Skocz do zawartości

Badanie okresowe SAM-a przyczepa lekka do 750 kg nowa interp


mietek

Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymałem od klienta stanowiska MI do tyczące terminów badań okresowych przyczepy lekkiej SAM i pojazdu zabytkowego z gazem. Jest to informacja dla Starostwa w Białobrzegach z dnia 24,09,2010r. Podpisane przez p.Bogdanowicza i dotyczy określenia następnego terminu dla tych pojazdów na coroczne badanie.

5ae1a4be6e01c_interpretacjaSAMp-palekka.thumb.JPG.2853c298d84b1d5b98f6d01b862e484c.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    10

  • Olga

    7

  • darkdog

    6

  • qurde_blaszka

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

stanowiska MI do tyczące terminów badań okresowych przyczepy lekkiej SAM i pojazdu zabytkowego z gazem

 

Jakby Ci jeden z byłych użytkowników napisał jest to tylko stanowisko MI a nie opinia prawna :razz: Tylko opinia prawnika się liczy, ale nie przejmuj się on ma takie samo zdanie, a mój WK ma inne i dalej SAM'y do 750 kg są bezterminowo, natomiast co do zabytku z gazem trzeba byłoby się naradzić z WK ale ja bym był za badaniem co rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w pierwszej kolejności pytanie do konserwatora czy to nadal będzie spełniało kryteria bycia zabytkiem

 

Będzie, spotkałem się już dwukrotnie z takim przypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretacja zawarta w wyroku NSA, zresztą - o ile pamiętam - związana z SKP:

 

Stosownie bowiem do objaśnienia zawartego w tomie II Słownika Języka Polskiego wyraz "powinna" w połączeniu z podmiotem nieosobowym wskazuje na konieczność spełniania pewnego warunku, odpowiadania pewnym wymaganiom, oczekiwaniom wyrażonym w orzeczeniu. Także w piśmiennictwie przyjmuje się, że wyrażenie, w którym użyto zwrotu "powinien" w sensie normatywnym, jest równoznaczne z wyrażeniem, przez które w sposób bezpośredni coś się komuś nakazuje (zakazuje). Organ nie zgodził się zatem z interpretacją tego przepisu, dokonaną przez wnoszącego odwołanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem załoga...

Jak w temacie postu.

Przyczepka SAM MW250, DŁ250 = DMC500 Rocznik około 1997.

W dniu dzisiejszym poszedłem z nieważnym już pozwoleniem czasowym do UM w Szczecinie (właściwym w/g miejsca zameldowania), by odebrać dowód rejestracyjny.

Na czas się nie zgłosiłem, bo byłem na wyjeździe.

No i mi odmówiono jego wydania, gdyż jak pani Kierownik powiedziała:

Proszę przynieść przegląd.

Nie interesuje pracowników UM w Szczecinie, że przyczepka ma naście lat i wbite ma w starym dowodzie "bezterminowo", lub "nie dotyczy".

Na czasowym pozwoleniu też żadnego info nie było.

Pani Kierownik powiedziała mi, że ona wystąpiła do MI o interpretację czy przyczepka SAM ma być traktowana w/g przepisów jako przyczepka lekka - tzn przegląd bezterminowo, czy też jak pojazd SAM - przegląd co roku.

W odpowiedzi (pokazano mi kserówkę z MI) napisano, że jako pojazd SAM.

No i w efekcie dowodu nie dostałem.

Na pytanie "co jeśli diagnosta podbije, że sprawna i następny termin nie dotyczy"? - P. Kierownik powiedziała, że ona w UM takiego badania nie uzna.

Sama P. Kierownik powiedziała, że wie że sprawa jest kontrowersyjna, bo inne Urzędy takiego pisma nie dostały (pismo nie szło z rozdzielnika) - więc nie było by problemu z zarejestrowaniem przyczepki winnym UM, UMiG lub Starostwie (i gdzie tam jeszcze wydają te Dowody)...

Nawet nie miałem możliwości zaciągnięcia jej (przyczepki nie Pani Kierownik) na SKP, bo akurat auto jest na wywczasie.. :/:x (A pieszo mi się nie uśmiecha :/)

O CO W TYM CHODZI??

