Skocz do zawartości

OE do badania z PC


Rekomendowane odpowiedzi

Wysłany: Wczoraj 20:27

Siemka

Ale termin ważności PC jaki był? Też taki?

Ja osobiście nie widzę powiązania pomiędzy długością ważności PC, a terminem OBT. Zawsze wystawiam PC na 30 dni i zawsze wpisują w adnotacjach termin ważności OBT. Sprawa klienta, żeby tego pilnował.

 

Waznosc PC standardowa - 30 dni. Problem w tym ze jeszcze 3 miesiace temu urzednicy twierdzili ze nie moga wystawic PC przy terminie BT krotszym niz 30 dni. Bez wzgledu na wyrazona chec przedstawienia waznego OBT przy odbiorze DR.

Ja zrobilem prawie 200 km i stracilem dzien wolny przy probie przejestrowania pojazdu - i nic nie zalatwilem wlasnie dlatego ze mialem wazne BT tylko 20 dni.

Cieszy ze sie jednak da.

Wysłany: Wczoraj 23:06

Witam

Przyjeżdża klient z PC na OBT. Badanie z wynikiem P + zaświadczenie i kierunek WK. Po pięciu dniach wraca z nowym dowodem rejestracyjnym po pieczątkę.Patrzę w dowód ,a tam wydany dnia 17-11-2010 , TNBT 17-11-2010. Ciekawy przypadek ?

Wysłany: Wczoraj 23:23

Ciekawy przypadek ?

szczególnie względem pobrania OE

w rejestrze nr PC i "z"

a teraz do tego dodać ewidencyjną :?:

 

to się potem w CEP-ie złapią za głowy, albo będzie gęste tłumaczenie przy kontroli z WK :razz:

Wysłany: Dzisiaj 9:21

Przyjeżdża klient z PC na OBT. Badanie z wynikiem P + zaświadczenie i kierunek WK. Po pięciu dniach wraca z nowym dowodem rejestracyjnym po pieczątkę.Patrzę w dowód ,a tam wydany dnia 17-11-2010 , TNBT 17-11-2010. Ciekawy przypadek ?

 

To akurat jest chore i w takim przypadku podczas drukowania DR nie powinna być drukowana TNBT.

Wysłany: Dzisiaj 10:11

Ale to chyba nie ten dział na takie dyskusje????

Wysłany: Dzisiaj 15:16

Ale to chyba nie ten dział na takie dyskusje????

Tnij Waść, wstydu oszczędź. :)

Wysłany: Dzisiaj 18:21

Tnij Waść, wstydu oszczędź.

No chyba że koledzy chcą na CEP-a (i nie tylko) wyrok wydać :D

zaczynamy w nowym wątku :D

(bo morderator się nie wyrobił :x )

 

pytanie

co w takim przypadku :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak WK dał plamę to niech w drugiej rubryce przybije termin OBT wtedy ty nic nie musisz kombinować z badaniem z PC i OE ;D

 

[ Dodano: 24-11-2010, 09:02 ]

Ciekawi mnie czy WK nie może zamówić DR nie podająć terminu nastepnego BT?

 

Pewien nie jestem, ale chyba może bo przecież trafiają się DR gdzie pierwsza kratka jest wypisana ręcznie a nie wydrukowane daty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech w drugiej rubryce przybije termin OBT

 

Szkoda tylko, że tych rubryk w DR jest tak mało :( . Niby dlaczego właściciel pojazdu ma tracić czas i pieniądze na wydanie nowego DR w przypadku wyczerpania miejsca na wpisanie TNBT. Ja uważam, że kratek na wpisanie BT powinno być 12 i tylko jedna strona na adnotacje - czy to tak trudno zmienić?

Widział może ktoś DR, w którym adnotacje urzędowe nie zmieściły się na jednej stronie DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem osobiście taki przypadek wczoraj i mały dylemat. A zrobiłem to tak :D Ponowne badanie OE data wpisu w którym została dokonana a następne BT które było ustalone wcześniej :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieczątki w adnotacjach

 

Musze przyznać, że w nowym DR jeszcze nie widziałem.

 

Miałem ostatnio klienta który na wieść o wymianie DR z powodu braku miejsc usiłował mi wmówić żebym postawił pieczątkę w adnotacjach bo ,,Panie przecież jest miejsce" :razz::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowne badanie OE

ponowne badanie :?: czyli wcześniej dost6ał N

w takim wypadku :ok

 

ale co z

w rejestrze nr PC i "z"

a teraz do tego dodać ewidencyjną :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co z

Cytat:

w rejestrze nr PC i "z"

a teraz do tego dodać ewidencyjną :?:

 

Nie bardzo rozumiem w czym problem. Żeby dodać opłatę ewidencyjną wchodzimy do badania poprzez "korektę", więc oprócz zaznaczenia opłaty możemy dopisać w uwagach (będzie to widoczne w rejestrze) Dnia takiego i takiego pobrano opłatę ewidencyjną za wpis do dowodu rejestracyjnego nr ....

 

W żadnym wypadku nie zmieniamy typu i numeru dokumentu w badaniu bo badanie było na pozwoleniu czasowym, ale w uwagach taki wpis możemy dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem w czym problem.

technicznie to żaden problem - czyli pan Pikuś :D

ale chodzi o przepisy

skoro w rejestrze PC to nie może być OE bo tego nie stemplujemy

 

jeżeli sprawę załatwia

dopisać w uwagach (będzie to widoczne w rejestrze) Dnia takiego i takiego pobrano opłatę ewidencyjną za wpis do dowodu rejestracyjnego nr ....
i w CEP-ie nie będą wnikać to NO PROBLEM :D

 

jeżeli to idzie do CEP

Przyjeżdża klient z PC na OBT. Badanie z wynikiem P + zaświadczenie i kierunek WK. Po pięciu dniach wraca ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
pieczątki w adnotacjach

Musze przyznać, że w nowym DR jeszcze nie widziałem.

Miałem ostatnio klienta który na wieść o wymianie DR z powodu braku miejsc usiłował mi wmówić żebym postawił pieczątkę w adnotacjach bo ,,Panie przecież jest miejsce" :razz::evil:

Widziałem ze trzy takie DR, normalnie pieczątka diagnosty z BT wstawiona pod urzędowymi na środkowej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas był kiedyś artysta w okolicy, co najpierw wstemplowywał w DR dodatkowe tabelki na OBT (w adnotacjach - miał taką specjalną "stempelkową formatkę") i w nie wstawiał kolejne swoje pieczątki z badań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.