Skocz do zawartości

Przeróbka anglika - po raz kolejny


mmiodzio

Rekomendowane odpowiedzi

A co z anglikami? 8)

 

Właśnie ,koledzy mam gościa który chce przyjechać na BT i twierdzi że jego Volkswagen Passat B5 ,rok 2002 jest przystosowany do ruchu lewo i prawostronnego .Dostał pismo od firmy Kulczyk Tradex że świadectwo homologacji numer ............ dotyczące pojazdu o numerze VIN .............. uwzględnia warianty przewidziane konstrukcyjnie do ruchu lewo-i prawostronnego. . Ten wyraz uwzględnia troszke dziwny ,lepiej by pasowało moim zdaniem

odpowiednio przystosowany.

. Jeśli trza będzie podać numer VIN to nie ma problemu. Co Wy na to, chciałbym waszej rady. Acha i jeszcze jedno ,czy do przeróbek musi być autoryzowany serwis lub firma ,czy to może być obojętnie jakiś zakład naprawczy który ma kod- 4520 Z.

 

[ Dodano: 19-04-2011, 16:57 ]

mam zdjęcie zrobione z pisma który wystawił jakiś tam zakład naprawczy i co tam zostało dokonane po zmianach.

5ae1a4a2a9ce5_Zdjcie002.thumb.jpg.c9314dbf971d69ac8d748d6a65f80249.jpg

5ae1a4a2d2f53_Zdjcie001.thumb.jpg.3a471e56c94f046a2250d415f997c68e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to producent określa na jaki rynek produkuje auto i jeżeli owe autko o tym numerze VIN zostało wyprodukowane na rynek Wielkiej Brytanii, to producent przypisał konkretnie do tego kraju ten pojazd i nie wydaje mi się , że można go sobie teraz sprowadzić do naszego kraju i zarejestrować. Takie to moje zdanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wyraz uwzględnia troszke dziwny

Czyli w zależności na jaki rynek idzie nie ma problemu z przełożeniem fajery,przynajmniej ja tak kumam.

mam zdjęcie zrobione z pisma który wystawił jakiś tam zakład naprawczy i co tam zostało dokonane po zmianach.

A od oceny reszty jesteś Ty.Na forum są wzory zaświadczeń ale to są tylko wzory i każdy zakład może napisać jak mu się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od oceny reszty jesteś Ty.Na forum są wzory zaświadczeń ale to są tylko wzory i każdy zakład może napisać jak mu się podoba.

Co więcej nie musi być żadnego oświadczenia warsztatu. Jest ono tylko wymagane przy zmianie rodzaju pojazdu. Jeśli już coś będziesz dodatkowo wymagał to opinia rzeczoznawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ,koledzy

 

A może tak nowy temat? Bo przeróbka anglika do tematu " Rejestracja aut z zagranicy: czy będzie łatwiej?" pasuje chyba jak pięść do nosa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście faktury za nowe części zgodnie z Dz.U. nr 32

 

ZAŁĄCZNIK Nr 3

WYKAZ PRZEDMIOTÓW WYPOSAŻENIA I CZĘŚCI ZWIĄZANYCH Z BEZPIECZEŃSTWEM

UŻYTKOWANIA POJAZDU I OCHRONĄ ŚRODOWISKA

 

:evil::evil::evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieć to on może :-)

Wszystko zależy czy chcesz się pod tym podpisać czy nie :-)

Ja żądam od klientów zaświadczenie z autoryzowanego serwisu (jak o VW to z Volkswagena a jak Forda to z Forda) że pojazd został przerobiony zgodnie z przepisami obowiązującymi dla pojazdu o ruchu prawostronnym - jak do tej pory żaden klient nie przyjechał z takim zaświadczeniem bo to kosztuje :-) a przekręt nie będzie wydawał pieniędzy bo mu szkoda :-) No to masz gościa z głowy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ,koledzy mam gościa który chce przyjechać na BT i twierdzi że jego Volkswagen Passat B5 ,rok 2002 jest przystosowany do ruchu lewo i prawostronnego .Dostał pismo od firmy Kulczyk Tradex

 

Tak teraz te skaniki przeczytałem i wygląda mi to na ściemę a to już oszustwo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żądam od klientów zaświadczenie z autoryzowanego serwisu (jak o VW to z Volkswagena a jak Forda to z Forda) że pojazd został przerobiony zgodnie z przepisami obowiązującymi dla pojazdu o ruchu prawostronnym - jak do tej pory żaden klient nie przyjechał z takim zaświadczeniem
:ok:ok

Wszystko i na temat.... :!:

 

[ Dodano: 19-04-2011, 20:54 ]

od Kulczyka nie ma żadnej pieczątki.

Chyba wystarczy ze pisze KULCZYK.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wystarczy ze pisze KULCZYK..

I klękajcie narody :D ,na dobrym sprzęcie można nadrukować skolko godno :D , znalazłem w necie stary artykuł w którym wymieniony jest pan Dybza,czy to czeski błąd czy też fałszywka trudno powiedzieć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W co jak w co, ale w uniwersalność B5 nie uwierzę nigdy :) Przecież w B5 trzeba wymienić sciane grodziową!

 

bo ją właśnie wymienili .

 

Ale to tylko cztery śrubki, jak mnie zapewniał jeden z handlarzy za przeproszeniem , ( prywatnych importerów),,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmiodzio wypisz wymaluj miałem taki przypadek - zadzwoń do dealera który to pismo wystawił i spytaj czy takie pismo wystawiali :evil: Wątpię aby ktoś to potwierdził - bo to jest pismo z kosmosu. Następnie zadzwoń na infolinię VW poproś z działem homologacji i tam zapytaj się czy takie pismo ma rację bytu :x . Myślę, że jest tak jak ktoś napisał - proceder ma znamiona oszustwa :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń do dealera który to pismo wystawił i spytaj czy takie pismo wystawiali Wątpię aby ktoś to potwierdził - bo to jest pismo z kosmosu. Następnie zadzwoń na infolinię VW poproś z działem homologacji i tam zapytaj się czy takie pismo ma rację bytu . Myślę, że jest tak jak ktoś napisał - proceder ma znamiona oszustwa

 

A potem jak potwierdzą się podejrzenia to na Policję po cichaczu żeby wpadli na miłą pogawędkę :D Jak "handlarzyna przekręciarz" pochodzi i pozeznaje na policji u prokuratora i w sądzie a potem zapłaci stosowna karę to się nauczy :evil::evil::evil: omijać Twoją stację :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie znaczy, że kogoś innego gość na to nie złapie

 

No właśnie nie dalej jak wczoraj mnie gość próbował na inny protokół TDT z butli nabrać. Miał protokół ale z innego zbiornika i myślał że nie sprawdzę numerów :razz: a tu zonk i powiem że nie odstąpiłem od badania pojechałem do końca i z czystym sumieniem wystawiłem mu N "za oszustwo", ale cóż pewnie znajdzie kogoś kto nie sprawdzi ale przynajmniej będzie go to więcej kosztowało :evil::evil: i może jak ktoś jeszcze postąpi tak samo jak ja to się w końcu nauczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.