Skocz do zawartości

Starostwo- a termin badania


mmiodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem >Jaki ? Już piszę. Przyjechał klijent na Badanie przed I-rejestracją.Data I-rejestracji 4.11.2010 r.Mój kolega wyznaczył termin na 2 lata, ale w naszym Starostwie pewna Pani miała odmienne zdanie i stwierdziła ,że kolega wyznaczył zły termin i powinien dopełnić do 3 lat. Następnie poinformowała nas ,że dzwoniła do ITS i tam "Gość " nazwiska nie będę pisał, potwierdził że powinniśmy dopełniać. My chcąc się upewnić też zadzwoniliśmy do tego samego i powiedział nam to samo. Wychodzi z tego ,że klijent ma na 2 lata i osiem miesięcy Badanie. Co Wy na to . Nie pomógł Dz.U 108.art 81.ust 6. Sprawa jest pilna , może coś podpowiecie jak wyjść z tego a zarazem nie pozwolić sobie wciskać bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał klijent na Badanie przed I-rejestracją.Data I-rejestracji 4.11.2010 r

Ustalenie danych trzeba było zrobić. I tyle. Po co sobie komplikować sobie życie? Termin powinien WK sobie skrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co w takim razie My powinniśmy klijenta uświadamiać że ma aktualne badania i tylko mu przysługuje ustalenie danych.????

 

Tak.

 

Pani miała odmienne zdanie i stwierdziła ,że kolega wyznaczył zły termin i powinien dopełnić do 3 lat.

Nie ma dopełnień do trzech lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak to w Starostwie wytłumaczyć ??

 

Podajesz Art prawa o ruchu drogowym gdzie pisze

 

Art. 81.

6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej

masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej

nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie

przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia

poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia

badania. Nie dotyczy to pojazdu przewożącego towary niebezpieczne, taksówki osobowej, pojazdu

samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9,

wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki "SAM", pojazdu

zasilanego gazem, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu

państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym.

 

I pytasz się czy na piśmie ci dadzą nakaz złamania prawa, bo w ustawie pisze, że na więcej niż 2 lata dać nie możesz...

 

Oczywiście jak klient uprze się na okresowe, bo wystarczyło by ustalenie danych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ,dziękuje Wam . Jutro koledze to prześle tzn. wasze rady ,gdyż ja mam wolną sobotę. Jeszcze raz dzięki. Co do art.81 to nie wiem czy ta pani to zrozumie.[jak nie zrozumiał Gość z ITS-u]

 

[ Dodano: 01-04-2011, 22:38 ]

ale będziemy z kolegą próbować

 

[ Dodano: 02-04-2011, 11:44 ]

A to jest numer telefonu do tego "Gościa" do ITS ,podaje bo może któryś z kolegów sam na własne uszy chce usłyszeć : 22 811 32 31 wew.160.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest numer telefonu do tego "Gościa" do ITS ,

Bardzo się dziwię wszystkim, którzy korzystają z nic nie dających porad ITS-u ,,,

nie szkoda Wam kasy na telefon ?

 

[ Dodano: 02-04-2011, 19:20 ]

Przyjechał klijent na Badanie przed I-rejestracją.

Tak naprawdę nie wiemy po co przyjechał, bo możliwości jest kilka,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest numer telefonu do tego "Gościa" do ITS ,podaje bo może któryś z kolegów sam na własne uszy chce usłyszeć
Nazwisko pamiętasz bo po numerze wewnętrznym nie jest to ktoś z Patronatu.

Nie podejmujmy pochopnych wniosków!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam ,mam zapisane w pracy na Stacji.

 

[ Dodano: 03-04-2011, 09:30 ]

[quote name="JANUSZ60"

Bardzo się dziwię wszystkim' date=' którzy korzystają z nic nie dających porad ITS-u ,,,

nie szkoda Wam kasy na telefon ? [/quote]

 

Nikt nie chciał tam dzwonić, Pani ze starostwa poinformowała nas że tam otrzymała wyczerpującą odpowiedż i my jak NIE WIEMY to też mamy zasięgnąć tam porady [wiedzy]. Dlatego z ciekawości zadzwoniliśmy i :x:shock:

 

[ Dodano: 03-04-2011, 09:39 ]

A tak mnie naszło w tej chwili ,może ktoś ma dojścia do PISKP, muszę jej jakoś prawnie wyjaśnić. Jeżeli Dz.U.108poz.908 z póż.zm. art 81.ust.6 dla tej pani nie mówi jasno to CO. [sam już nie wiem]

 

W sumie by najlepiej rzeczywiście pasowało -art81.ust 4 pkt3 lit.b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie by najlepiej rzeczywiście pasowało -art81.ust 4 pkt3 lit.b.

Jeżeli już zrobiliście okresowe to należałoby teraz potrzymać, że było potrzebne, a termin jest jak najbardziej prawidłowo ustalony ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w sumie nie wiem jak to rozwiązać z tym starostwem.

Jak paniusia z WK pozostanie dalej na swoim/a z tego co sobie poczytałem wyzej moze tak się stać/ i "uświadomi"klienta ze przez Wasze działania stracił następne OBT na 2 lata to raczej sytuacja nie jest ciekawa.Nie wiem czy jest mozliwe anulowanie tego badania i jednak powrot do ustalenia danych a OBT jak w DR... :?::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ,to by było najrozsądniejsze . kolega ma w poniedziałek dzwonić rano do tej pani i to zaproponować. Ja będę dopiero po południu[tak pracuję].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie ustalić wspólnie z WK i z właścicielem co jeszcze da się zrobić i co byłoby najmniej problematyczne, zależnie od tego czy Pani wydala już PC, czy zawiesiła działania ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy sprawa zakończona. Ustalony termin badania przez kolegę został nie zmieniony.Powiem tak ,w dużej mierze pomógł kolega Diagnosta z zaprzyjażninej OSKP. Nie ma to jak BRAĆ Diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Kiedyś było w zwyczaju coroczne, a nawet częstsze , spotkania diagnostów z przedstawicielami WK. Teraz takich spotkań nie ma, a przynajmniej ja nie słyszałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie tak robią jeszcze 8) -można sobie wyjaśnić wiele niedomówień

Spotkania są organizowane, ale niewiele można sobie wyjaśnić, raczej są to spotkania informacyjne typu "będzie kontrola, proszę poprawić jakość badań, odebrano uprawnienia, postaram się dowiedzieć/wyjaśnić jakie postępowanie jest poprawne" i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było w zwyczaju coroczne, a nawet częstsze , spotkania diagnostów z przedstawicielami WK. Teraz takich spotkań nie ma

 

No jak to nie ma, a coroczna kontrola WK to gips :?: , tylko trochę inna forma spotkania :roll: , niekoniecznie przyjemna :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak - SP, które ma pod sobą 6-7 stacji, to jak zrobi takie spotkanie, to nawet jest szansa na rzeczową dyskusję. Ale jak takich stacji jest 50?? Domyślcie się jak wyglądają wtedy takie spotkania w naszych realiach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.