Skocz do zawartości

Bez Tablic !!!


Kryczynski A

Rekomendowane odpowiedzi

Tak uzgodnione z WK

 

[ Dodano: 19-08-2015, 11:29 ]

A nie można numeru tego co w dowodzie stoi wpisać.

jak pomijamy o czym tyle pisałeś sam to wszystko łącznie z przepisywaniem z DR , czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    32

  • JANUSZ60

    25

  • Grzegorz Łódź

    17

  • biker100

    16

Uwierzcie mi , że obce numery w polskim cepie mogą tylko zamieszania narobić ,,,

 

[ Dodano: 19-08-2015, 11:34 ]

Pomijając, że u mnie póki co, sprowadzone opcjonalnie w Patronacie w ogóle do Cepa nie idą, czyli mógłbym różne bzdury tam wpisać ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należałoby się zastanowić czy muszą tam iść:

Centralna ewidencja pojazdów

Art. 80a. 1. Tworzy się centralną ewidencję pojazdów, zwaną dalej „ewidencją”.

2. W ewidencji gromadzi się dane i informacje o pojazdach zarejestrowanych oraz o ich właścicielach lub niektórych posiadaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj dokumentu inny niż DR, PC, PW nie puszczał i nie puszcza do CEP.

Ciekawe czy jakiegoś dziwoląga po Pokwitowaniu czy Karcie Pojazdu Centralna Baza zassie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój szlachetny program inne skróty blokuje oraz nie wysyła badań okresowych okraszonych dopiskiem "przed pierwszą rejestracją".

Dlatego zawsze tłukłem się o PC. :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wyśle przed pierwszą, bo jak zapodawałem wyżej CEP zbiera dane o pojazdach zarejestrowanych na bank w PL.

O skrótach dokumentów już było, ale nie wyśle też z inną serią dokumentu niż:

DR/ABC 1234567

PC/ABC 1234567

PW/ABC 1234567

Natomiast w polu numeru rejestracyjnego kombinacja liter i cyfr dowolna może być, żaden program nie ogarnie, jak i stosowane bądź nie w zapisie numeru rejestracyjnego spacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierzcie mi , że obce numery w polskim cepie mogą tylko zamieszania narobić

Ale dlaczego? ja robiłem przed rejestracją na niemieckich ,francuskich itd. Czyli już by musiało narobić bałaganu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do CEP idą badania od których pobrałeś opłatę ewidencyjną. Od badania przed pierwszą rejestracją opłatę pobiera i do CEP wysyła Starostwo. Jeżeli masz badanie na pokwitowanie z Policji to opłatę pobierasz w dniu gdy wpisujesz do DR( w tym celu musisz zrobić korektę i zamiast pokwitowania wpisać właściwy numer DR) i wtedy program pakuje i wysyła do CEP. W projekcie jest, żeby od każdego badania i czynności pobierać opłatę na CEP. Więc teraz czy pojazd ma tablice czy nie ma przed pierwszą rejestracją, to to badanie nie idzie do CEP ze SKP tylko z WK. Jeżeli się mylę to niech michał-k poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do CEP idą badania od których pobrałeś opłatę ewidencyjną.
OE nie ma nic wspólnego z wysyłką do CEP. Do eksportu idą wszystkie OBT pojazdów zarejestrowanych w kraju, robione na podstawie DR, z wynikiem pozytywnym lub zatrzymanym DR. Bez względu na to czy pobierasz opłatę. I tu dochodzimy do sedna. Jeśli pojazd nie ma daty pierwszej rejestracji w PL, to OBT nie powinno iść do CEP-a, niezależnie od tego czy wpiszemy nr rej. i nr DR zagraniczne czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego? ja robiłem przed rejestracją na niemieckich ,francuskich itd. Czyli już by musiało narobić bałaganu.
- a sprawdziłbyś ten bałagan w CEP-raportach tak jak instrukcja podpowiada i dał znać co tam masz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto ma SQL ręka do góry , bo mam pytanie , czy jak wpisujecie w pozycję numer rejestracyjny " brak" ( oczywiście wynikający z tego że robimy bez tablic po nowemu) , wyskakuje cała lista pojazdów z czarnej listy?

 

Wpisujesz numer rejestracyjny z zagranicznego DR, a potem zaznaczasz "ptaszka", brak tablic, obok numeru. Jak zrobisz inaczej to sobie sieczki narobisz i za każdym razem będzie ci wyrzucał historie badań innych pojazdów, albo jakieś pojazdy z czarnej listy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja wstawiam X w miejsce nr rejestracyjnego. Jak zdawałem egzamin facet powiedział, że skoro numeru rejestracyjnego nie ma to mam wpisywać X. I też tak pisałem i teraz znowu tak piszę i jeszcze nikt nigdy do mnie nie zadzwonił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdawałem egzamin facet powiedział, że skoro numeru rejestracyjnego nie ma to mam wpisywać X.

A nie powiedział Ci co będzie jak będziesz miał pojazd o numerze rejestracyjnym "X"? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do CEP idą badania od których pobrałeś opłatę ewidencyjną. Od badania przed pierwszą rejestracją opłatę pobiera i do CEP wysyła Starostwo. Jeżeli masz badanie na pokwitowanie z Policji to opłatę pobierasz w dniu gdy wpisujesz do DR( w tym celu musisz zrobić korektę i zamiast pokwitowania wpisać właściwy numer DR) i wtedy program pakuje i wysyła do CEP. W projekcie jest, żeby od każdego badania i czynności pobierać opłatę na CEP. Więc teraz czy pojazd ma tablice czy nie ma przed pierwszą rejestracją, to to badanie nie idzie do CEP ze SKP tylko z WK. Jeżeli się mylę to niech michał-k poprawi.

 

No właśnie panowie,ja robię tak samo. Wykonując badanie techniczne podczas którego nie pobieram opłaty ewidencyjnej nie zaznaczam w Patronacie okienka "Do EXPORTU" . z myślą że WK wydając dowód i pobierając OE to zrobi i exportuje do CEPiK. Proszę o opinie kolegów pracujących na Patronacie jak wygląda to u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.