Skocz do zawartości

Odbiór stacjii


lisek

Rekomendowane odpowiedzi

Firma buduje nową stacje zaraz za progiem przed kanałem jast studzienka odstojnik do ścieków czy coś takiego, pytanie czy jest to zgodne z przepisami? Czy TDT to odbieże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest definicja ławy pomiarowej? Gdzie dokładnie się zaczyna?

 

Dziennik Ustaw Nr 40 z 10.03.2006 wszystko jest tam napisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie wyznaczysz

 

Nie do końca.

 

Ława pomiarowa musi umożliwiać pomiar ustawienia świateł

 

Długość ław powinna być nie mniejsza niż ...

 

... przy czym powinna zapewniać możliwość... ...oraz umieszczenia przed jego przednimi światłami przyrządu do pomiaru ustawienia... ... świateł pojazdu

 

Czyli ława nie może być wyznaczona w środku kanału/podnośnika a musi obejmować powierzchnię za (patrząc od wjazdu) kanałem/podnośnikiem tak aby można było przejechać przyrządem do świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ława nie może być wyznaczona w środku kanału/podnośnika

Racja. Podnośnik/kanał jest przeważnie wyznaczony po środku ławy pomiarowej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Tam gdzie wyznaczysz

 

Nie do końca.

 

Ława pomiarowa musi umożliwiać pomiar ustawienia świateł

 

Długość ław powinna być nie mniejsza niż ...

 

... przy czym powinna zapewniać możliwość... ...oraz umieszczenia przed jego przednimi światłami przyrządu do pomiaru ustawienia... ... świateł pojazdu

 

Czyli ława nie może być wyznaczona w środku kanału/podnośnika a musi obejmować powierzchnię za (patrząc od wjazdu) kanałem/podnośnikiem tak aby można było przejechać przyrządem do świateł.

 

Może być przed :lol: Przecież światła można ustawiać wjeżdżając tyłem :D Sprawdzone - odebrane :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież światła można ustawiać wjeżdżając tyłem
klienci mają poblemy z jazdą przodem na kanał a co dopiero tyłem :shock:

widzę ciemność :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klienci mają poblemy z jazdą przodem

Klienta sadza się w fotelu zeby liczył kasę a nie jezdził po kanałach...!!!! :D

 

DOKŁADNIE :D

 

dla jego(klienta) i własnego bezpieczeństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy TDT to odbieże?

 

Jak czytam TDT to TDT tamto to się zastanawiam czy jeszcze jedna policja jest nam potrzebna W swym założeniu organizacja ta miała całkiem inne cele. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam TDT to TDT tamto to się zastanawiam czy jeszcze jedna policja jest nam potrzebna
Oczywiście że jest nam potrzebna,ktoś musi chociaż trochę to wszystko trzymać na jakimś poziomie. Jest to w sumie jedyny bat na naszych prywatnych właścicieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam TDT to TDT tamto to się zastanawiam czy jeszcze jedna policja jest nam potrzebna
Oczywiście że jest nam potrzebna,ktoś musi chociaż trochę to wszystko trzymać na jakimś poziomie. Jest to w sumie jedyny bat na naszych prywatnych właścicieli.

 

Zakładasz że TDT nie ruszy diagnosty? Optymista ! Jak czytam jakie założenia przyświecały założeniu tej organizacji to widze inne cele dla nich. Jakoś to ewouluje ... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz że TDT nie ruszy diagnosty? Optymista !
Wcale tak nie zakładam,ale nadal uważam że to jedyny bat na naszych pracodawców. Tylko dlatego że oni coś tam wymagają, na stacjach jest trochę porządku. Kiedy miałeś kontrolę ze starostwa ?Jak ona wyglądała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to w sumie jedyny bat na naszych prywatnych właścicieli.

Tak sądzisz,młody człowieku...???A nie przyszło Ci do głowy ze nie tylko "bat" w

postaci TDT a wlaśnie Ty jako diagnosta zatrudniony u tego prywaciarza masz tez

duzo do powiedzenia...!!! :?: Czy nie pomyślałeś o tym ze jak widzisz na wlasne oczy

ze dzieje się coś nie tak czyli niezgodnie z przepisami rozmawiać o tym z wlascicielem

podsuwając mu pod nos DZ.U.,Rozp.itd.... :razz: i przekonywac w normalnej rozmowie

ze nie tędy droga oraz jakie z tego tytułu mogą go spotkać sankcje w razie kontroli...

Nie myśl ze jestem wlaścicielem SKP.Jestem jedynie pracownikiem i widzę początki

jak zaczynałem pracować a czas obecny.Mogę śmiało powiedzieć ze jednak wszystko

idzie ku lepszemu,wiadomo trzeba na to trochę czasu.

