Skocz do zawartości

praca inżynierska potrzebuje wzoru projektu technologicznego


sławek 84

Rekomendowane odpowiedzi

witam .jestem studentem obecnie pisze pracę inżynierską "projekt technologiczny zajezdni autobusowej" lecz nie do końca wiem jak powinien wyglądać projekt technologiczny nigdy takiego projektu nie widziałem .promotor ciągle mi mówi ze musze zrobić założenia.Ale jakie ?

Mam już sporą część tej pracy. może ktoś mógłby mi pomóc w jakiś sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem taki projekt ale dawno. Do przedmówcy dodam tylko, że trzeba nanieść instalację elektryczną, wodna, ściekową, pneumatyczną (czyli miejsca kranów, zlewów, gniazdek itp), drogi komunikacyjne piesze i dla pojazdów

Ja osobno zrobiłem projekt terenu i osobno projekt budynku (BOK, warsztat, itp w jednym dużym budynku)

Założenia to jakie pojazdy, ile pojazdów, co będziesz robił, kadra,......

Tyle z tego co pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .jestem studentem obecnie pisze pracę inżynierską "projekt technologiczny zajezdni autobusowej" lecz nie do końca wiem jak powinien wyglądać projekt technologiczny nigdy takiego projektu nie widziałem .promotor ciągle mi mówi ze musze zrobić założenia.Ale jakie ?

Mam już sporą część tej pracy. może ktoś mógłby mi pomóc w jakiś sposób.

 

zakres dokumentacji projektowej powinien obejmować :

1. Rozmieszczenie urządzeń na hali serwisu

2. Rzuty fundamentowe urządzeń wyposażenia serwisu z dokładną ich lokalizacją na poszczególnych stanowiskach

3. Przepusty technologiczne

4. Wytyczne dla projektów branżowych ( elektryka, wod-kan, wentylacja ) opis+rysunki - chodzi właśnie o te założenia

5. Wytyczne dla Stacji Kontroli Pojazdów jeśli istnieje , oraz dla serwisu

6. Wytyczne dla sieci sprężonego powietrza i sprężarkowni

7. Wytyczne dla projektów szatni i zaplecza socjalnego

8. Wytyczne BHP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie pisze pracę inżynierską

temat się rozwija :D

jak dalej tak pójdzie to zamiast autora sławek 84, będzie "praca zbiorowa" :hihi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy za podpowiedz ale najchętniej to bym chcial zobaczyć gotowy podobny projekt zebym mógł sie na czymś wzorować

 

[ Dodano: 22-02-2010, 14:31 ]

i te założenia co mi podaliście to mogą byc podane z książek czy to muszą być oparte na przykładzie pewnego przedsiebiorstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sławek 84 idzie po bandzie,nikt za Ciebie pracy nie napisze.Idź do promotora i poproś o jakiś plan,albo spytaj o co mu chodzi,bo ty zrobisz po swojemu albo jak ktoś Ci podpowie a potem promotor powie że nie o to mu chodziło i będziesz walczył od początku.Ja wiem że oni nigdy nie mają czasu itd ale studnia kończy się nie tylko ze względu na zdobytą wiedzę ale w głównej mierze za UPÓR!!!

Powodzenia !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie macie racje bo juz dość długo mecze tego mojego promotora ale on ciągle coś tam wymyśla. ijuz powoli konczą mi się wszystkie pomysły. kazda informacja mi sie przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie macie racje bo juz dość długo mecze tego mojego promotora ale on ciągle coś tam wymyśla. ijuz powoli konczą mi się wszystkie pomysły. kazda informacja mi sie przyda

 

 

to pomyśl ,że potem tak samo będzie zachowywał się klient, czyli zleceniodawca..... :D

 

a tak na marginesie poczytaj to : ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

 

z dnia 3 lipca 2003 r.

 

w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego

 

(Dz. U. z dnia 10 lipca 2003 r.) i będziesz wiedział co ma zawierać taki projekt. Nikt gotowca Ci nie pokaże bo jak to ktoś słusznie zauważył możesz popełnić plagiat, a poza tym ciekawe czy jak już będziesz projektował taką technologię dla jakiegoś obiektu, zajmie Ci to ok. tygodnia czasu to będziesz wszystkim rozdawał na prawo i lewo. Wiedza kosztuje pamiętaj o tym i na pewno wiesz że TWÓRCZOŚĆ nie ma swojej maksymalnej ceny. Liczy się pomysł i doświadczenie. Wytęż umysł a jak już się obronisz powinieneś postawić wszystkim obecnym w tym poście przynajmniej ..... ( tu nie będę wychodził przed orkiestrę bo nie wiem co kto i ile wypija :D ) , bo przecież każdy z nas już i tak coś wniósł do twej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może wiecie czy gdzieś na necie można znalężć takie dane jak co ile tyś km robi sie obsługi OT1 i OT2 dla wspóczesnych autobusow. ich przebiegi roczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może wiecie czy gdzieś na necie można znalężć takie dane jak co ile tyś km robi sie obsługi OT1 i OT2 dla wspóczesnych autobusow. ich przebiegi roczne?
Masz dużą zajezdnie autobusową we Wrocku więc byś się przeszedł i pogadał z gościem od nadzoru autobusowego napewno ma dużo informacji co i jak, na temat przebiegów i częstotliwości OT1 i 2

Osobiście kiedyś liczyliśmy w szkole jakie zatrudnienie i jakie warsztaty i czy wogule warsztaty warto mieć przy firmie transportowej bo to wszystko zależy od ilości taboru i przebiegów, jednak same dane i przebiegi pomiędzy OTx nic Ci nie dają bo to były przykładowe wg nr na liście obecności, ale same wzory i wytyczne do obliczeń to powinny gdzieś być a nawet zrobiony w Exelu model wg wzoru gdzie podając dane gotowy wynik pojawiał się automatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ile tyś km robi sie obsługi OT1 i OT2 dla wspóczesnych autobusow. ich przebiegi roczne?

częstotliwość OT zależy od:

-rocznika pojazdu/silnika

-rodzaju oleju np. superol czy syntetyk za 50-100 zl / l

-czy ma układ centralnego smarowania

-przestrzeganiu przez właściciela zaleceń producenta

 

przebiegi np

15 h dziennie (2 kierowców) x średnia prędkość ~30 km/h

x 27 dni w mies (3 dni np awarie i OT)

x 12 mies

=

~182250 km

 

:D

liczby z "kosmosu" z wyjątkiem 12 mies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.