Skocz do zawartości

Potrzebuje pomocy w ustaleniu DMC przyczepy w VW T4


rafantek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje ustalić DMC przyczepy jaka może ciągnąc auto VW T4 CARAVELLE Rok produkcji 1992 silnik 2.5 Benzyna 110kW. Samochód w wersji 9 osobowej przeszklony w całości.

Masy z tabliczki DMC auta 2640 (w dokumentach 2650), DMC zestawu 4500 masa własna 1750

 

Vin auta WV2ZZZ70ZNH088908

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje ustalić DMC przyczepy jaka może ciągnąc auto VW T4 CARAVELLE

 

A po co Ci taki parametr?? DMC przyczepy nie podaje się już w dokumentach przecież :)

A podane odejmowanie raczej się tu nie sprawdzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafantek napisał/a:

Potrzebuje ustalić DMC przyczepy jaka może ciągnąc auto VW T4 CARAVELLE

 

 

A po co Ci taki parametr?? DMC przyczepy nie podaje się już w dokumentach przecież

A podane odejmowanie raczej się tu nie sprawdzi...

Nie podaje się "tego parametru"w dokumentach pierwsze słyszę!? Włąśnie te "odejmowane dane" są tu na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMC to parametr ustalany przez producenta - czyli katalogowy, a do tego nie umieszczany na tabliczce i wcale nie będący wynikiem różnicy pomiędzy masą pojazdu i zespołu, to jak chcesz go ustalić z natury?

Dopóki DIP zawierał pozycję DMC przyczepy to mogłeś sobie na upartego tak robić, ale kiedt teraz wymaga się od Ciebie określenia MMC to dlaczego chcesz klienta poszkodować i ograniczyć mu ten parametr - tylko dlatego, że nie wiesz jak go ustalić? (bo przyznaję to niełatwe) - są producenci, rzeczoznawcy...

Ja za chwilę odkupię od tego Pana to autko i ja akurat mam przyczepkę 2 tony i taką chce wozić - do Ciebie będę miał pretensje, że mi ten parametr zaniżyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie udzieliłeś odp. zestawu 4500kg. 4500-2650 oczywiście z hamulcem a bez to 750kg

 

Jak już koledzy wcześniej zauważyli DMC to nie MMC.

 

Jeśli od 2kg gruszek odejmiesz 1kg gruszek to nie otrzymasz 1kg śliwek :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masy z tabliczki DMC auta 2640 (w dokumentach 2650), DMC zestawu 4500 masa własna 1750

Zauważ tabliczka znamionowa pojazdu nie haka!(auta). Czyli jak odkupisz pojazd i będziesz przyczepę woził 2t to będzie ok? Toć na tabliczce znamionowej pojazdu masz jak byk napisane ile może pojazd ciągnąć. To jest dosyć oczywiste tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masy z tabliczki DMC auta 2640 (w dokumentach 2650), DMC zestawu 4500 masa własna 1750

Zauważ tabliczka znamionowa pojazdu nie haka!(auta). Czyli jak odkupisz pojazd i będziesz przyczepę woził 2t to będzie ok? Toć na tabliczce znamionowej pojazdu masz jak byk napisane ile może pojazd ciągnąć. To jest dosyć oczywiste tak mi się wydaje.

No właśnie że nie jest napisane ile pojazd może ciągnąć. Jest tylko napisane ile maksymalnie może wynosić masa zespołu nie mówiąc ile w tym momencie ma ważyć pojazd ciągnący a ile przyczepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC pojazdu-2640kg

DMC zestawu-4500kg

I to chyba wszystko.

To w takim razie po diabła ta tabliczka znamionowa pojazdu skoro i tak określacie "katalogowo"?

Zaznaczam nie jest mowa w pierwszym zapytaniu(poście) o pierwszym bad. tech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC pojazdu-2640kg

DMC zestawu-4500kg

I to chyba wszystko.

To w takim razie po diabła ta tabliczka znamionowa pojazdu skoro i tak określacie "katalogowo"?

