Skocz do zawartości

Wzór pieczątki stacji podstawowej - opinia MI


winerek

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadł mi w ręce fragment pisma MI na temat wzorów pieczątek "nowych" stacji podstawowych - czy u Was one tak wyglądają, tzn. nie mają żadnych oznaczeń literowych??? Poza E, jeżeli stacja ma uprawnienia... chyba że straciłem zdolność czytania ze zrozumieniem, oceńcie sami - załączam screen.

 

abty.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszesz z jakiej daty jest to pismo, też o tym słyszałem, a my pomimo, że juz po nowemu to jednak mamy litery tak bardziej na wyrost, bo w starostwie nie byli pewni co zrobić ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pismo pismem,ale czy w tym wypadku nie musi nastapic zmiana w rozporządzeniu i powinien zostać podany wzór pieczatki .??

Czy takie pisma maja moc sprawczą???.Ktoś inny napisze drugie pismo ........?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pismo podobno z sierpnia 2010, więc odnosi się do aktualnych przepisów - jasne że nie ma mocy prawa, ale ktoś chyba wie co pisze, ciekawi mnie na podstawie czego uważa że nie musi być liter? Można coś różnie interpretować, ale to wygląda na koncepcję wyssaną z palca, chyba że czegoś nie wiemy? Ja chyba dotąd nie widziałem takiej pieczątki - a jakbym zobaczył to pewnie uważałbym za nieudolną fałszywkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie można tego pisma zastosować do czasu kiedy funkcjonują "stare podstawowe stacje kontroli pojazdów", ponieważ wynikałoby z takiej pieczątki, że taka stacja nie wiadomo jakie badania może wykonywać czy wg nowego zakresu stacji podstawowej czy wg starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego pisma wynika ze stare dalej powinny mieć "literki" - może to nawet jest sensowne? Bo właśnie one - jak literki to stara, puste pola - nowa - by je odróżniały. Ale dziwne jest to że ktoś pisze takie pisma zupełnie - chyba - bezpodstawnie, i to nie laik, powołuje się na właściwe podstawy prawne itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie one - jak literki to stara, puste pola - nowa - by je odróżniały

A jak stara bez literek to co wówczas? Tu jest problem, dopóki stare stacje będą w użyciu pismo nie ma racji bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pismo podobno z sierpnia 2010, więc odnosi się do aktualnych przepisów - jasne że nie ma mocy prawa, ale ktoś chyba wie co pisze,

 

Tego, że ktoś wie co pisze ja nie jestem taki pewien :-? , może wydaje mu sie, że wie co pisze :-( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy w tym wypadku nie musi nastapic zmiana w rozporządzeniu i powinien zostać podany wzór pieczatki .??

Z całą pewnością tak a nie ze ktoś napisze jakiś tam świstek papieru...!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi w ręce fragment pisma MI na temat wzorów pieczątek "nowych" stacji podstawowych - czy u Was one tak wyglądają, tzn. nie mają żadnych oznaczeń literowych??? Poza E, jeżeli stacja ma uprawnienia... chyba że straciłem zdolność czytania ze zrozumieniem, oceńcie sami - załączam screen.

Ma ktoś może całe to pismo? Proszę o wrzucenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty mówisz ??? Widziałeś SKP podstawową bez literek ???

ja na takiej pracuje od maja i to jest SKP ABTE i dzwoniłem do starostwa czy mogę robić badania chociażby z gazem jeżeli dozór odebrał i jest wyposażenie do tych badań nie ma sprzeciwu ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko duże ABTE małych literek nie mam a robie wsztskie osobowe i ciężarowe do 3,5 DMC , łącznie z gazem i powypadkowe jeżeli macie wyposażenie do wykonywania tych badań to nie ma problemu . Dzwoniłem w tej sprawie do WK i TDT bo to nowa stacja a wcześniej pracowałem na OSKP. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko duże ABTE

Zaraz,coś mi tu do końca nie pasuje bo:

1/ A-motocykle i motorowery

2/ B-pojazdy o DMC do 3,5 t/bez motocykli i motorowerów/

3/ T-ciągniki rolnicze

4/ E-przyczepy przez.do łącz. itd

małych literek nie mam a robie wsztskie osobowe i ciężarowe do 3,5 DMC , łącznie z gazem i powypadkowe

Z tego co siedzi w mojej siwej glacy i miłościwie panującemu nam DZ.U.155 zeby robić z gazem i pokolizyjne to trzeba miec:

1/ c-pojazd zasilany gazem

2/ e-pojazd skierowany,bad.specjalistyczne,zmiany konstr.itp

To mozesz mi konkretnie powiedziec w jakim Ty zakresie dokonujesz BT pojazdów na swojej PSKP...???

Ps.Chyba ze weszło coś nowego a ja nic nie wiem... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko duże ABTE małych literek nie mam a robie wsztskie osobowe i ciężarowe do 3,5 DMC , łącznie z gazem i powypadkowe jeżeli macie wyposażenie do wykonywania tych badań to nie ma problemu

 

Nie "jeżeli macie " tylko musicie mieć jeśli otwieracie ,lub macie ponowny odbiór "po nowemu"

 

To mozesz mi konkretnie powiedziec w jakim Ty zakresie dokonujesz BT pojazdów na swojej PSKP...???

Ps.Chyba ze weszło coś nowego a ja nic nie wiem... :razz:

 

I oto chodzi :evil:

Ja pracuje na starych zasadach (mam literki)jeszcze tylko 2 miesiące .Mamy odbiór "po nowemu " .jakbysmy zgłosili odbiór po staremu to zostają nam małe literki do 2015r-później obligatoryjnie -po nowemu

A "ponowemu" nie ma małych literek-robisz wszystko do 3,5t -oprócz pozmianowych samów,......ijeśli nie masz warunków lokalowych 12m-to nie robisz przyczep.

A co Ci będę pisał przyjedź z książkami to poczytamy :D i wszystkiego się dowiesz :P

....................................

1. Jako:

- *) okręgowa stacja kontroli pojazdów;

- *) podstawowa stacja kontroli pojazdów o której mowa w art. 83 ust. 1 pkt 1 lit. a) i b)

ustawy;

- *) podstawowa stacja kontroli pojazdów o której mowa w art. 83 ust. 1 pkt 1 lit. a), b) i

c) ustawy;

- *) podstawowa stacja kontroli pojazdów w zakresie badań technicznych pojazdów

rodzaju A B C CC D T E**), rozszerzonego o badania: a c d e f – dotyczy

podmiotów prowadzących w dniu 22 września 2009 r. stacje kontroli pojazdów o

tym zakresie zgodnie z art. 5 ust. 3 ustawy z dnia 22 maja 2009 roku – o zmianie

ustawy – Prawo o ruchu drogowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.