Skocz do zawartości

Badanie w toku


wiesław

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Koledzy,a jak usuwa sie teraz badanie w toku? Ja nie mogłem,zrobilem przez korektę i to badanie wskoczylo mi do głównego rejestru ,jako anulowane.Myslę ,że nie powinno tak komplikować...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,a jak usuwa sie teraz badanie w toku?

Z tego co pamiętam jest usuwane automatycznie po jakimś czasie...

30 dni.

 

Panowie - dla pamięci - czegoś takiego jak "badanie w toku" nie ma w przepisach i jest to opcja wyłącznie ułatwiająca tworzenie odpowiednich dokumentów.

Przed przeniesieniem takiego badania do normalnego rejestru diagnosta winien wykonać PONOWNIE odpowiednie badanie (oględziny pojazdu itp.).

Wszelkie odstępstwa od tej reguły (widziałem auto, było u mnie 2 dni temu, teraz wypełniam tylko dokumenty) mogą skutkować odebraniem uprawnień diagnoście.

Warto o tym pamiętać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja mam takie pytanie : otóż pracuje na programie > Stacja2008 i jest tam opcja Badanie w Toku [w kolejności jest to trzecia opcja]. Możecie mi wytłumaczyć do czego to właśnie jest. Otwierając tą opcje to widzę że jest wszystko to samo co w opcji drugiej > wyszukiwanie pojazdów w rejestrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielkim skrócie - męczysz się nad ustaleniem danych, wypisujesz badanie (i stosowne załączniki), a Klient oświadcza, że zapomniał $.

Masz trzy rzeczy do wyboru

- anulujesz swoją pracę - a później, jeśli Klient wróci, rozpoczynasz na nowo ...

- kończysz badanie, drukujesz dokumenty i liczysz na to, ze Klient podjedzie (a nie musi) ...

- badanie wpisujesz do poczekalni ("badanie w toku") i czekasz na Klienta, który je dowiezie dziś/jutro/za tydzień - wówczas wystarczy je przywołać i przenieść do normalnego rejestru, z właściwą datą i numerem ...

 

Opcje można włączyć/wyłączyć w Stałych Systemowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Klient oświadcza, że zapomniał $.

Ja pytam najpierw czy ma DR/lub inny dokument/,pojazd oraz $$$$$$$ a wtedy dopiero przystępuje do wykonywania OBT....!!!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje można włączyć/wyłączyć w Stałych Systemowych.

mądre to ,,,

 

Ja pytam najpierw czy ma DR/lub inny dokument/,pojazd oraz $$$$$$$ a wtedy dopiero przystępuje do wykonywania OBT....!!!!!

a jeśli ma kartę, którą żona wcześniej opróżniła ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli ma kartę, którą żona wcześniej opróżniła ???

 

Dlatego opłatę powinno pobierać sie przed rozpoczęciem BT a nie po jego zakończeniu. Szkoda, że juz prawie nikt tak nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dyskutujmy tu o celowości - jest taka opcja i można z niej korzystać.

Nasz Klient - Nasz Pan - więc co niektórzy z Was - korzystają, bo to dla Was to powstało swego czasu.

 

Musu oczywiście nie ma. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko muszę pokumać jak tą opcje uruchomić.

Administrator / Stałe Systemowe / Badanie techniczne pojazdu / Ogólne / Włącz ewidencję badań w toku

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie jesteś Administratorem - do tego ma prawo wyłącznie Administrator programu lub osoba o takim statusie.

 

Trzeba się przelogować - 2x szybko na kluczyk po prawej stronie od nazwy firmy, na głównym oknie programu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem, jutro w pracy znowu popróbuję .Dziękuje jeszcze raz.

 

[ Dodano: 29-12-2010, 15:25 ]

Ok jest aktywne. Przy najbliższym badaniu spróbuje przenieść do opcji >Badanie w Toku.

Zobaczę co dalej. Dzięki jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.