Skocz do zawartości

PRZYCZEPKA SAM. RYSUNEK TECH.


NARCYZ401

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM SERDECZIE JESTEM TUTAJ NOWY NAWET IE WIEM CZY DOBRZE TRAFILEM....

ZROBILEM PRZYCZEPKE BYLEM W W/K I POTRZEBUJE RYSUNEK TECH. CZY KTOS MOZE MI PRZESLAC TAKI RYSUNEK LUB SZKIC JAK GO WYKONAC ITD. CZUJE SIE BEZRADNY...

I JESZCZEJAKIES ZALACZNIKI TO WSZYSTKO MNIE PRZERASTA....

 

PROSZE O POMOC.. NARCYZ401@WP.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do najbliższej stacji i poproś diagnostę o pomoc. Skoro już byłeś w WK to tak samo możesz być na OSKP. Myślę, że znadziesz tam życzliwego diagnostę który Tobie pomoże i pokaże przykładowe dokumenty, jak i co ma wyglądać :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RZECZOZNAWCA NIE JEST TAKI TANI.....

 

[ Dodano: 31-03-2010, 12:04 ]

SAM BYM ZROBIL TAKI RYSUNEK GDYBYM TYLKO MIAL PODOBNY....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK powinien wydać decyzje na nadanie nru ramy i nabiciu tabliczki

 

wzór wniosku o badanie i opisu masz w

Dz.U. 2006 nr 164 poz. 1161

do tego rysunek i zdjęcia przyczepy z 4 stron 13 x 18 lub 10 x 15

 

[ Dodano: 31-03-2010, 12:25 ]

SAM BYM ZROBIL TAKI RYSUNEK GDYBYM TYLKO MIAL PODOBNY....

rysunek ma odpowiadać wymiarom Twojej przyczepy (w skali np 1/20), a nie być podobny do innego

 

i nie pisz DRUKOWANYMI :!:

 

[ Dodano: 31-03-2010, 12:30 ]

google znalazło w 0,17 sek :D

 

t_przyczepa2_134.jpg

t_dsc_3308_723.jpg

 

[ Dodano: 31-03-2010, 15:05 ]

obrazki ze strony

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?p=46803

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZROBILEM PRZYCZEPKE BYLEM W W/K I POTRZEBUJE RYSUNEK TECH.

 

To już teraz za konstruowanie przyczep biorą się ludzie którzy nie potrafią nakreślić prostego szkicu tego co zrobili (że nie wspomnę, że najpierw powinien powstać projekt a dopiero potem przyczepa)...

 

Koniec świata jest już bliski... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Psuju", "z ust" po prostu wyjąłeś mi tę opinię. Też nieraz się zastanawiam, jak można brać się za budowę pojazdu "SAM", nie mając "zielonego" pojęcia o tym co się robi. A te pytania o oświetlenie, wymiary............itp........ to - No comments.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIDAC SA ZDOLNIEJSI OD CIEBI NA TAM ŚWIECIE...

 

[ Dodano: 31-03-2010, 13:53 ]

JACDIAG--WIELKIE DZIEKI PUNKCIK DLA CIEBIE POZDRAWIAM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już teraz za konstruowanie przyczep biorą się ludzie którzy nie potrafią nakreślić prostego szkicu tego co zrobili

 

Ja jednak wolę wykonać szkic do fachowo zrobionej przyczepki, zamiast dać nawet najlepszy rysunek partaczowi, by ją wykonał ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) nieraz się zastanawiam, jak można brać się za budowę pojazdu "SAM", nie mając "zielonego" pojęcia o tym co się robi.

 

Koniec świata, jak mawiał ś.p. Popiołek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To już teraz za konstruowanie przyczep biorą się ludzie którzy nie potrafią nakreślić prostego szkicu tego co zrobili (że nie wspomnę, że najpierw powinien powstać projekt a dopiero potem przyczepa)...

 

 

To nie jest do końca tak jak myślisz. Są firmy, które produkują przyczepki w ilości kilku, kilkunastu sztuk miesięcznie i sprzedają je na wolnym rynku. Ponieważ przy takich ilościach nieopłacalne jest występowanie o ich homologacje (zresztą znaczna część tych przyczep nie przeszła by tych badań z wynikiem pozytywnym) ich nabywcy rejstrują je jako SAM-y oświadczając w WK, że zbudowali przyczepę mimo, że o jej konstrukcji nie mają zielonego pojęcia. Przyjeżdża taki delikwent na BT przyczepy i jest wielce zdziwiony że przyczepa taka nie spełnia wymagań technicznych. Nagminnie brakuje w tych przyczepach przednich świateł pozycyjnych i odblaskowych, bocznych światel odblaskowych, tylnych świateł przeciwmgielnych, zamontowane są stare ''zgnite opony'' a raz widziałem nawet taką co miała opony rolnicze 4x10. Nabywcy tych przyczep bulwersuja sie że nie mogą ich zarejstrować (chyba, że wybiorą odpowiednią OSKP, a znam taką na której przechodza wszystkie samy z wynikiem P) :x bo przecięż kupili je od producenta, który wyprodukował ich kilkadziesiąt i jakos wszystkie jeżdżą. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dochodzi jeszcze światło cofania. Ostatnio mi się klient zbulwersował, bo jak ma je niby podłączyć :D

 

To nie jest do końca tak jak myślisz. Są firmy, które produkują przyczepki

 

No są. A ja się odniosłem dokładnie do stwierdzenia

 

ZROBILEM PRZYCZEPKE BYLEM W W/K I POTRZEBUJE RYSUNEK TECH

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dochodzi jeszcze światło cofania. Ostatnio mi się klient zbulwersował, bo jak ma je niby podłączyć :D

 

Chyba w niedalekiej przyszłości standardem będzie złącze elektryczne pojazd-przyczepa 13 stykowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 sierpnia 2009 to przyczepy do 750kg też powinny mieć światło cofania

 

Dopuszcza się to nie to samo co powinny ,,,

 

To znaczy tyle, że mogą mieć a nie muszą ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 sierpnia 2009 to przyczepy do 750kg też powinny mieć światło cofania
:shock::shock:
14) cofania - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 750 kg; dotyczy przyczepy zarejestrowanej po raz pierwszy po dniu 1 sierpnia 2009 r.;

::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło mu o ten zapis:

 

 

3. Ponadto dopuszcza się wyposaŜenie w następujące światła:

 

10) cofania - przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg oraz przyczepy, o której mowa w

ust. 1 pkt 14, zarejestrowanej po raz pierwszy do dnia 1 sierpnia 2009 r.;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miesiąc temu kupiłem w N..i przyczepkę ze Świdnika i światła cofania w niej nie ma 8)

 

Ale jej DMC pewnie nie przekracza 750 kg. :)

 

Dziwna spraw :shock: bo na stronie producenta prezentowane tam przyczepy nie posiadają świateł cofania. Możliwe, że strona byla nie aktualizowana od dłuższego czasu a zdięcia sa stare, bo jeżeli nie to ciekawe kto wydał homologację tym przyczepom ? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.