Skocz do zawartości

Własna karoseria ???


koksik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Interesuje mnie budowa SAMA , a co za tym idzie nurtuje mnie kilka spraw. Dlatego chciałbym prosic o pomoc !

Załóżmy że mam forda ubezpieczony, zarejestrowany z aktualnym przeglądem. Czy istnieje taka możliwość żebym mógł na nim zbudować własną karoserie , całkowicie według własnej koncepcji ? Czy taki pojazd będzie dopuszczony do ruchu ?

 

[ Dodano: 02-12-2009, 05:07 ]

Witam

Panowie zapomniałem dodać że moja karoseria powstała by na swojej orginalnej. Chciałbym zmienic całkowicie jej wygląd przerabiając ja na coś zupełnie nowego.

Pr0szę o pomoc znawców !!!

Pozdrawiam koksik !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienko to widzę.

SAM-nadwozie konstrukcji własnej, a nie na bazie Forda.

Jeżeli dobrze zrozumiałem to chcesz do podłogi "doszczepić" górę, a to nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Dzięki za oddzew

Linki podane wyżej jak równierz wiele innych już studiowałem, ale pomimo tego i tak nie wszystko jest dla mnie jasne. Dlatego odwarzę się jeszcze trochę popchać ten temat , i zapytać o o dręczące mnie sprawy.

 

1) Czy można i jeżeli tak to w jakim stopniu zmodyfikować karoserie ? (tzn. tu coś przyciąć , tam dospawać tak by sylwetka się zmieniła) ??????????

 

2) Czy będzie można tym jeździc, jeśli tak to czy na dotychczasowym dowodzie, czy są jakieś inne wymogi.???????????

 

3) I na jakiej zasadzie działa to że na aukcjach można znaleźć repliki zbudowane na bazie np. Toyota MR2 i są dopuszczone do ruchu , albo np. pewien Pan zbudował tego słynnego Polskiego Mercedesa SLR równierz na bazie innego Mercedesa i samochód jest zarejestrowany???????

 

Zgóry dziękuję wszystkim za pomoc i odpwiedz na moje pytania .

 

Pozdrawiam koksik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koksik, a co niby chcesz zrobić z numerem VIN, który jest nabity na nadwoziu?

 

Rozumiem wyprodukowanie repliki starych aut, których zakup jest w zasadzie bez mała niemożliwy ale wytłumacz mi jak można myśleć o produkcji repliki sportowego auta, które jest w sprzedaży, bez mała seryjnej (wystarczy mieć $$$)???

Nie rozumiem jak można wyprodukować replikę aktualnie produkowanego modelu Ferrari czy Lambo?

Przecież to wioska większa niż wieszanie płyt CD na lusterku :evil:

Owszem można sobie też zrobić replikę willi Toma Cruise'a, budując ją ekonomicznie zamiast z cegły, z płyt kartonowo-gipsowych, zamiast basenu montując wanienkę dla dziecka, a saunę w postaci ławki zamontowanej w kotłowni ewentualnie zbudować replikę kina domowego z czterech głośników 10x10cm wbudowanych w płytę z laminatu o wymiarach 120cm.

Tylko jaki ma to cel :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.