Skocz do zawartości

pieczatka w dowód?


cortez76

Rekomendowane odpowiedzi

jak postępować jeżeli kolega wykonał badanie okresowe i wydał zaświadczenie , a klient na mojej zmianie wraca po pieczątkę w dowód rejestracyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce to wygląda tak, że DR stempluje ten diagnosta co jest w danym momencie w pracy. Dla bezpieczeństwa można zamieścić o tym adnotacje w rejestrze BT.

Jednak takie postepowanie nie jest do końca zgodne z zapisem zawartym w Dz U 155

§ 8. 1. Wpisy w dokumentach, o których mowa w rozporządzeniu, powinny być potwierdzone odpowiednio pieczątką stacji kontroli pojazdów, datą, podpisem uprawnionego diagnosty dokonującego badania technicznego, pieczątką identyfikacyjną i imienną uprawnionego diagnosty

Jak widać nasze prepisy nie przewidziały, że może nie być kogoś w pracy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na Cepik raczej powinien wrócić do kolegi po pieczątkę aby potem nie miał problemów jak policjant sprawdzi auto podczas kontroli w cepiku i się okaże że badanie robił inny gość a pieczęć przystawił inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kolega się zwolnił i poszedł pracować u mniemca jako murarz, albo na wczasy wyjechał na Karaiby i wróci za 3 miechy, to co mam jeszcze raz robić przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim przypadku w DR stawiam parafkę przy pieczątce w.z. i stawiam swoją bo innej drogi nie ma a w rejestrze zaznaczam kiedy i kto postawił pieczęć

Nigdy nikt nie protestował i co więcej rozmawiałem na ten temat z Policją i moim WK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na Cepik raczej powinien wrócić do kolegi po pieczątkę aby potem nie miał problemów jak policjant sprawdzi auto podczas kontroli w cepiku i się okaże że badanie robił inny gość a pieczęć przystawił inny.

 

I tak i nie, bo w chwili wstawienia pieczatki należy pobrać OE, co związane jest z korekcja BT a zatem w rejestrze BT pojawia się wzmianka kto i kiedy pobrał OE, tylko czy ta informacja idzie do CEP-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli mój zmiennik jest nie do-widzący i twierdze ,że przymyka na nie które rzeczy oko ,na które ja zwracam uwagę to jak mam postawić swoją pieczątkę :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,że przymyka na nie które rzeczy oko ,na które ja zwracam uwagę to jak mam postawić swoją pieczątkę

 

Tak też może być,ale wg. mnie nie ma wyjścia,zawsze w rejestrze robię adnotację kto co robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby WK miał prawo stemplować DR to było by prościej

Bo szczerze mówiąc nic by się nie stało, gdyby WK wbiło pieczęć mając zaświadczenie z badania ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kolega się zwolnił i poszedł pracować u mniemca jako murarz

 

Wtedy jest wyższa konieczność.

Widzisz nie twierdzę że nie należy tak robić, sam tak robię jak wszyscy tu piszą (czyli stawiam stempel za kolegę, ale tylko w przypadku gdy go nie będzie dłuższy czas w a jak będzie na drugi dzień to grzecznie tłumaczę żeby klient jak może oczywiście przyszedł jutro), ale nadgorliwy policjant mógłby z tego próbować zrobic aferę :razz:

 

A jeżeli mój zmiennik jest nie do-widzący i twierdze ,że przymyka na nie które rzeczy oko ,na które ja zwracam uwagę to jak mam postawić swoją pieczątkę

 

Na szczęście mam zgrany zespół i wiem że jak ja czegoś nie puszczę to kolega tym bardziej i vice versa i mamy zaufanie do siebie :) i to sobie chwalę w obecnej pracy póki co :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo szczerze mówiąc nic by się nie stało, gdyby WK wbiło pieczęć mając zaświadczenie z badania ,,,

 

Podobnie, jak nic by się nie stało, jak byś dal wynik badania "P" na auto, które nigdy nie było na stacji... :)

 

Jedno i drugie to złamanie PoRD, ale skoro to nic takiego... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie, jak nic by się nie stało, jak byś dal wynik badania "P" na auto, które nigdy nie było na stacji... :)

Porównanie, (przy całym szacunku do Twej osoby), wybitnie nieudane ,,,

Jedno i drugie to złamanie PoRD, ale skoro to nic takiego...

