Skocz do zawartości

badanie dla ubezpieczalni


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy jaki teraz jest rodzaj badania z cennika nowego dla badania dla ubezpieczalni powyzej 2000zl szkoda? bo podobno sie zmienilo po 22 09 2009 zgadza sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie ma ze względu na kwotę tylko na zakres uszkodzeń.

 

Zakres badania - identyfikacja pojazdu, układ hamulcowy, kierowniczy, zawieszenie, (w zakresie podstawowym i rozszerzonym, czyli jak przy okresowym i pokolizyjnym) ALE CYTUJĘ - "odpowiednio do zakresu naprawy"

 

Czyli praktycznie protokół szkody w grabę i poza identyfikacją pojazdu to co jest wyszczególnione w protokole w zakresie powyżej (np wymieniony wahacz prawy)

 

Cena 50 zł

 

Nie interesują nas sprawy wyposażenia, blacharskie, oświetlenia, spalin i takie tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli praktycznie protokół szkody w grabę i poza identyfikacją pojazdu to co jest wyszczególnione w protokole w zakresie powyżej (np wymieniony wahacz prawy)
Zakres badania - identyfikacja pojazdu, układ hamulcowy, kierowniczy, zawieszenie,
blacharskie

Rozumiem,no moze prawie wszystko.Piszesz spr.ukladu kier.,hamulce itp.Mam pytanie czy czynności te muszę tez wykonać jezeli mam w protokóle wyszczególnione tylko sprawy blacharski,światła itp :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niestety Psuj zamknął mój temat odnośnie badania dla ubezpieczalni, więc pozwolę sobie dokończyć tutaj.

Podałeś link, który nie daje odpowiedzi na pytanie czy wykreślamy spełnia / nie spełnia, a zamykasz temat. Może dla niektórych to błahe pytanie ale od czego jest to forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś link, który nie daje odpowiedzi na pytanie czy wykreślamy spełnia / nie spełnia, a zamykasz temat.

 

Nie przesadzasz? Ten temat skreślania jest wałkowany przy każdym rodzaju badania dodatkowego i chyba wystarczy...

 

badanie techniczne to dodatkowe

:ok

spełnia wymagania techniczne.....

Przy badaniu dodatkowym oba punkty wykreślone.

W poprzednim temacie uzyskałeś jasną i klarowną odpowiedź...

 

A to dla przypomnienia.

ScreenShot003.jpg.722e6eaeb31aecdf4fcd7f4d29cd2302.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tą jasna i klarowną odpowiedzią to bym się sprzeczał patrząc na odpowiedzi Regan55 i adam1501...

Myślę, że moje wątpliwości zostały rozwiane. Uzyskałem odp na pytanie wiec pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie ma ze względu na kwotę tylko na zakres uszkodzeń.

 

Zakres badania - identyfikacja pojazdu, układ hamulcowy, kierowniczy, zawieszenie, (w zakresie podstawowym i rozszerzonym, czyli jak przy okresowym i pokolizyjnym) ALE CYTUJĘ - "odpowiednio do zakresu naprawy"

 

Czyli praktycznie protokół szkody w grabę i poza identyfikacją pojazdu to co jest wyszczególnione w protokole w zakresie powyżej (np wymieniony wahacz prawy)

 

Cena 50 zł

 

Nie interesują nas sprawy wyposażenia, blacharskie, oświetlenia, spalin i takie tam...

 

Rozumiem że na wniosek ubezpieczalni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że na wniosek ubezpieczalni ?

 

Tak mowa o badaniu dla ubezpieczyciela, tylko tak naprawdę nie wiadomo czy na wniosek ubezpieczalni czy właściciela, bo w zasadzie nie jest to badanie skierowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko tak naprawdę nie wiadomo czy na wniosek ubezpieczalni czy właściciela

??????????????????? :D

bo w zasadzie nie jest to badanie skierowane

Fakt,nigdy jeszcze skierowania nie widziałem.Bardziej bym się przychylił ze na wniosek wlasciciela gdyz jego zawszę widzę.Ten natomiast oświadcza ze robi to bo tak kazał mu ubezpieczyciel.A więc......??????? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właścicielowi pojazdu powinno zależeć żeby zrobić to badanie. Badanie należy wykonać zawsze, gdy ubezpieczyciel wziął odpowiedzialność za szkodę. Podczas następnej szkody bez badania po poprzedniej ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.