Skocz do zawartości

pierwsza rejestracja w kraju - camper


Ariel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

planujemy zakup Campera. Znaleźliśmy rocznik 94, data pierwszej rejestracji 96 (tylko że nigdzie w briefie nie widzę potwierdzenia rocznika 94, wszystkie daty są na 96), nie zarejestrowany jeszcze w naszym kraju. W briefie wpisane jest 5 miejsc siedzących.

 

Camper posiada dwa miejsca z przodu z pasami, a potem w części mieszkalnej z tyłu zabudowę w kształcie podkowy, na środku stół - i tam nigdzie nie ma pasów.

 

w briefie jest wpis "ZIFF.12: DAVON IM WOHNRAUM 2 A.D.LINKEN U.1.A.RECHTEN LANGSBANK VORNE", czyli z tego co rozumiem są dwa miejsca z lewej, jedno z prawej.

 

Pytanie - czy tak wyposażony pojazd bez problemów przejdzie u nas pierwszy przegląd (oczywiście pomijam reszte warunków)?

 

Czy jeśli chciałbym go zmienić na 6 osób, wtedy należy

a) montować pas dla 6 miejsca, jeśli byłoby na środku z tyłu przodem do kierunku jazdy

b) nie montować pasa, a jako szóste miejsce przyjąć drugie po prawej i poprosić o jakieś uzasadnienie diagnoste?

c) zmiana na 6 osób wymagałaby dodania pasów do wszystkich pozostałych miejsc?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • danielg539

    14

  • Psuj

    9

  • michal_k

    8

  • blakop

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Znaleźliśmy rocznik 94, data pierwszej rejestracji 96 (tylko że nigdzie w briefie nie widzę potwierdzenia rocznika 94, wszystkie daty są na 96),

 

Pojęcie roku produkcji pojazdu funkcjonuje tylko w Polsce i dlatego w niemieckich dokumentach nie ma wzmianki na ten temat.

 

Jeżeli chodzi o pasy bezpieczeństawa, to pojazd musi je posiadać gdy posiada punkty ich kotwienia a one są obowiązkowe dla pojazdów zarejestrowanych po 20.11.2007r (Dotyczy siedzeń ionnych niż przednie i skierowanych przodem do kierunku jazdy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem w części mieszkalnej z tyłu zabudowę w kształcie podkowy, na środku stół - i tam nigdzie nie ma pasów.

 

W Polsce nie można przewozić osób w kamperze w części mieszkalnej, miejsca tam umieszczone nie spełniają zazwyczaj żadnych warunków technicznych, więc najprawdopodobniej zostanie zarejestrowany na

dwa miejsca z przodu z pasami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem campera forda i w części mieszkalnej przy stoliku miał jak najbardziej miejsca siedzące z punktami i pasami których wcześniej nieznalazłem, w odnalezieniu tych pasów pomógł mi klient , szczerze powiem że nie mogłem tego podważyć wszystko było ok, miał 5 miejsc siedzących w brife również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem w części mieszkalnej z tyłu zabudowę w kształcie podkowy, na środku stół - i tam nigdzie nie ma pasów.

 

W Polsce nie można przewozić osób w kamperze w części mieszkalnej, miejsca tam umieszczone nie spełniają zazwyczaj żadnych warunków technicznych, więc najprawdopodobniej zostanie zarejestrowany na

dwa miejsca z przodu z pasami

 

hm, to co w takim razie z wszystkimi camperami (a jest ich masa) zarejestrowanymi już w polsce na 6-8 miejsc, gdy tylko dwa są z przodu? W wypadku kontroli drogowej dwie osoby zostają reszta idzie na pieszo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co w takim razie z wszystkimi camperami (a jest ich masa) zarejestrowanymi już w polsce na 6-8 miejsc, gdy tylko dwa są z przodu? W wypadku kontroli drogowej dwie osoby zostają reszta idzie na pieszo?

 

Pewnie nic do czasu, aż jakiś kamper się rozwali i zginą ludzie. wtedy odpuszczą temat busów i zabiorą się za kampery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nic do czasu, aż jakiś kamper się rozwali i zginą ludzie

Zawitał do mnie fiat kamper 6-osobowy" identico" ja na zdjęciu z tym że siedzenia które sa tyłem do kierunku jazdy w części jadalnej wyposażone w pasy bezpieczeństwa .Klient mówi że na "to " ma homo ,a ja na to że chcę widzieć homo na 6 miejsc .,a on że mam mu pokryć koszty benzyny.......

czy z pasami mogą być te siedzenia i tyłem do kierunku?pytam dla pewności 8)

 

Wybrane z ofert:

"Samochód specjalny - kempingowy Fiat Ducato 160 MultiJet Blucamp SKY501. Rok produkcji 2008. Zabudowa RIMOR typu alkowa.

Wyposażenie FIAT:

ABS, klimatyzacja w kabinie, radio CD/MP3, centralny zamek z pilotem, el. szyby, zderzak w kolorze nadwozia

Wyposażenie części mieszkalnej:

6 miejsc do jazdy i spania (stałe podwójne spanie z tyłu auta, podwójne spanie nad kabiną i podwójne po złożeniu stołu). Lodówka 150L (z osobnym zamrażalnikiem) z 3 automatycznie wybieranymi źródłami zasilania (12V,230V,gaz). Gazowe ogrzewanie wnętrza i podgrzewanie wody - urządzenie combi Truma (można używać podczas jazdy), instalacja TV, rolety i moskitiery we wszystkich oknach i szyberdachach, 3 szyberdachy (w tym Heki), markiza o powierzchni 10m2, bagażnik na 3 rowery, relingi dachowe i drabina na dach, garaż do przewozu skutera."