CO MAM ZROBIĆ Z TĄ PRZYCZEPKĄ (za podpowiedzi, że z mostu zepchnąć z góry dziękuję), A BARDZIEJ JAK UZYSKAĆ MOŻLIWOŚĆ JEŻDŻENIA Z NIĄ??

 

Pytanie do diagnostów:

JAKI JEST KOSZT COROCZNEGO PRZEGLĄDU PRZYCZEPKI LEKKIEJ (taki sam jak zwykłego pojazdu)?

 

Kto wie jak obejść tą nadgorliwość "mojego" UM? - nie pytam o łamanie prawa, lecz o umiejętne się nim posługiwanie...

Pozdrawiam

 

Dodam jeszcze, że zgłosiłem kupno 24.06.2011, czasówkę dostałem jak wiadomo od ręki, a dziś byłem po dowód. Pismo którym się podpierała Pani Kierownik datowane miała na 19.07.2011...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAKI JEST KOSZT COROCZNEGO PRZEGLĄDU PRZYCZEPKI LEKKIEJ (taki sam jak zwykłego pojazdu)?

Sęk w tym że w cenniku nie ma opłaty za przegląd przyczepy lekkiej,jeżeli już to najbliższa jest ta pozycja z cennika

1.9 przyczepa (naczepa) ciężarowa i specjalna do 3,5 t d.m.c. 78,00

Mam nadzieję że starostwo przekazało swoje stanowisko SKP, proponuję zadzwonić na stację i się podpytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego - absolutnie nie rób tego badania. Poproś o odmowę na piśmie z podaniem podstawy prawnej, przy czym zaznacz od razu, że:

 

1. Pismo z MI nie jest wykładnią prawa

2. Dlaczego przy rejestracji nikt nie wymagał od Ciebie tego dokumentu?

3. W jakim momencie zmieniły się przepisy dotyczące badań przyczep lekkich - poproś o wskazanie przepis i okresu

4. Dlaczego, skoro w ocenie WK czegoś w Twoich dokumentach brakowała nie zostałeś pisemnie wezwany do uzupełnienia braków?? Wynika to wprost z kpa - jest to ich obowiązek

5. Zapytaj dlaczego dotychczasowy dowód był wydany z wpisem "bezterminowe" i skoro był to błąd to co WK zamierza z tym zrobić, bo zgodnie z kpa dowód ten był w takim razie wydany z rażącym naruszeniem prawa i decyzja o rejestracji w tej sprawie powinna być uchylona!! A pracownicy WK ukarani - w tej i każdej innej sprawie zakończona rejestracją przyczepki lekkiej bez badania

6. Powiadom WK o zamierzeniu złożenia doniesienia do prokuratury w tej kwestii - wszak do tej pory WK w Szczecinie widać wielokrotnie złamał prawo nie wymagając badań do takich przyczepek :)

 

Wszystko oczywiście pisemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu to samo

Pewnie że to samo ,co proponujesz ?ustalić samemu ?

Jak już przyszło komuś robić okresowe lekkiej to przecież za darmo nie będzie robił . :D

 

[ Dodano: 26-08-2011, 21:17 ]

1. Pismo z MI nie jest wykładnią prawa

Bez problemu znajdą prawnika który to potwierdzi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już przyszło komuś robić okresowe lekkiej to przecież za darmo nie będzie robił . :D

zgoda, że nie za darmo,

ale dlaczego mam bulić (jako klient) za OBT pojazdu, który temu nie podlega :!::!:

 

i w dodatku kwotę za inny rodzaj pojazdu

a jeżeli już, to dlaczego nie może to być poz. 1,6 z cennika :?:

 

ja uważam tak

3. W jakim momencie zmieniły się przepisy dotyczące badań przyczep lekkich - poproś o wskazanie przepis i okresu

i poproszę o inną logiczną interpretację wyższości świąt jednych nad drugimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego - absolutnie nie rób tego badania. Poproś o odmowę na piśmie z podaniem podstawy prawnej, przy czym zaznacz od razu, że:

