lepiej uznać, że jest to VAN a nie furgon.

A jak nie jest :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli w zagramanicznym DR istnieje jako furgon to co wtedy wpiszecie

Największy problem, to różnice w nazewnictwie i brak jasnych, jednoznacznych definicji, a nie rozróżnianie pojazdów na kanale,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czasu gdy to wypłynie w US :razz::x

 

Ja o czymś takim jeszcze nie słyszałem.

 

Sprawa jest prosta - ta sama konstrukcja w określonych sytuacjach spełnia zarówno definicje VAN'a jak i FURGON'a (zintegrowanego). Więc w którąkolwiek stronę nie idziesz twoje szanse są jak 50/50 :)

 

Bo tak naprawdę to furgon jest na zamieszczonym zdjęciu. A, że potocznie przyjęło się tak mówić na blaszaka... cóż...

 

To na zdjęciu to w terminologii producenta podwozie. A furgon to "blaszak" :) Jest to niestety oficjalne nazewnictwo w koncernie - myślę, że nie tylko w IVECO. Bo przepisy swoja drogą, a język handlowy i wynikające z niego nazewnictwo swoją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furgon zintegrowany - bardzo mi się podoba to określenie.

Problem mi się wydaje głębszy - ktoś dopuścił do homologacji furgona zintegrowanego = jako w podrodzaju "furgon"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś dopuścił do homologacji furgona zintegrowanego = jako w podrodzaju "furgon"

No i?? No przecież latami tak szło...

Spotkałem się ostano z opinią, że diagnosta nie musi oglądać świadectwa homologacji "furgona zintegrowanego" bo to jest na pewno VAN i musi mu wydać zaświadczenie VAT-1. Nie dość tego na pewno nie podlega pod VAT - 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.