,ktoś musi chociaż trochę to wszystko trzymać na jakimś poziomie

A no wlaśnie kto...??Sądzisz ze tylko i wyłącznie wlaściciel a Ty nie masz nic do powiedzenia...??? Masz do powiedzenia i to duzo.Jezeli chcesz utrzymać jakiś

tylko przyzwoity poziom BT to pamietaj jedno:jezeli klepniesz choć raz DR podsunięty

przez wlaściciela to juz jesteś jego "zakladnikiem"... :razz: i na tym jednym przypadku

nigdy się nie kończy...!!!!Niestety klienta musisz sobie "wychować"sam zeby nie bylo

dyskusji ze będzie Ciebie straszył szefem itp.Musi zrozumiec ze to Ty decydujesz o

wyniku badania a nie jakieś tam znajomości czy jego nazwisko... :razz: Nie,nie

jestem zwolennikiem ilości ale jakości i myślę ze do tego nie jest potrzebna zadna

dodatkowa policja tylko ludzka uczciwość w wykonywaniu swoich obowiązków...

Pomyśl tylko do czego moze doprowadzić nadgorliwośc tych panów z TDT a w tym

to oni są naprawdę dobrzy/lepiej zebyś się o tym nie przekonał/.Myślisz ze odbiernie

wlaścicielom pozwoleń na prowadzenie działalności to jedyna i sluszna droga ktora

doprowadzi do podniesienia poziomu usług....??? :-( Nie,bo ja twierdzę ze to zalezy

w bardzo duzej mierze wlaśnie od nas...!!! :-D

Jakoś to ewouluje

No juz Tobie nie muszę pisać w ktorym kierunku...!!! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przyszło Ci do głowy ze nie tylko "bat" w

postaci TDT a wlaśnie Ty jako diagnosta zatrudniony u tego prywaciarza masz tez

duzo do powiedzenia...!!!

Kolega robi za wróżkę że wie co mi chodzi po głowie?
przekonywac w normalnej rozmowie

ze nie tędy droga oraz jakie z tego tytułu mogą go spotkać sankcje w razie kontroli

Chodziłem podsuwałem ,rozmawiałem-pa,pa koniec pracy.Teraz mam to szczęście że chodzę, podsuwam i są tego pozytywne wyniki :D
Jezeli chcesz utrzymać jakiś

tylko przyzwoity poziom BT

Po co to czepianie się słówek?
jezeli klepniesz choć raz DR podsunięty

przez wlaściciela to juz jesteś jego "zakladnikiem"...

W życiu tego nie zrobiłem i nie zrobię.
klienta musisz sobie "wychować"sam zeby nie bylo

dyskusji ze będzie Ciebie straszył szefem itp.Musi zrozumiec ze to Ty decydujesz o

wyniku badania a nie jakieś tam znajomości czy jego nazwisko...

Na podstawie czego wniosek że nie rozumiem kto decyduję o wyniku badania? Z tymi pedagogicznymi zapędami to bym trochę wyluzował. :(
ludzka uczciwość w wykonywaniu swoich obowiązków...
Trochę pojechałeś po bandzie-uważasz że jestem nieuczciwy? :-x
Myślisz ze odbiernie

wlaścicielom pozwoleń na prowadzenie działalności to jedyna i sluszna droga ktora

doprowadzi do podniesienia poziomu usług....???

Kolega wróżka dalej wie co ja myślę. Pojechałeś kolego po mnie jak po burej świni-tylko dlaczego? Jestem uczciwym człowiekiem,swoją pracę wykonuje rzetelnie,łapówek nie biorę ,nie ulegam naciskom,nie boję się kontroli. Jestem zwykłym diagnostą który stara się dopasować w tą naszą rzeczywistość a ty walisz teksty do mnie jak bym się urawł z choinki.Dlaczego?Te wszystkie mądrości w stosunku do mnie wywnioskowałeś z moich dwóch krótkich postów? Trochę to smutne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wróżka dalej wie co ja myślę. Pojechałeś kolego po mnie jak po burej świni-tylko dlaczego? Jestem uczciwym człowiekiem,swoją pracę wykonuje rzetelnie,łapówek nie biorę ,nie ulegam naciskom,nie boję się kontroli. Jestem zwykłym diagnostą który stara się dopasować w tą naszą rzeczywistość a ty walisz teksty do mnie jak bym się urawł z choinki.Dlaczego?Te wszystkie mądrości w stosunku do mnie wywnioskowałeś z moich dwóch krótkich postów? Trochę to smutne.