 

Wiem że MMC a DMC to nie to samo ale jeśli z wag na tabliczce wynika że DMC = 1640kg

i wpisze tą masę w MMC to napewno nic złego nie zrobiłem bo DMC jest mniejsze niż MMC

Gorzej jeśli MMC zrobisz za dużo :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie że nie jest napisane ile pojazd może ciągnąć. Jest tylko napisane ile maksymalnie może wynosić masa zespołu nie mówiąc ile w tym momencie ma ważyć pojazd ciągnący a ile przyczepa.

 

:ok

 

cyt.: Wiem że MMC a DMC to nie to samo ale jeśli z wag na tabliczce wynika że DMC = 1640kg i wpisze tą masę w MMC to napewno nic złego nie zrobiłem bo DMC jest mniejsze niż MMC

 

Poprzez ograniczenie masy przyczepy zabrałeś klientowi część jego potencjalnych zarobków ::(

 

O ile jest może mało istotne w stosunku do pojazdów do 3,5t, to w stosunku do samochodów ciężarowych i przyczep o masach dopuszczalnych określonych przepisami jest to już problem, więc radziłbym zachować więcej rozwagi i nieco bardziej przyłożyć się do badania za jedyne 35zł :shock:

To taka dygresja dla przemyślenia :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko co na tabliczce. A DMC przyczepy ciągle nie mamy. Tabliczka jest po to aby Policjant na drodze mógł sprawdzić (zważyć) czy nie masz przeciążonego auta (solo lub w zestawie) bo nie we wszystkich państwach masz taki dane w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzez ograniczenie masy przyczepy zabrałeś klientowi część jego potencjalnych zarobków

A wierzysz w to ze klient tak rygorystycznie będzie przestrzegał tego co ma

wpisane w DR....???? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzez ograniczenie masy przyczepy zabrałeś klientowi część jego potencjalnych zarobków

A wierzysz w to ze klient tak rygorystycznie będzie przestrzegał tego co ma

wpisane w DR....???? :razz:

 

za późno zmieniłem swój poprzedni post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc radziłbym zachować więcej rozwagi i nieco bardziej przyłożyć się do badania za jedyne 35zł :shock:

Cóż to badanie ma wspólnego z masą przyczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc radziłbym zachować więcej rozwagi i nieco bardziej przyłożyć się do badania za jedyne 35zł :shock:

Cóż to badanie ma wspólnego z masą przyczepy?

 

:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam bardzo wiele przypadków, gdzie klientom właśnie tych 200 - 300 kg brakuje i mają nieprzyjemności z policją i kłopoty na stacjach z wyjaśnianiem...

Nie wiesz jak co ustalić - powołuj rzeczoznawcę. Nie chcesz tracić klienta i robisz sam - przyłóż się, sprawdź, popytaj, pogadaj z klientem - może nawet sam załatwi stosowny kwit od producenta jak wytłumaczysz mu, że to w jego interesie, ale nie ograniczajcie się do prostego odejmowania w takich przypadkach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam bardzo wiele przypadków, gdzie klientom właśnie tych 200 - 300 kg brakuje i mają nieprzyjemności z policją i kłopoty na stacjach z wyjaśnianiem...

Nie wiesz jak co ustalić - powołuj rzeczoznawcę. Nie chcesz tracić klienta i robisz sam - przyłóż się, sprawdź, popytaj, pogadaj z klientem - może nawet sam załatwi stosowny kwit od producenta jak wytłumaczysz mu, że to w jego interesie, ale nie ograniczajcie się do prostego odejmowania w takich przypadkach!

 

M.in. to właśnie chciałem kolegom przekazać, ale widać nie mam gadanego jak blakop :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc radziłbym zachować więcej rozwagi i nieco bardziej przyłożyć się do badania za jedyne 35zł :shock:

Cóż to badanie ma wspólnego z masą przyczepy?

 

:shock:

Możesz wytłumaczyć swoje zdziwienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.