Skocz do zawartości

badanie jak długo trwa


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak długo u Was trwa wykonywany przegląd

 

Ja nie wykonuję przeglądów tylko badania :)

 

A wracając do tematu. Czas badania zależy od jego zakresu badanie na VAT zajmuje 2 minuty + wystawienie zaświadczenia w sumie 5 min.

 

Natomiast badanie okresowe zajmuje tyle czasu ile trzeba czyli odwrotnie proporcjonalnie do ilości klientów czekających pod bramą :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast badanie okresowe zajmuje tyle czasu ile trzeba czyli odwrotnie proporcjonalnie do ilości klientów czekających pod bramą :x

 

To się nazywa poczucie humoru :D Dobrze, że w Dz.155, poz.1232 nie określono ile minut mamy poświęcić na dany rodzaj "badania" może byśmy się lepiej pośmieli . Jak najbardziej jestem za "tyle czasu ile trzeba trzeba..." :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast badanie okresowe zajmuje tyle czasu ile trzeba czyli odwrotnie proporcjonalnie do

u mnie jest wprost do rodzaju pojazdu ...

czyli najszybiej załatwiana jest przyczepa ciężarowa rolnicza do 1,5 t DMC

- identyfikacja

- ogumienie

- oświetlenie

- stan ramy, burt i TWPW

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest wprost do rodzaju pojazdu ...

 

To chyba tak u każdego jest :)

Mi też mniej czasu zabiera ciągnik rolniczy trochę więcej osobówka, trochę więcej ciężarówka itd. itp. Pytanie autora jest mało precyzyjne a poza tym jeden robi przegląd osobowego w 30 minut a drugi powie a co tam oglądać przez 30 min. :razz: góra 15 minut itd.

 

Wiec każdy potrzebuje tyle ile mu trzeba. Dla szefa zawsze będzie za długo bo klienci czekają i nie daj boże odjadą do innej SKP a dla Ciebie ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proporcjonalnie do ilości klientów czekających pod bramą :x

Na mnie ilość czekających nie działa. Mam swoje tempo. A po drugie to po kiego grzyba przyjechali wszyscy naraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

quote="Jackow]

Na mnie ilość czekających nie działa.

 

Na mnie również ,a w ogóle to teraz jestem na urlopie . WREŚCIE.Może pojadę do "Kostuchy " i odwiedzę go .On też jest na urlopie i blisko mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie ilość czekających nie działa.

 

Na mnie też, a i szef nad głową nie buczy :D:D Dostaje zestawienie miesięczne i wtedy są ewentualnie jakieś pytania.

 

A poza tym też jestem na urlopie :cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool: całe dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie proponuję czasu krótszego niż 15 min. W raportach dla CEPIK -u widać czasy kolejnych wpisów .A oto konkretny przykład . Przez 3- godz. zablokowany system komputerowy.

Wykonane ok. 5- ciu badań, po czym w krótkim po zadziałanu systemu czasie ok. 10- ciu min.

nastąpił wpis wcześniej wykonanych badań . Reakcja Starostwa była bardzo szybka i mocno podejżliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 20-30 min na osobówke +5-10 min gaz Czas zalezy od pojazdu,jego wyposażenia oraz...stanu technicznego Są auta przy których nie ma co robic po 15 minutach ale czasami 40 min nie wystarczy na sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy kupił samochód ale na przeglad do mnie nie przyjechał bo wiedział ze i tak go nie podbiję :-D . Na jakiejś stacji diagnosta sprawdził tylko numery i powiedział: przyjedź pan za 20 minut bo przed chwila robiłem badanie i trzeba trochę odczekać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjedź pan za 20 minut bo przed chwila robiłem badanie i trzeba trochę odczekać

Któro pewnie też polegało tylko na sprawdzeniu numerów :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjedź pan za 20 minut bo przed chwila robiłem badanie i trzeba trochę odczekać

Któro pewnie też polegało tylko na sprawdzeniu numerów :!:

 

Są tacy którzy pracują nam na takie opinie...

Wczoraj klient wspominał, że na poprzednim przeglądzie nie wjeżdżał na stacje bo diagności nie mieli czasu, dlatego w tym roku już tam nie pojechał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie na VAT zajmuje 2 minuty + wystawienie zaświadczenia w sumie 5 min.

 

Chyba nie miałeś na mysli VAT-2 :D

 

Na VAT 2 jeszcze szybciej patrzysz i widzisz, a jak się klient uprze to wtedy dopiero się "miarki" wyciągasz i mierzysz.

 

A swoją drogą robi ktoś badania na VAT-2 (czy są auta które spełniają VAT-2) bo ja robiłem jak do tej pory jedno i to negatywne bo klient chciał a jak wiadomo klient nasz Pan i jak chce to proszę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro to mówić - znam SKP na której oprócz nr nadwozia ( i to nie koniecznie ) sprawdzane są tylko światła i nic poza tym :shock::shock::shock::shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.