1. Pismo z MI nie jest wykładnią prawa

2. Dlaczego przy rejestracji nikt nie wymagał od Ciebie tego dokumentu?

3. W jakim momencie zmieniły się przepisy dotyczące badań przyczep lekkich - poproś o wskazanie przepis i okresu

4. Dlaczego, skoro w ocenie WK czegoś w Twoich dokumentach brakowała nie zostałeś pisemnie wezwany do uzupełnienia braków?? Wynika to wprost z kpa - jest to ich obowiązek

5. Zapytaj dlaczego dotychczasowy dowód był wydany z wpisem "bezterminowe" i skoro był to błąd to co WK zamierza z tym zrobić, bo zgodnie z kpa dowód ten był w takim razie wydany z rażącym naruszeniem prawa i decyzja o rejestracji w tej sprawie powinna być uchylona!! A pracownicy WK ukarani - w tej i każdej innej sprawie zakończona rejestracją przyczepki lekkiej bez badania

6. Powiadom WK o zamierzeniu złożenia doniesienia do prokuratury w tej kwestii - wszak do tej pory WK w Szczecinie widać wielokrotnie złamał prawo nie wymagając badań do takich przyczepek :)

 

Wszystko oczywiście pisemnie

 

Dokładnie :!:

Nawet jeśli WK będzie na tyle odważny aby wydać decyzję odmowną są na straconej pozycji z tego względu, że takich zaniechań Samorządowe Kolegium Odwoławcze płazem nie puści.

Szczególnie tego z punktu 4 :)

BT nie wykonuj bo niby czemu miałbyś płacić corocznie za czyjeś wyimaginowane pomysły i wymysły.

Faks nie stanowi prawa, stanowi je Prawo o Ruchu Drogowym, a zgodnie z nim przyczepy lekkie nie podlegają okresowym BT :!:

Jak można w ogóle wpaść na tak absurdalny pomysł aby nie przeprowadzając ŻADNEGO postępowania wyjaśniającego, ni z gruszki ni z pietruszki zażądać dokumentu x.

To tak jakbyś przyszedł po odbiór DR, a ktoś pokazał ci faks, że czyjaś interpretacja nakazuje ci przemalować tą przyczepkę na brązowo bo ocynkowana ....... oślepia innych kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie absolutna racje i przed taka głupotą należy się bronić . :mrgreen:

 

[ Dodano: 26-08-2011, 21:17 ]

1. Pismo z MI nie jest wykładnią prawa

Bez problemu znajdą prawnika który to potwierdzi. :D

Jednak najbardziej rozbawiło mnie to. :evil:

:-P Choć nie jestem pewien czy tego samego mamy na myśli i z tym wierszykiem. :roll:

Tyle dobrego narobią głupkowate opinie !!! :razz::x

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to od kilkdziesięciu lat przyczepki lekkie m-ki SAM były bezprawnie rejestrowane bezterminowo.W PORD pisze wyraźnie , że pojazdy marki SAM podlegają

corocznym badaniom i nie ma wzmianki , że nie dotyczy to przyczepek lekkich m-ki SAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co wszystkie dotychczas robione p-pki lekkie SAM były robione bezprawnie ? :shock:

Odnośnie stanowiska MI w tej sprawie czy nie zastanawia Was fakt, że dostały ją Starostwa które o nią zapytały, a nie wszystkie wg rozdzielnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to od kilkdziesięciu lat przyczepki lekkie m-ki SAM były bezprawnie rejestrowane bezterminowo.W PORD pisze wyraźnie , że pojazdy marki SAM podlegają

corocznym badaniom i nie ma wzmianki , że nie dotyczy to przyczepek lekkich m-ki SAM.

 

Nie zaczynajcie od nowa bo to nic nie da. Jedne WK chcą wysyłać p-py lekkie SAM co roku na badanie a inne nie chcą np. mój WK, a jak kiedyś zrobiłem badanie dla takiej p-py i dałem na rok zgodnie z NOWYM stanowiskiem MI to miałem telefon z WK że się pomyliłem przecież p-pa lekka jest bezterminowo a po wytłumaczeniu że jest takie stanowisko MI trzeba SAM'y co roku badać Pani powiedziała że ona nawet w systemie nie może wpisać terminu badania bo nie ma takiej możliwości ani aktywnej rubryki :D i się skończyło moje "kozakowanie" z terminem i dalej jest po staremu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.