Skocz do zawartości

B1


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    9

  • Psuj

    6

  • wolf

    5

  • Marek1

    4

Top Posters In This Topic

Warunki dodatkowe dla pojazdu przeznaczonego do nauki jazdy i egzaminowania osób

ubiegających się o uprawnienia do kierowania (Dz U 32 rozdział 13)

4) trójkołowy lub czterokołowy pojazd samochodowy w zakresie kategorii B1 powinien:

a) mieć masę własną nieprzekraczającą 550 kg,

b) osiągać prędkość co najmniej 60 km/h;

 

Ograniczeniem moim zdaniem jest MW i moc silnika

 

Nie ma ograniczenia odnośnie mocy, ale musi być na tyle duża aby pojazd osiagał prędkość 60 km/h

 

A może coś bardziej przyziemnego?

 

W katalogu jest Smart o MW 549 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ten jak zaczną produkować

 

re11_200.jpeg

 

http://moto.wp.pl/kat,89554,title,Romet-4E-Elektryczne-auto-z-Polski,wid,12761137,wiadomosc.html?ticaid=1b1b1

 

Autko ma 2,45 m długości, 1,43 m wysokości i 1,4 m szerokości. Jego rozstaw osi to 162 cm a rozstaw kół - 125 cm. Masa Rometa 4E (kategoria L6e) bez akumulatorów to 349 kg. Pojazd jest napędzany silnikami elektrycznymi BLDC 60V lub 72V (2x2kW), zasilanymi z akumulatorów ołowiowych lub litowo-jonowych 10 kWh. Zasięg pojazdu: ok.100 km

 

na mieście widziałem smarta i PF 126p jako "L"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest jak piszecie to odchudzony 126p mógłby się złapać na takie coś?

Tak????

Tak napisałem, bo przyjechał do mnie Fiat Seicento po "przeróbkach" bez foteli tylnych, koła zapasowego, tapicerek i kilku elementów pod maską z kwitem z wago, że MW wynosi 545kg :shock: i chciał BT na zmiany konstrukcyjne.

Zapomniał tylko, że pojazd nauki jazdy musi mieć koło zapasowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd ma być z normalnym wyposażeniem - a więc takim, jakie NORMALNIE przewiduje dla pojazdu producent, bo taka jest definicja masy własnej. Pokażcie mi auto, którego sama tylna kanapa powoduje spadek do kategorii B1... Czyli powiedzmy około 150 kg w przypadku seicento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Skoro jest jak piszecie to odchudzony 126p mógłby się złapać na takie coś

PF 126p bez dachu i oryginalnych drzwi [są pasy i pleksa] zrobiony na B1 musi mieś ogrzewaną tylna szybe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewaną tylna szybę musi posiadać pojazd do nauki jazdy.

 

Jeśli takową posiada. Jeśli jest to kabrio tylko na lato, czyli bez dachu to i tylnej szyby nie ma. Jesli ma dach brezentowy, składany i tylną "szybę" z materiału, nazwijmy to, nieszklanego to powinna być ona również podgrzewana. W innym wypadku ten samochód nie może być nauką jazdy.

 

Była taka historia kiedyś w TVN Turbo o babce co miała u siebie w firmie chyba Punto Cabrio i wojowała z Policją. Jeszcze bezczelnie ugotowała diagnostę, który "nie widział przeszkód" I tacy własnie są ludzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieszklanego to powinna być ona również podgrzewana.
mam podobny temat ,dach brezentowy z takową szybą tylko nie mogę poszukać gdzie to konkretnie stoi napisane ,że ma być ogrzewana, klient uparcie twierdzi , że na B1 auto nie musi mieć szyby ogrzewanej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że na B1 auto nie musi mieć szyby ogrzewanej

i ma rację ,,,pod warunkiem, że nie jest to samochód osobowy ,,,

§ 43. 1. Pojazd silnikowy przeznaczony do nauki jazdy i egzaminowania, z zastrzeŜeniem ust. 2, powinien być

wyposaŜony w:

6) ogrzewaną tylną szybę; przepis stosuje się do samochodu osobowego;

 

2. Przepisów ust.1 nie stosuje się do:

1) motocykla, trójkołowego lub czterokołowego pojazdu samochodowego o masie własnej

nieprzekraczającej 550 kg;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZ.U.32 § 43

§ 43. 1. Pojazd silnikowy przeznaczony do nauki jazdy i egzaminowania, z zastrzeŜeniem ust. 2, powinien być

wyposaŜony w:

1) przyrząd kontrolny - tachograf samochodowy; przepis stosuje się do pojazdów wymienionych w ust. 4

pkt 5-8 i 11; (przypis: §59 pkt 11 stosuje się od dnia 30 września 2013 r.)

2) układ hamulcowy posiadający urządzenia przeciwblokujące koła jezdne; przepis stosuje się do pojazdów

wymienionych w ust. 4 pkt 5-8 i 11; (przypis: §59 pkt 11 stosuje się od dnia 30 września 2013 r.)

3) dodatkowy pedał hamulca roboczego, który umoŜliwia przejęcie sterowania układem hamulcowym;

4) dodatkowe lusterka zewnętrzne: prawe i lewe;

5) dodatkowe lusterko wewnętrzne;

6) ogrzewaną tylną szybę; przepis stosuje się do samochodu osobowego;

7) apteczkę doraźnej pomocy;

8 ) ogumione koło zapasowe.

Janusz mnie uprzedził. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny temat ,dach brezentowy z takową szybą tylko nie mogę poszukać gdzie to konkretnie stoi napisane ,że ma być ogrzewana, klient uparcie twierdzi , że na B1 auto nie musi mieć szyby ogrzewanej

Jeżeli ten pojazd nie służy do nauki jazdy to nie musi mieć podgrzewanej tylnej szyby, tylko dla nauki jazdy jest to obostrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nie chce mi się wierzyć, że namierzenie gościa jest problemem.

Powinni tego instruktora wylać dyscyplinarnie - a gdzie jest WORD i inne działania mające na celu poprawne szkolenie, bezpieczeństwo.

Taki instruktor mając takie podejście do szkolonego zagraża na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.