 

inny

"Opis pojazdu:

 

WSPOMAGANIE KIEROWNICY / CB RADIO ZESTAW SATELITARNY + TELEWIZOR I ODTWARZACZ / TEMPOMAT / DODATKOWO KAJAK + WIOSŁO / DODATKOWA LODÓWKA / HAK / BAGAŻNIK NA ROWERY / WC / PRYSZNIC / KUCHENKA GAZOWA - 2 BUTLE / 6 OSOBOWY "

:roll:

T2089887_3.jpg.9d68b1d94f7911ec241dc4ea89e93cfe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawitał do mnie fiat kamper 6-osobowy" identico" ja na zdjęciu z tym że siedzenia które sa tyłem do kierunku jazdy w części jadalnej wyposażone w pasy bezpieczeństwa

 

No ten na zdjęciu to niestety tylko 2 osoby :)

 

czy z pasami mogą być te siedzenia i tyłem do kierunku?pytam dla pewności

 

TE siedzenia - NIE. Natomiast tyłem do kierunku jazdy mogą być (VW Multivan - ale ten oryginalny a nie "made in czesiowgarażu") siedzenia jak najbardziej, ale na pewno nie drewniane kanapki z campera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie można przewozić osób w kamperze w części mieszkalnej,

Czy ktoś jest w stanie podać jakąś podstawę prawną? jakim § się tłumaczyć, bo mam upierdliwego klienta, który ma w dowodzie 7 miejsc siedzących i nie chce odpuścić.

Poza dwoma siedzeniami z przodu, w części mieszkalnej są dwie kanapy, jedna na dwie osoby przodem do kierunku jazdy z dwupunktowymi pasami bezpieczeństwa, druga tyłem do kierunku jazdy prawdopodobnie trzyosobowa bez pasów. Oparcia są stosunkowo niskie około 55cm. Kanapy z oparciami po rozłożeniu służą do spania dla dwóch osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie podać jakąś podstawę prawną?

 

Może źle się wyraziłem... Po prostu siedzenie w części mieszkalnej nie spełniają żadnych norm do przewozu ludzi bo nie były do tego konstruowane - i na to nie jest potrzebny żaden konkretny przepis. Jeśli chce mieś 7 osób - ok, oryginalne punkty kotwiczenia foteli i fotele spełniające wymagania do przewozu pasażerów, ale one się znowu nie sprawdzą w kamperze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie można przewozić osób w kamperze w części mieszkalnej,

Czy ktoś jest w stanie podać jakąś podstawę prawną? jakim § się tłumaczyć, bo mam upierdliwego klienta, który ma w dowodzie 7 miejsc siedzących i nie chce odpuścić.

Poza dwoma siedzeniami z przodu, w części mieszkalnej są dwie kanapy, jedna na dwie osoby przodem do kierunku jazdy z dwupunktowymi pasami bezpieczeństwa, druga tyłem do kierunku jazdy prawdopodobnie trzyosobowa bez pasów. Oparcia są stosunkowo niskie około 55cm. Kanapy z oparciami po rozłożeniu służą do spania dla dwóch osób.

Nie ma takiego przepisu - a Psuj coś wymyśla bo są to siedzenia stylizowane :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego przepisu -

 

Ale jest przepis o mocowaniu foteli w miejscach przewidzianych konstrukcyjnie

 

druga tyłem do kierunku jazdy prawdopodobnie trzyosobowa bez pasów.

 

Tez "na to" jest przepis :)

 

A te "skrzynki" do siedzenia mają hoomo???? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to camper z 1960 r - zarejestrowany - to jaki przepis

Mam przed sobą nówkę (zabudowa wykonana w Niemczech na Ducato rok produkcji 2011), 6-cio osobowy z czego 4 w części mieszkalnej podobnie jak w tym, dwie kanapy z pasami bezpieczeństwa przy stoliku i założę się, że w WK nikt nawet nie mrugnie tylko wyda DR na 6 osób ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i założę się, że w WK nikt nawet nie mrugnie tylko wyda DR na 6 osób ,,,

 

Mrugać będą jak im coś do oka wpadnie, a puki co to nie WK ogląda pojazdy tylko diagności... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a puki co to nie WK ogląda pojazdy tylko diagności...

Przy dobrych układach diagnosta po raz pierwszy uwidzi to cacko po trzech latach i znów będzie, że do tej pory nikt sie nie czepiał ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrych układach diagnosta po raz pierwszy uwidzi to cacko po trzech latach i znów będzie, że do tej pory nikt sie nie czepiał ,,,

 

To musiał by być nowy z homologacją fabryczną (bo te zabudowane przez firmę niezależną tez przechodzą badania techniczne przed rejestracją), a wtedy na pewno nie będzie miał 6 miejsc, chyba, że fotele/kanapy spełniają normy dla siedzeń samochodowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiał by być nowy z homologacją fabryczną

Na razie nawet nie pytam jakie ma dokumenty tylko czekam czy zawisną na nim nasze tablice bez badania, chcę tylko zwrócić uwagę, iż Niemcy podchodzą do tych siedzeń bardziej liberalnie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba, że fotele/kanapy spełniają normy dla siedzeń samochodowych

Tak właśnie jest w camperach. Te pojazdy są tworzone tak by deklarowana przez producenta liczba miejsc do spania odpowiadała liczbie osób, które mogą być przewożone camperem. Przecież nikt za camperem nie jeździ osobówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.