Tu akurat masz rację, obyśmy tylko w ten sposób musieli łamać (to kulawe) prawo ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Pionowy sposób wypełniania rubryk w dowodzie. 8/
spotykam takie około jeden na 50. Osobiście tak nie robię ale nie przeszkadza mi i ten system podbijania DR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za moich szkolnych czasów polonistka twierdziła , że jest gdzieś zapisane (nie pamiętam gdzie) , iż w Polsce obowiązuje kierunek pisania od lewej do prawej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam to się czyta od tyłu
no nie koniecznie,

Istnieją trzy sposoby grupowania znaków:

"z góry na dół", w kolumnach od prawa do lewa – tradycyjny sposób pisania, wywodzący się czasów przed wynalezieniem papieru, kiedy wykreślano znaki jeden pod drugim np. na bambusowych deszczułkach

 

"poziomo od prawej do lewej" – tradycyjny, komplementarny do zapisu pionowego, najczęściej w ten sposób ułożone są napisy na tablicach w zabytkowych pałacach i świątyniach w miejscach, gdzie zapis pionowy wyglądałby nieestetycznie lub się nie mieścił, dziś stosunkowo rzadko spotykany; pojawia się niekiedy w napisach na pojazdach, umieszczanych tak, by napis czytało się od przodu pojazdu – z prawej strony pojazdu kolejność znaków jest od prawej do lewej, z lewej – od lewej do prawej;

 

"Poziomo od lewej do prawej" – analogiczny do stosowanego na Zachodzie; stosowany w przeważającej większości publikacji w ChRL, na Tajwanie i w Hongkongu spotykany równie często, jak tradycyjny zapis pionowy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pismo_chi%C5%84skie

 

To chyba już wiem skąd się wzięły trzy szkoły

Nie słyszeliście o trzech szkołach?
:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba u Japończyków tak jest .

Tradycyjnie język japoński zapisywany był, podobnie jak inne języki wschodnioazjatyckie, w pionowym formacie tategaki. Znaki zapisywane były w kolumnach, od góry do dołu, a kolumny następowały w kolejności od prawej do lewej. Historycznie zapis poziomy stosowany był jedynie w razie konieczności zmieszczenia napisu na poziomym i niskim miejscu, wówczas znaki zapisywane były również od prawej do lewej (reprezentując kolumny składające się z jednego znaku). Obecnie zapis pionowy w kolumnach w dalszym ciągu jest używany, np. w gazetach, komiksach, na grzbietach książek, czy kartek z życzeniami, natomiast zapis poziomy od prawej do lewej używany jest sporadycznie.

 

Najpowszechniejszym sposobem zapisu języka japońskiego jest obecnie zapis poziomy yokogaki, od lewej do prawej, podobnie, jak języków europejskich. Pojawił się on pod koniec XIX wieku, w epoce Meiji początkowo na potrzeby japońskich słowników języków europejskich. Zapis ten następnie stopniowo się rozpowszechniał, zwłaszcza po II wojnie światowej; duży wpływ miał na to język angielski oraz technika komputerowa, preferująca zapis tekstu poziomy od lewej do prawej. Zapis taki jest też wygodniejszy w tekstach naukowych i zawierających słowa z języków obcych.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pismo_japo%C5%84skie

 

Ale czytanie książki zaczynasz od "tyłu "
chyba, że masz na myśli od ostatniej strony (wg. naszego stylu czytania) kierunek z dołu do góry od prawej do lewej. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak postępować jeżeli kolega wykonał badanie okresowe i wydał zaświadczenie , a klient na mojej zmianie wraca po pieczątkę w dowód rejestracyjny?

Żeby w naszej pracy były tylko takie problemy,to ten zawód był by bajką :evil:

 

Co za problem ,kto postawi pieczatkę w dowodzie?

Ważne jest kto wykonał BT.Przecież to wszystko jest zapisane w komputerze,każda ingerencja w badanie ,czyli zrobienie korekty jest odnotowywana i zapisywana bez możliwości jej skasowania.

A jeżeli chodzi o policjanta ,to jeszcze sie nie spotkałem żeby się interesował kto postawił pieczątkę.

Wasze dywagacje są typowo teoretyczne i myślę ,że jak już ktoś niedawno napisał na tym forum ,posty co niektórych są pisane tylko po to ,żeby nabijać sobie konto punktowe i zostać jak najszybciej VIP-em :razz:

Jak można z głupiej pieczatki wbitej za kolegę ,dojść do Japońskiego pisma? To normalnie powala na kolana :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.