Skocz do zawartości

opłata za badanie techniczne


drogba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy , bardzo proszę o ile ktoś dysponuje nr paragrafu na opłatę za badanie pojazdu własnego właściciela czy firmy do której należy SKP bo ściąłem się z księgową i potrzebuję szybkiej pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • jarolud

    13

  • JANUSZ60

    12

  • danielg539

    9

  • Psuj

    8

Tylko jeśli pojazd jest zarejestrowany na firmę,,,

 

Tak, na pojazdy zarejestrowane na "naszą" firmę. Dla drugiej firmy tego samego właściciela wystawiamy już normalne faktury vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wystawiamy normalną fakturę sami sobie.

 

Sorry kolega, ale nie ma takiej możliwości. Faktura wewnętrzna, proforma - owszem.Ale zwykła FV samemu sobie?? Można sprzedać coś samemu sobie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nam biuro rachunkowe kazało robić.

Hm samemu sobie sprzedać w przypadku taryfy to chyba tak.

Co innego towar fizyczny, a ci innego usługa. :idea:

Nie znam się na tych przepisach fiskalnych, my tak robimy ;) i nie było z tym problemu.

:razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nam biuro rachunkowe kazało robić.
:shock:

czyli ...

kierowca bierze zaliczkę

płaci Tobie za OBT - dostaje FV

Ty rozliczasz utarg - kierowca zaliczke

pieniądze wędrują : kasa -> kierowca -> diagnosta -> kasa

zysku zero, "kilo" zbędnych papierów

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zwykła FV samemu sobie?? Można sprzedać coś samemu sobie? ;)

 

Chyba nie można, bo znam przypadki, gdzie konkurencyjne stacje robią sobie badania pojazdów nawzajem, by uniknąć problemów,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie można, bo znam przypadki, gdzie konkurencyjne stacje robią sobie badania pojazdów nawzajem, by uniknąć problemów,,,
Można dokumentem wewnętrznym Bo wiesz konkurencję mam naprzeciwko PKS Oni mają jakieś 300 aut a ja mam 1 służbowe NO niech przyjeżdżają na taką wymianę. Podoba mi się ten pomysł !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za wiadomości , zobaczcie jak następny temat jest niedopracowany.Taki przykład 300 własnych pojazdów za free bo takie wytyczne biuro nakazało a gdzie przychód , vat itp , tak można bez końca.Ja też takie wytyczne dostałem dlatego wywołałem ten temat bo ja mam nic nie wystawiać tylko zaznaczać w rejestrze że to pojazd własny firmy.Jak będę robił przegląd zmiennika też napiszę że to pojazd własny firmy i kto to zweryfikuje.Ponoć jest na to opinia biegłego dlatego zażyczyłem ją sobie do akt tak na "blachę " dla kontroli.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć jest na to opinia biegłego dlatego zażyczyłem ją sobie do akt tak na "blachę " dla kontroli
a czy mogę prosić o załączenie na forum tej opinii ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz"drogba" to jakiś "bzded" Ja mam 11pojazdów za które pobieram TYLKO cepik i tyle. I mam sam sobie pobierać opłatę, mimo że płacę podatki za te pojazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś nie musiał kiedyś zapłacić za wszystkie lata ,,,
NIe będzie musiał ale jakiś wewnętrzny by się przydał Zgodność ilości bt z kwotą netto za te badania. 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty wiesz, że Urząd Skarbowy może się kiedyś i na taki kąsek połakomić ,,,
A niby dlaczego >? Masz jakieś podstawy tak sądzić? 8) Nie mówię o obyczajach US tylko o przepisach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis o badaniach technicznych mówi o braku zwolnień od opłat za nie przedsiębiorców prowadzących SKP . Co za tym idzie ; wykazany dochód , odprowadzony podatek ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest tak że firmowe wpisujemy do "karty zlecenia" a na koniec miesiąca nosimy do biura,jak oni to zaksięgują nas już nie obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.