Skocz do zawartości

FOTO


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

http://pclab.pl/news40342.html

 

i bezpośredni link do fotki:

http://www.360cities.net/prague-18-gigapixels

 

 

Niesamowite, perfekcyjne zbliżenia w gigantycznym, cyfrowym zdjęciu.

 

Agnieszka Serafinowicz, Środa, 23 grudnia 2009, 01:32

Tagi: fotografia cyfrowa, internet, panorama

 

Gigantyczną panoramę złożono z 600 obrazów w bardzo wysokiej rozdzielczości.

 

18gigapixelpanorama.png

 

Firma 360 Cities specjalizująca się w wykonywaniu zdjęć panoramicznych uwieczniających najbardziej znane aglomeracje miejskie świata, wykonała gigantyczną, panoramiczną fotografię Pragi.

 

Zdjęcie zostało wykonane cyfrową lustrzanką Canon 5D Mark II wyposażoną w matrycę światłoczułą o rozdzielczości 21 megapikseli oraz obiektyw charakteryzujący się zakresem ogniskowych 70-200 mm. W trakcie wykonywania aż sześciuset ujęć składowych obiektyw ustawiony był na ogniskową 200 mm.

 

Aparat umocowano na szczycie praskiej wieży telewizyjnej, na ramieniu specjalnego urządzenia, które automatycznie obracało aparatem o niewielki kąt co kilka godzin.

 

Finalny obraz, zmontowany z wykorzystaniem popularnego programu Adobe Photoshop to plik w formacie PSD o objętości aż 120 GB. Operacja łączenia zdjęć składowych trwała około tygodnia. Wykorzystano do tego celu komputer wyposażony w 8 GB pamięci RAM oraz dwa procesory Intel Xeon taktowane zegarem 3 GHz.

 

Fotografia, którą możemy podziwiać za pośrednictwem strony internetowej 360 Cities ma wymiary 192 000 x 96 000 pikseli.

 

Załozyciel i CEO firmy 360 Cities, Jeffrey Martin, powiedział: "Praca nad tą fotografią stanowiła podsumowanie mojej pięcioletniej obsesji dotyczącej fotografii panoramicznej. Jeżeli utkniesz w domu na Boże Narodzenie i nie masz szans na spędzenie świąt z rodziną, zamiast martwić się, obejrzyj panoramę Pragi" zachęca Jeffrey Martin.

 

Nie ulega wątpliwości, że ogrom zdjęcia zapewnia naprawdę godziny eksploracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne, fajne

fotka cyknięta chyba aparatem z satelity :D

 

cyfrową lustrzanką Canon 5D Mark II

 

i zagadka

gdzie jest druga wieża nadawcza

( z pierwszej zrobiono zdjęcie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...
  • 2 weeks later...
Też mi Nasza..

Nie chodziło mi o podstawę, karkas, surówkę. No to PRZED przerobieniem.

Chodzi mi o samą przeróbkę. Widywałem też VOLVO po face liftingu. Można przerobić nawet STARA lub JELCZA. Liczy się efekt końcowy.

oj pojezdziło by sie

Naprawdę niezapomniane wrażenia... :D

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 16-11-2010, 11:22 ]

Moje "klimaty" są trochę inne.

Czymś takim się "kajtnąłem"

http://www.volvo.com/dealers/pl-pl/Volvo/products/wheelloaders/L150F/introduction.htm

A czymś takim bym chciał...

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Belaz_75570_2.jpg&filetimestamp=20080120223208

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że tak.

Kto powiedział że użyteczne nie ma być ładne? W programie"Na osi" widziałem betoniarkę (bodajże MAN) pomalowaną "na pszczołę". Widok niesamowity. Pojazd należy do firmy budowlanej i wozi beton na budowy.

Skutkiem naszych przepisów (długość zespołu pojazdów) mało jest na naszym rynku ciągników z "nosem" (VOLVO NH, SCANIA T). W mojej okolicy są zestawy "paliwowe" Scania T. Każdy się za nimi ogląda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 9 months later...
  • 7 months later...
Sprzęcik niczego sobie

 

No niby tak - ja osobiście uwielbiam nawet pracować na takim... 8)

Ale ponieważ jestem na forum diagnostów wiem, że znajdą się tacy, którzy będą wybrzydzać i narzekać na zbyt szeroki rozstaw osi...

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.