Skocz do zawartości

BT motoroweru


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 164
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • abcs

    14

  • Jacdiag

    10

  • jarolud

    10

  • zjc

    8

Top Posters In This Topic

Ja tak robię.

i ja też dwa latka dostanie :-D

zaswiadczenie nic nie da bo gdzie z nim pójdzie do WK to tam go odeślą do ciebie chyba ze cos nie tak z parametrami i itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak robiłem i dzisiaj telefon z WK, że na zaświadczeniu i do WK to mu zmienią w DR :shock:

Nadinterpretacja przepisów chyba.

Po weekendzie zadzwonię do WK i porozmawiam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj telefon z WK, że na zaświadczeniu i do WK to mu zmienią w DR

To dziwne bo mocą ustawy, w przypadku motorowerów, zapis "bezterminowo" jest nieważny więc nic nie stoi na przeszkodzie aby ustalony termin wpisać w odpowiednią rubrykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że na zaświadczeniu i do WK to mu zmienią w DR

a powiedzieli przyczyne zmiany dowodu

jak mnie pamiec nie myli tyko zmiana DR w przypadkach zmiany parametrów pojazdu my wiemy o jakie chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie przyjeżdżające motorowery to te które są przerejestrowywane i obecnie wystawiamy zaświadczenia ale jak przejdzie okres kiedy będzie okresowe bez zmiany właściciela to tak jak piszecie że będziemy wbijać w DR, ale tak się zastanowić to chyba nie ma przeszkód aby podstemplować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak się zastanowić to chyba nie ma przeszkód aby podstemplować

A co lub kto zmusi właściciela motoroweru do przyjazdu na SKP skoro ma bezterminowo ? To trochę jednak dziwne. Wyznaczyć termin koło bezterminowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko ja osobiście nie będę brał na siebie interpretacji DR i na życzenie klienta zrobię OBT, ale na zaświadczeniu. Wiem o co chodzi, ale jeżeli DR jest wystawiony bezterminowo. to powinien chociaż zgłosić się po skierowanie do WK celem wykonania OBT, co nie zmienia faktu, że wystawię zaświadczenie. Masło maślane, ale jak bezterminowo to jak wbić obok termin, chyba, że zostanie przekreślone.

Ot takie moje wolne przemyślenia przy piwie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na życzenie klienta zrobię OBT, ale na zaświadczeniu.

 

I co ? Kto ma wbić pieczątkę w DR ? WK drugą okrągłą ? Czy sugerujesz tym sposobem wymianę DR lub

chyba, że zostanie przekreślone.
?
Ot takie moje wolne przemyślenia przy piwie
W tym nie jesteś sam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas Policja się skapnęła i nie ma przebacz ;)

 

I co piszą na pokwitowaniu ? Brak obt ?

 

Wg mnie to jeszcze policja nie może kierowć motorowerow na badanie,bo mają czas na badanie ,te w ktorych minęło więcej niż 3 lata od pierwszej rejestracji mają rok na OBT od wejścia ustawy ,czyli do 22 września 2010 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak przyjedzie przyczepką klient z wpisem bezterminowo i powie wam poproszę o przegląd też mu zrobicie OBT i wbijecie na rok :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak podejsc do OBT motoroweru w DR rodzaj pojazdu, a fizycznie jest to pojazd czterokołowy typu quad, poj. sil. 45 cm3 moc 2kW

Czy moze to zostac dalej motorowerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak przyjedzie przyczepką klient z wpisem bezterminowo i powie wam poproszę o przegląd też mu zrobicie OBT i wbijecie na rok :?:

 

Nie, bo wiemy że przyczepa lekka nie podlega OBT a motorowery owszem... nie sądzę żeby konieczna była wymiana dowodu, pewnie jest jakaś klauzula w przepisach że zachowują swoją ważność. Co nie zmienia faktu ze słowo bezterminowo i tak było wpisywane bezpodstawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wiemy że przyczepa lekka nie podlega OBT

 

SAM-y lekkie też ? "bo wiemy" ? To ilu Was tam jest ?

pewnie jest jakaś klauzula w przepisach że zachowują swoją ważność.

Przepraszam to gdybanie Pisz konkretnie bardzo proszę.

ze słowo bezterminowo i tak było wpisywane bezpodstawnie.
Tą tezę możesz jakoś udowodnić ? Przyznam, ze pierwszy raz czytam coś takiego, o bezpodstawnym wpisie bezterminowo w przypadku motoroweru no chyba,ze Ty o SAM lekka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak się zastanowić to chyba nie ma przeszkód aby podstemplować

A co lub kto zmusi właściciela motoroweru do przyjazdu na SKP skoro ma bezterminowo ? To trochę jednak dziwne. Wyznaczyć termin koło bezterminowo

PoRD:

Art. 81. 1. Właściciel pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest obowiązany przedstawiać go do badania technicznego.

(...)

7. Okresowe badanie techniczne ciągnika rolniczego, przyczepy rolniczej oraz motoroweru przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania.

Dz.U z 2009 nr 97. poz. 802:

Art. 6. 1. Terminy następnego badania technicznego zamieszczone w dowodach rejestracyjnych przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy zachowują swoją ważność.

2. Właśiciel motoroweru dla którego od dnia pierwszej rejestracji minęło więcej niż 3 lata obowiązany jest przedstawić go do badania technicznego w terminie roku od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.

Czyli do dnia 22 września 2010 roku. A jak nie przedstawi to resztą zajmie się policja.

 

Powiedzcie mi jak podejsc do OBT motoroweru w DR rodzaj pojazdu, a fizycznie jest to pojazd czterokołowy typu quad, poj. sil. 45 cm3 moc 2kW

Czy moze to zostac dalej motorowerem?

 

46) motorower - pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;

Myślę, że taki quad może zostać motorowerem bo wtedy kiedy został określony jego rodzaj to łapał się na definicję takiego pojazdu. Oczywiście o ile jedzie max 45 km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formułki znamy . Jeśli liczymy na poczucie obowiązku wynikające z przepisu to nie napawa mnie to optymizmem w kwestii samoistnego poddania motoroweru obt, chociaż ... czy może ubezpieczyciel wymagać tego w momencie ubezpieczania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wiemy że przyczepa lekka nie podlega OBT

 

SAM-y lekkie też ? "bo wiemy" ? To ilu Was tam jest ?

pewnie jest jakaś klauzula w przepisach że zachowują swoją ważność.

Przepraszam to gdybanie Pisz konkretnie bardzo proszę.

ze słowo bezterminowo i tak było wpisywane bezpodstawnie.
Tą tezę możesz jakoś udowodnić ? Przyznam, ze pierwszy raz czytam coś takiego, o bezpodstawnym wpisie bezterminowo w przypadku motoroweru no chyba,ze Ty o SAM lekka?

 

Temat to chyba BT motoroweru... więc może tego się trzymajmy? Kwestia lekka - sam była już wielokrotnie maglowana na forum, nie ma chyba sensu tego znowu dublować żeby popisać się erudycją. Wpis bezterminowo - nigdy żaden przepis na to nie zezwalał, można było wpisywać w odpowiednie rubryki DR xxx lub --- natomiast słowo bezterminowo to nadinterpretacja, co prawda utrwalona wieloletnią praktyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia lekka - sam była już wielokrotnie maglowana na forum

 

Tylko ze to ciągle wraca.

bezterminowo to nadinterpretacja, co prawda utrwalona wieloletnią praktyką.

Kilka już miałem motorowerów i miały "---" wieloletnia praktyka = rutyna. Co do erudycji. Pisz więc jednoznacznie. Co z tą klauzulą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.