Wrózką nie byłem,nie jestem i nie będe.Czy ja coś Tobie sugerowalem i doczepiłem

jakąs łatkę zebyś mogł twierdzić ze po Tobie jade jak...O nic Ciebie nie posądzałem

pisałem tak jak ja o tym myślę.Widzę ze się mocno pomyliłem sądząc jaka spotyka

Cię w pracy krzywda ze strony wlaściciela i ze jedynie zwiększone kontrole SKP

mogą takiej sytuacji zapobiec.Nie chcę się w tym temacie rozwodzić zebyś nie

odebrał znowu ze jadę nie w tym kierunku. :x

 

[ Dodano: 18-11-2009, 22:40 ]

Ps.Widzę ze jesteś bardzo wrazliwy na kazde slowo-mimo ze nie dotyczy nawet

Twojej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy miałeś kontrolę ze starostwa ?Jak ona wyglądała?

 

Jakieś 2 tygodnie temu przy współudziale Pana z TDT Tak z górki to nie było. Po wyjaśnieniach i drobnych uwagach pozytywnie. Dość szczegółowa była nie powiem. Moją ambicją jest by było wszystko ok, co jak wiadomo nie jest takie proste zważywszy na różne intwerpretacje. Teza: kontrola kontrolujących SKP lepsza od .... 8) a skończy się takimi wnioskami jak w słynnym raporcie NIK. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze się mocno pomyliłem sądząc jaka spotyka

Cię w pracy krzywda ze strony wlaściciela i ze jedynie zwiększone kontrole SKP

mogą takiej sytuacji zapobiec.

A co zmieni sytuację, Twój koncert życzeń o świadomości właścicieli? Pewnie nie miałeś styczności z ludzmi dla których jesteś tylko maszynką do stawiania pieczątek, których twoje zdanie interesuje jak zeszłoroczny śnieg. Powiedz co zmieni tą sytuację jak nie kontrole? Swiadomość diagnostów? Twoja, moja może coś zmienić ale ilu jest takich miedzy nami co też to mają w poważaniu? Nie masz przykładów ze swojej miejscowości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zmieni sytuację, Twój koncert życzeń o świadomości właścicieli? Pewnie nie miałeś styczności z ludzmi dla których jesteś tylko maszynką do stawiania pieczątek, których twoje zdanie interesuje jak zeszłoroczny śnieg. Powiedz co zmieni tą sytuację jak nie kontrole? Swiadomość diagnostów? Twoja, moja może coś zmienić ale ilu jest takich miedzy nami co też to mają w poważaniu? Nie masz przykładów ze swojej miejscowości?

Cytuję Twoje slowa w calości zeby nie byc posadzonym o jakies zamiary wobec Twojej

osoby jak bylo to wczesniej.Czy ja powiedziałem ze zaniechać wszelkich kontroli i

wolna amerykanka??? :razz: Nie niech będą kontrole ale niech to będa normalne

kontrole a nie zamykanie zakladu-SKP bo bo nie zgadza się stan wyposazenia/nr.

sprzetu z prot.TDT/bo brakuje kropki nad i.Ja przez okres prawie sześcdz...lat w

zyciu spotkałem trochę ludzi o ktorych szybko zapomniałem ale niektórych to

nie zapomnę nigdy.... :evil: Myślisz ze mam ten luksus ze panowie własciciele-czynni

diagnosci co im powiem to bez szemrania wykonują i starają się zeby mi nic nie

zakłóciło moich obowiązków???Jesteś w duzym błędzie-jednak widzę duzo zmian na

lepsze od kiedy tam pracuję z tym ze nie do końca.Co powiesz jezeli właściciel-

czynny diagnosta oświadcza mi ze na dzień dzisiejszy obowiązuje nas DZ.U.227..!! :evil: Ze z chwila kiedy oddamy analizator do legalizacji to oni postawią

do pracy inny ale legalizowany albo nie będziemy robili OBT samochodów Pb/LPG??? A a tylko z sil.wysokopręznym..!!! :evil: Wiem i widzę jaka jest sytuacja i na czym im

głównie zalezy ale nigdy mnie nie zmuszali do tego co nie jest zgodne z moją wiedzą

i sumieniem.Dałem im to do zrozumienia od samego początku.

Przykladami to mogę sypać jak z rękawa i nie koniecznie daleko ich szukając.

Wystarczy dobrze popatrzeć wokól siebie a widać je jak na patelni... :razz:

Ale czy tylko zwiększenie restrykcji wobec wlascicieli doprowadzi do tego czego my

oczekujemy...????

Róznie to bywało i rozne odnosiło skutki patrząc na strony naszej historii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.