Skocz do zawartości

Próba włamań na konta użytkowników forum ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

W ciągu kilku ostatnich dni fora dyskusyjne obserwują wzmożoną aktywność robotów skanujących konta użytkowników pod kątem możliwości zalogowania się na nie i włamania na forum.

W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby, które posiadają konto o zbyt prostych lub zbyt krótkich hasłach - o ich zmianę na mocniejsze (=mniej oczywiste).

 

Wszelkie hasła typu 12345 są oczywiście niemile widziane ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 358
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    25

  • Psuj

    23

  • darkdog

    18

  • blakop

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moje hasło ma 11 znaków

Czy na pewno zgodne z zaleceniami? "...- OK, hasło powinno zawierać minimum 26 znaków, nie może znajdować się w żadnym słowniku dostępnym na rynku, nieparzyste samogłoski powinny być pisane wielką literą, a co trzecia parzysta przed akcentem powinna być poprzedzona tyldą i hasło dodatkowo powinno zawierać takie znaki jak hasz, ampersant, at lub inne specjalne, system ponadto pamięta 100 poprzednich haseł więc nie może pan zastosować takiego, które pan używał na przestrzeni ostatnich około 8 lat..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od 2 może 3 dni jakoś loguję się po dwa razy tz wpisuję nik hasło i wyskakują ponownie puste rubryki, wpisuję jeszcze raz jestem zalogowany duszę na "posty od ostatniej wizyty" i nic nie ma wszystko jest w przeczytanych. Kiedyś już było coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...- OK, hasło powinno zawierać minimum 26 znaków, nie może znajdować się w żadnym słowniku dostępnym na rynku, nieparzyste samogłoski powinny być pisane wielką literą, a co trzecia parzysta przed akcentem powinna być poprzedzona tyldą i hasło dodatkowo powinno zawierać takie znaki jak hasz, ampersant, at lub inne specjalne, system ponadto pamięta 100 poprzednich haseł więc nie może pan zastosować takiego, które pan używał na przestrzeni ostatnich około 8 lat..."

 

Z czego ten cytat? :)

 

no to co taki robot będzie robił jak wlezie na moje konto ? :(

 

Wklei nagie fotki Leppera w temacie "przedstaw się" i podpisze "tak tak - to właśnie ja jestem rurek" ;)

 

[ Dodano: 25-01-2011, 18:18 ]

A ja od 2 może 3 dni jakoś loguję się po dwa razy

 

No mnie też włamanie dotknęło. Wystraszyłem się na początku, ale teraz już wiem, że to zwyczajnie Tomek na kacu znów logował się na chybił trafił i zablokował mi konto... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system ponadto pamięta 100 poprzednich haseł więc nie może pan zastosować takiego, które pan używał na przestrzeni ostatnich około 8 lat..."

jedno na tydzień i co dwa lata to samo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loguj się zawsze przez

Czy fakt, że ja tak się loguję i nie mam problemu jest dowodem na, że u mnie problemu nie ma czy na to, że go nie widzę, bo się na tym nie znam ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loguj się zawsze przez

Czy fakt, że ja tak się loguję i nie mam problemu jest dowodem na, że u mnie problemu nie ma czy na to, że go nie widzę, bo się na tym nie znam ???

Wg mnie - nie włamali się na Twoje konto. Ale zawsze istnieje szansa, że zrobili to, zapamiętali hasło i wrócą w odpowiedniej chwili. Kto ? ONI. :D Po co ? Nie wiem ...

 

Rozwiązaniem jest zmiana hasła. Dobrze jest robić to relatywnie często - np. co miesiąc.

Tak czy inaczej hasło musi mieć co najmniej kilka znaków, najlepsze są te nie słownikowe, nie będące imionami, zawierać cyfry i litery, dobrze, jeśli małe i duże itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chciałem się zalogować wyświetlił się komunikat : w związku z kilkukrotną nieudaną próba logowania twoje konto zostało zablokowane - proszę zalogować się za jakiś czas....,więc próbowali i do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chciałem się zalogować wyświetlił się komunikat : w związku z kilkukrotną nieudaną próba logowania twoje konto zostało zablokowane - proszę zalogować się za jakiś czas....,więc próbowali i do mnie.

 

Miałem wczoraj to samo. Dzisiaj już jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze istnieje szansa, że zrobili to, zapamiętali hasło i wrócą w odpowiedniej chwili. Kto ? ONI. :D Po co ? Nie wiem ....

 

Brzmi to jak zapowiedź serjalu "Zagubieni" (LOST) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też muszę sie dwa razy logować i juz mnie to męczy

 

Ja w Goglle też muszę 2 razy ale w Firefox loguję się za pierwszym razem. Wyglada na to, że to wymóg przeglądarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.