Skocz do zawartości

Entertainer bus


Notils

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamarzyło mi się przerobić autobus na takie coś:

 

2005StarCoachInterior_2l.jpg

frntlngbig.jpg

 

Chce kupić autobus turystyczny piętrowy i przerobić go samemu - mam taką możliwość, tylko pojęcia nie mam jak to wygląda od strony przepisów. Czy po przeróbkach można będzie kogoś tam przewozić? Czy przy siedzeniach będą musiały być pasy?

 

Na górze planowałem zrobić sypialnię - czy będzie można w niej spać podczas jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić autobus turystyczny piętrowy i przerobić go samemu - mam taką możliwość

Formalnie nie, bo przeróbka jest związana ze zmiana rodzaju pojazdu i może jej tylko dokonać uprawniony przedsiębiorca.

Czy po przeróbkach można będzie kogoś tam przewozić?

To zależy, czy pozostawisz i ile oryginalnych miejsc siedzących.

Czy przy siedzeniach będą musiały być pasy?

To zalezy od daty pierwszej rejestracji pojazdu.

planowałem zrobić sypialnię - czy będzie można w niej spać podczas jazdy ?

Chyba żartujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, czy pozostawisz i ile oryginalnych miejsc siedzących.

tzn. chciałbym wszystkie wywalić..

A jeśli przymocuje nowe siedzenia w miejsce starych?

Jak to jest w kamperach ? można przecież normalnie w nich jeździć.

Formalnie nie, bo przeróbka jest związana ze zmiana rodzaju pojazdu i może jej tylko dokonać uprawniony przedsiębiorca.

Jakie uprawnienia musi mieć ten przedsiębiorca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w ogóle co się zmieni w rodzaju pojazdu? Większość siedzeń nie będzie, ale zostanie kilka homologowanych na starych miejscach. Przecież tutaj nie ingeruje w konstrukcje pojazdu.

Będę musiał zmienić ilość osób w dowodzie, ale co po za tym ?

 

Czy po takiej przeróbce autobus nie przejdzie badania technicznego? i dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w ogóle co się zmieni w rodzaju pojazdu?

Zmieni się rodzaj i przeznaczenie pojazdu.

Tak zmieniony pojazd nie będzie już autobusem a stanie się najprawdopodobniej samochodem specjalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. chciałbym wszystkie wywalić..

 

Większość siedzeń nie będzie, ale zostanie kilka homologowanych na starych miejscach.

 

No to jak w końcu będzie? :)

 

Jakie uprawnienia musi mieć ten przedsiębiorca?

Naprawa i obsługa pojazdów mechanicznych (czyli każdy garaż naprawiający choćby komarki) :)

 

O miejscach leżących raczej zapomnij.

 

Zdjęcia które prezentujesz to właśnie CAMPER - a od strony technicznej będzie się to zwało SAMOCHÓD SPECJALNY - KEMPINGOWY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie tak:

Wywale wszystkie siedzenia i założe kilka nowych homologowanych z pasami w miejsca starych + oczywiscie jakieś kanapy itp. ale nie do siedzenia w trakcie jazdy.

 

Czyli mogę praktycznie zrobić to sam i dogadać się z jakimś "przedsiębiorstwem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywale wszystkie siedzenia i założe kilka nowych homologowanych z pasami w miejsca starych + oczywiscie jakieś kanapy itp. ale nie do siedzenia w trakcie jazdy

OK

Czyli mogę praktycznie zrobić to sam i dogadać się z jakimś "przedsiębiorstwem

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze może basen by się przydał.

 

Fajny pomysł :ok ale to chyba na dachu... :)

 

 

Jak przerobię ten autobus to nie będę mógł nim jeździć legalnie ? Czy naprawdę potrzeba coś zmieniać w dowodzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.1. „Samochody kempingowe” - pojazdy kategorii M przeznaczone do czasowego zamieszkania w nich osób, wyposażone co najmniej w:

a) stolik i miejsca siedzące przy nim,

b) miejsca do spania, które mogą powstawać z miejsc siedzących,

c) urządzenia kuchenne,

d) szafki.

Wyposażenie to powinno być na stałe zamontowane w pojeździe, z tym że stolik może być łatwo demontowany.

 

Autobus -Pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą

czy naprawdę to to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.